PO - PÁ v 17:50 na Primě

Punčový řez

Prostřeno - Jana Chobotová - Punčový řez Foto:

Z bílků ušleháme tuhý sníh. V druhé míse ušleháme žloutky s polovinou cukru a 4 lžícemi horké vody.

Postup
1

Piškot:

Z bílků ušleháme tuhý sníh. V druhé míse ušleháme žloutky s polovinou cukru a 4 lžícemi horké vody. Přidáme polovinu mouky s práškem do pečiva a polovinu sněhu. Vyšleháme, doplníme zbytek mouky a sněhu a nalijeme do dortové formy. Pečeme v předehřáté troubě asi 30 minut na 150 stupňů. Krém:

Den předem si uvaříme puding. Máslo vyndáme z chladnice a položíme na stejné místo jako puding. Druhý den musí mít stejnou teplotu, aby se krém při šlehání nesrazil. Do mísy dáme máslo s cukrem a ušleháme do pěny. Postupně přidáváme puding a ušleháme krém.

Piškot z boku rozkrojíme na tři až čtyři pláty. Na první namažeme jahodový džem a krém. Přiložíme další plát, který prolijeme punčem a namažeme krémem. Další plát opět namažeme džemem a krémem. Necháme uležet, nejlépe do druhého dne.

 

Punčový řez

 

Ingredience:

 • Piškot:
 • 20 dkg polohrubé mouky
 • 20 dkg cukru
 • 1 prášek do pečiva
 • 4 vejce

 

Krém:

 • 25 dkg másla
 • 20 dkg cukru moučka
 • ½ l mléka
 • 1 a 1/2 vanilkového pudinku
 • Punč:
 • 1 dcl rumu
 • 2 dcl sirupu lesní směs (jahoda)
 • špetka červeného potravinářského barviva

Témata článku: Sladké
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Pepi
Chtěla bych jen poznamenat, 0 04.02.2011 19:09

Chtěla bych jen poznamenat, že jsem se vaším receptem nechala inspirovat a upekla jsem tento dezert v srdcové formě a ozdobila jsem to čokoládou. Skvělý tip na Valentýna.
Pozn. Nedala jsem tam kypřící prášek a krém. je to daleko lepší!!!!!!!

Evííík
puding 0 17.05.2010 20:16

toho pudinku můžete dát dva na 1/2l mléka je to lepší je potom tužší

alanela
dotaz-prosba 0 17.05.2010 08:50

Dobrý den paní Jano,
jelikož jsem z havířova,tak jsem se v sobotu vydala,že vas najdu v šenově,ale nenašla,můžete mi prosím napsat na moji em.adresu alexado@centrum.cz,ráda bych se Vás na naěco zeptala,moc díky zdraví Alanela d.

Lui
Pochvala 0 16.05.2010 21:01

Punčák jsem udělal včera rodině. Přesně podle receptu. Jen toho punče jsem musel přidělávat. Nějak mi nestačil, Hi. trochu se mi "zdrcl" krém ale rozhodně méně než jindy. Ani to nebylo znát. Jen manželka-cukrářka si toho všimla. Všem to dnes moc chutnalo. Děkuji za recept. A co se týče soutěže, tak pro mě jste vyherkyní Vy a paní Lusine.

Aniela
dotaz 0 15.05.2010 16:01

Chtěla bych se zeptat na množství těsta, pokud bych chtěla udělat punčový dort do kulaté formy. Nemáte někdo, prosím, zkušenost? Možná bych měla udělat piškot z 1,5 dávky, tedy z 30 dkg mouky, aby se to dalo dobře rozkrojit...
PS: Paní Jano, držela jsem Vám pěsti, menu bylo skvělé.

Šlojmo
Piškot 1 15.05.2010 15:50

Do piškotu prášek do pečiva nikdy nedávám, nadýchanost vyplývá z vyšlehaných vajec, šlehám žloutek a bílek odděleně, obojí pořádně. Ale na 4 vajíčka dávám 14dkg cukru a 10dkg mouky, takže těsto v tomto receptu asi úplně piškotové nebude a prášek je tu namístě.

tulik
Na punčák musí být piškot 15.05.2010 16:17

Na punčák musí být piškot hutnější, těžší, než na roládu, kvůli namáčení těsta do punče.Proto vejce šlehám dohromady, plus půl prášků.Prostřední plát pořádně vykoupat-rozvařím 4lž.marmelády,půl dc vody,odstavím a rum.Po první jsem viděla tento zákusek s náplní,ale proč né, pokud pláty nejsou moc nacucané punčem.Peču na svatby, jeden z nejoblíbenějších moučníků.

Jááá
to tulík 15.05.2010 21:21

Prosím, dejte sem i váš recept. Děkuji

Šlojmo
Piškot 0 15.05.2010 15:46

Do piškotu prášek do pečiva nikdy nedávám, nadýchanost vyplývá z vyšlehaných vajíček. Ale taky dávám na 4 vejce jen asi 15dkg cukru a 10dkg mouky, tady v tom receptu je to po dvaceti, takže to úplně piškotové těsto není a bez prášku by to tedy asi nešlo.

jkh
Punčový řez 0 15.05.2010 14:35

Prášek do pečiva do piškotu nutný není, je třeba ale vejce pořádně našlehat (šlehám je většinou celá, ne zvlášť bílky a žloutky - zkuste to - šlehat do světlé pěny, je možné přidat po lžících i vodu). Možná by stálo za zkoušku upéct piškot podle téhož receptu - jednou s práškem a jednou bez a porovnat :-). Často ale taky postupuji podle receptu. Jinak páteční večer se mi líbil asi nejvíce (jídlo, bydlení i osobnost hostitelky), sympatická byla i Lusine. Hodnocení soutěžících těžko může být objektivní, tentokrát to ale bylo ještě markantněšjí, než v předchozích dílech. Záměrem pořadu ale asi není vybrat jen soutěžící, kteří mají co nabídnout z hlediska vaření, naopak je nutný zařadit mezi ně někoho konfliktního, aby to trochu jiskřilo :-) a divák si přišel na svý. Takže to byl poslední díl, na který jsem se koukala. Vám Jano ale fandím!!!

reklama