PO - PÁ v 17:50 na Primě

Salát s čočkou, avokádem a ořechy

VIP Prostřeno V. (50) Kořínková - předkrm 1 Foto:

Výhodou červené čočky je, jak brzy je uvařená a že má lahodnou chuť

Doba přípravy:
Počet porcí: 8
Suroviny
hlávkové saláty 2 kusy
červená čočka 1 hrst
avokáda 2 kusy
vlašské ořechy 1 hrst
limetky 2 kusy
kandisiny (umělé sladidlo) 1 dávka
polévková lžíce olivového oleje 1 kus
sůl a pepř 1 špetka
Postup
1

1. Saláty umyjeme a odstraníme vnější listy, aby zůstala větší srdíčka. Střed nakrájíme na jemné proužky a vložíme je do mísy. Do půl litru vařící vody dáme hrst červené čočky, kterou povaříme asi pět minut, aby zůstala poloměkká, na skus. Přecedíme cedníkem a vložíme ji do mísy na zvlášť celý list salátu.2. V talíři rozmačkáme vidličkou avokáda na jemnou hmotu, avokádo přendáme na list salátu do mísy vedle čočky.3. Nalámeme vlašské ořechy na kousky a opět přidáme na zvláštní list salátu do mísy vedle čočky a avokáda.4. V půl litru vody rozmícháme 1-2 vytlačené limetky, 2 kandisiny s polévkovou lžící olivového oleje, přidáme špetku soli a pepře a nálev rozmícháme. Celým nálevem přelijeme avokádo, čočku a salát. Tento salát nepromícháváme! Podáváme v míse. Předkrm:Salát s čočkou, avokádem a ořechy

postup:

1. Saláty umyjeme a odstraníme vnější listy, aby zůstala větší srdíčka. Střed nakrájíme na jemné proužky a vložíme je do mísy. Do půl litru vařící vody dáme hrst červené čočky, kterou povaříme asi pět minut, aby zůstala poloměkká, na skus. Přecedíme cedníkem a vložíme ji do mísy na zvlášť celý list salátu.

2. V talíři rozmačkáme vidličkou avokáda na jemnou hmotu, avokádo přendáme na list salátu do mísy vedle čočky.

3. Nalámeme vlašské ořechy na kousky a opět přidáme na zvláštní list salátu do mísy vedle čočky a avokáda.

4. V půl litru vody rozmícháme 1-2 vytlačené limetky, 2 kandisiny s polévkovou lžící olivového oleje, přidáme špetku soli a pepře a nálev rozmícháme. Celým nálevem přelijeme avokádo, čočku a salát. Tento salát nepromícháváme! Podáváme v míse.

2

 

Témata článku: Saláty
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Karkulka v lese
Nechápu, proč tento recept 0 12.12.2012 23:25

Nechápu, proč tento recept není vhodný pro vegetariány!!!

reklama