PO - PÁ v 17:50 na Primě

Růžová stehýnka a Tygří mléko

VIP Prostřeno V (37) Urbánková - hl.jidlo Foto:

Úspěch receptu spočívá v dobrém promíchání papriky a mouky. I na švýcarskou přílohu, obdobu rösti, musíme dohlédnout. Tygří mléko je domácí nápoj chutí připomíná oblíbený vaječný koňak.

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Suroviny
kuřecí paličky(na osobu počítáme 4 kousky) 16 kusů
sladká paprika 1 sáček
sůl 1 špetka
olivový olej 1 dávka
na brambory:
olejnaté brambory 1 kg
kmín 1 špetka
sůl 1 špetka
Postup
1

1. Stejně velká kuřecí stehýnka osušíme, osolíme a obalíme ve směsí hladké mouky a sladké papriky (v misce rovnoměrně důkladně promísíme půl na půl) a pomalu smažíme ve kvalitním rostlinném oleji (maso musí být ponořené) asi 20 minut, aby se maso dostatečně propeklo a nevysušilo. Je to spíš konfitování než smažení. Pak vyjmeme a na chvilku přikryjeme poklicí a necháme odležet, servírujeme na nahřáté míse nebo talířích se střapatými brambory a zeleninovými saláty.2. Den předem si uvaříme kilo brambor (nejlepší jsou rohlíčky). Pekáč si vytřeme nejlépe kachním nebo husím sádlem. Oloupané brambory nastrouháme na hodně hrubém struhadle, každou vrstvu brambor posolíme, lehce pokmínujeme a pokapeme sádlem. Takto vytvoříme tři nadýchané vrstvy, poslední vrstvu stejně ochutíme a rovněž pokapeme sádlem. Vložíme do trouby vyhřáté na 180 stupňů a hlídáme, aby se „střapatky“ nepřipalovaly, ale pěkně propékaly, a nakonec nahoře utvořily křupavé „střapky“. Pak je můžeme nandat na ohřátou mísu anebo nechat přímo v pekáči, protože vyškrabávat kůrčičky z pekáče je velká dobrota. Digestiv Tygří mléko

½ l rumu 2 konzervy slazeného kondenzovaného mléka 50 g velmi jemně mleté kvalitní kávypostup:

V kastrůlku smícháme rum, kondenzované mléko a mletou kávu, vše dobře promícháme, nalejeme do lahve a necháme alespoň týden v lednici, aby se ingredience pěkně propojily.

Hlavní chod:

Růžová stehýnka a střapatébrambory 

Témata článku: Maso
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Amarcelka
recepty 0 12.09.2012 15:05

proč tady není recept na kulajdu? pořád mi to otvírá růžová stehýnka!!!!!!

Elspeth
tvarožník 0 12.09.2012 08:21

Prosím o recept na tvarožník. Děkuji.

Mecová Zdeňka
Tvarožník 1 12.09.2012 00:11

Těšila jsem se na recept na tvarožník,ale bohužel vůbec není uveden,nemůžete to napravit?děkuji Zd.

evanq
Tvaroznik 12.09.2012 09:28

Dobrý den, jako předchozí diváci i já jsem se těšila na tvarožník. Můžete ho prosím doplnit, nyYN58Rebo snad paní Urbánková recept tají? Děkuji a přeji pěkný den.

reklama