PO - PÁ v 17:50 na Primě

Sacherův dort s domácí šlehačkou

Prostřeno! XIII (6) 24.2. dezert Foto:

Domácí šlehačka se bohužel kuchařce srazila, proto musela svůj téměř dokonalý výtvor podávat se šlehačkou ve spreji.

Doba přípravy:
Počet porcí: 5
Suroviny
čokoláda na vaření 160 g
máslo 160 g
čokoláda na vaření 240 g
vejce 6 ks
sůl 1 špetka
meruňková marmeláda 1 sklenka
Postup
1

Nejdříve našleháme do pěny změklé máslo s moučkovým cukrem. Vejce rozklepneme a oddělíme žloutky a bílky.

2

Mezitím rozpustíme ve vodní lázni čokoládu do těsta. Stačí obyčejná čokoláda na vaření, ale čím kvalitnější, tím bude dort lepší. Do máslové pěny pomalu přidáváme rozpuštěnou čokoládu. Pak přidáme 6 žloutků a pomalu šleháme do pěny.

3

Z bílků, špetky soli a krupicového cukru si vyšleháme tuhý sníh. Obě hmoty pomalu spojíme dohromady a nakonec pomalu přisypeme hladkou mouku. Těsto, které není tekuté, musí být pevně našlehané. Dáme je do vymazané a vysypané dortové formy - může mít menší průměr než 24 cm. Pečeme při 175 °C zhruba 45 minut.

4

Vychladlý korpus rozřízneme napůl a potřeme meruňkovou marmeládou. Celý korpus pak potřeme marmeládou ještě zvenku, necháme na chvíli zchladit v lednici a nakonec na celý dort rovnoměrně naneseme čokoládovou polevu z rozpuštěné čokolády. Necháme ztuhnout, můžeme dozdobit šlehačkou.

Témata článku: Sladké
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Andulička
Zuzano, řikáte i píšete, že 0 25.02.2016 10:10

Zuzano, řikáte i píšete, že to těsta dáváte máslo, ale bylo vidě, že je tam Hera...
Až budete dort dělat příště, nezapomeňte ho otočit dnem vzhůru - nebudou se vám do polevy zapatlávat drobky z rozpraskaného a lepivého povrchu. Je také obvyklé, že pod polevu se povrch potře tenkou vrstvou marmelády, která ucpe póry v těstě - poleva neprosakuje a je dokonale hladká, což je zvlášť u Sachra efektní :-)

reklama