PO - PÁ v 17:50 na Primě

Pomalu pečená krkovička

Prostřeno VIII (6) Vysočina 25.9. 2013 hl. chod Foto:

Moničin internetový recept je původně na 5 kilogramů masa. Nedoporučujeme proto péct tak dlouho. Nebo zakryté a při teplotě kolem sta stupňů.

Doba přípravy:
Počet porcí: 5
Suroviny
krkovice (celá) 1 kg
rozmarýn 3 snítky
čerstvá šalvěj 1 dávka
česnek 1 palička
zelený pepř 5 kuliček
citronová kůra z biocitronu 1 dávka
olivový olej 1 dávka
mořská sůl 1 špetka
dijonská hořčice 1 dávka
Postup
1

1. Krkovici propícháme ze všech stran kovovou jehlicí, do masa vetřeme sůl a stáhneme je potravinářským provázkem.

2. Připravíme si marinádu. Na citronovo-pepřovou sůl potřebujeme jemně nastrouhanou či umletou kůru z citronu, rozdrcený zelený pepř a sůl. Můžeme utřít ve hmoždíři nebo namixovat. Polovinu směsi smícháme s olivovým olejem a potřeme krkovici ze všech stran. Zbytek soli dáme stranou.

3. Do velkého pekáče nalijeme půl litru vody, přidáme rozmarýn, šalvěj a bobkové listy a na tento základ „posadíme“ ochucenou krkovici. Tři čtvrtě hodiny pečeme odkryté v troubě vyhřáté na 180 stupňů. Pak přikryjeme, teplotu snížíme na 150–160 stupňů a pečeme 4–5 hodin. Poté odklopíme a ještě 20 minut grilujeme na 200 stupňů. Pečínku okořeníme zbylou pepřovo-citronovou solí a podáváme s dijonskou hořčicí, křenem a dobrým chlebem.

Hlavní chod
Pomalu pečená krkovička s citronovo-pepřovou solí

Témata článku: Maso
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Źravec
No to se už nedivím, že byla 0 25.09.2013 19:23

No to se už nedivím, že byla krkovice suchá, vždyť podle receptu se má dělat cca 6 hodin, posledních 20 minut ještě odklopené grilovat. A při 180 stupních? Pochopil bych, kdyby při 80, ale stejně takovou dobu?

reklama