PO - PÁ v 17:50 na Primě

Pórková polévka

Prostřeno V (8) Pardubice - 21.2.2012 polevka Foto:

Zelenina byla hlavní složkou Silviina pórkového krému.

Doba přípravy:
Počet porcí: 5
Suroviny
pórek 1 kus
zeleninový bujon 1 kus
česnek 2 stroužky
olej 3 lžíce
brambory 2 kusy
pepř 1 špetka
sůl 1 špetka
kmín 1 špetka
rohlík 1 kus
Postup
1

1. Nakrájíme si pórek na větší kousky a brambory na menší. V hrnci si na oleji orestujeme nakrájené stroužky česneku, asi po minutě přidáme pórek, osolíme, opepříme, přidáme špetku kmínu, nakrájení brambory a zalijeme vodou. Zeleninu dusíme asi 20 minut. Ke konci přidáme bujon a vše rozmixujeme s větší částí smetany. 2. Rohlík nakrájíme na kostičky a na pánvi nasucho opečeme. Na talíř nalijeme polévku, přidáme krutonky a polévku ozdobíme pórkem nakrájeným na tenké proužky. Dokola talíře nalijeme lžíci smetany, kterou jsme si nechali na ozdobu.Teplota: 100 a 160°CVhodné pro vegetariány: anoPočet porcí: 5 Obtížnost: pro mírně pokročiléNárodní kuchyně: česká Doba přípravy: 1-30 minut PolévkaPórková polévka

postup:

1. Nakrájíme si pórek na větší kousky a brambory na menší. V hrnci si na oleji orestujeme nakrájené stroužky česneku, asi po minutě přidáme pórek, osolíme, opepříme, přidáme špetku kmínu, nakrájení brambory a zalijeme vodou. Zeleninu dusíme asi 20 minut. Ke konci přidáme bujon a vše rozmixujeme s větší částí smetany.

2. Rohlík nakrájíme na kostičky a na pánvi nasucho opečeme. Na talíř nalijeme polévku, přidáme krutonky a polévku ozdobíme pórkem nakrájeným na tenké proužky. Dokola talíře nalijeme lžíci smetany, kterou jsme si nechali na ozdobu.

 

Polévka
Pórková polévka
Zelenina byla hlavní složkou Silviina pórkového krému
Ingredience:
- 1 pórek, 
- 1 zeleninový bujon, 
- 2 stroužky česneku,
- 3 lžíce oleje,
- 2 brambory,
- 150 ml smetany na vaření
- pepř,
- sůl,
- špetka kmínu, 
- 1 rohlík 
Témata článku: Polévky
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Žádné příspěvky v diskusi.

reklama