PO - PÁ v 17:50 na Primě

Prosciutto e pecorino (4 porce)

Prostřeno - 12-16.4. - Libuše Foord - Prosciutto e pecorino Foto:

Meloun rozřízneme podélně na půlku a vybereme lžící semínka. Každou půlku nakrájíme na šest půlměsíčků a ostrým nožem opatrně ořízneme kůru melounu z každého z nich. Pak je rozpůlíme tak, aby každý kousek měl rovnou plošku, na kterou může být umístěn na talíři a špičku.

Ingredience:

1 meloun Cantaloupe  (ovoce menší než vodní meloun, oranžová dužina, semínka ve střední části, hnědozelená kůra, velikost asi jako grep)

24 tenkých plátků prosciutto

salátové listy na ozdobu

extra virgin olive oil

ocet

sůl a pepř

sýr pecorino

Postup

Meloun rozřízneme podélně na půlku a vybereme lžící semínka. Každou půlku nakrájíme na šest půlměsíčků a ostrým nožem opatrně ořízneme kůru melounu z každého z nich. Pak je rozpůlíme tak, aby každý kousek měl rovnou plošku, na kterou může být umístěn na talíři a špičku. Každý kousek obalíme v plátku prosciutta, aby špička melounu byla vidět.

Omyjeme listy salátu (jakýkoli salát dle chuti, můžete také nakrájet, pokud jsou listy velké, zalijeme trochou olivového oleje, dochutíme octem, solí a pepřem.

Salátové listy umístíme doprostřed talíře a posypeme “hoblinkami” sýru pecorino. Kousky melounu obalené v prosciuttu rozestavíme okolo salátu a servírujeme.

Pokrm je lehký a lahodný, mix chutí nezvyklý, výborné pro horké letní dny a sklenku vychlazeného rose k tomu :)

Témata článku: Předkrmy a chuťovky
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

notrends
motto 0 04.06.2011 10:32

ježišmarijá to neznáte jiné úsloví? Před několika lety o tom nikdo neslyšel a dnes to každý papouškuje. Zrovna jako: co tě nezabije to tě posílí. Proč tam někdo nedá např.české: bez práce nejsou koláče?

reklama