PO - PÁ v 17:50 na Primě

Salát z pečených paprik

Prostřeno V (2) Brno - 10.2.2012 predkrm Foto:

Výborná kombinace pečených paprik a roztaveného okořeněného sýra chutnala až na Martina všem. Sýr je jen rozpečený, proto ty uvozovky.

Doba přípravy:
Počet porcí: 5
Suroviny
červené papriky 3 kusy
žluté papriky 2 kusy
olivový olej 1 lžíce
citron (šťáva) 0.5 kusů
sůl 1 špetka
bylinky dle chuti 1 hrst
sýr s bílou plísní 5 kusů
mleté chilli 1 špetka
česnek 2 stroužky
Postup
1

1. Papriky potřeme olivovým olejem a do trouby rozehřáté na 200 stupňů je položíme rovnou na rošt. Přibližně po šesti minutách – když jsou opečené lehce do černa – papriky vyndáme a zabalíme do igelitového sáčku, kde je necháme zapařit. Když trochu vychladnou, oloupeme je a zbavíme vnitřků. Vyčištěné nakrájíme na tenké nudličky. V misce smísíme s olivovým olejem, solí, bylinkami a citronovou šťávou. Necháme uležet v ledničce.Z oleje, bylinek, chilli a česneku vytvoříme marinádu, kterou potřeme celé plísňové sýry. Poté je zabalíme do alobalu a necháme odležet. Před servírováním lehce grilujeme v troubě na 200 stupňů asi 10 minut. Podáváme na paprikáchPředkrmSalát z pečených paprik, „grilovaný“ sýr

postup:

1. Papriky potřeme olivovým olejem a do trouby rozehřáté na 200 stupňů je položíme rovnou na rošt. Přibližně po šesti minutách – když jsou opečené lehce do černa – papriky vyndáme a zabalíme do igelitového sáčku, kde je necháme zapařit. Když trochu vychladnou, oloupeme je a zbavíme vnitřků. Vyčištěné nakrájíme na tenké nudličky. V misce smísíme s olivovým olejem, solí, bylinkami a citronovou šťávou. Necháme uležet v ledničce.Z oleje, bylinek, chilli a česneku vytvoříme marinádu, kterou potřeme celé plísňové sýry. Poté je zabalíme do alobalu a necháme odležet. Před servírováním lehce grilujeme v troubě na 200 stupňů asi 10 minut. Podáváme na paprikách

Předkrm
Salát z pečených paprik, „grilovaný“ sýr

Témata článku: Předkrmy a chuťovky, Saláty
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Verun
Pochvala 0 11.03.2012 18:08

Je to 5 minut, co jsem dojedla tuto dobrůtku. Vřele doporučuju všem. Je to tak lahodné. Spojení citronove štávy a paprik, vynikající. Nakrájené papriky jsem smíchala s marinádou na potření hermelínů a byla to opravdická lahůdka. Nejlépe mi chutnaly pečené papriky žluté. Jako koření sem použila sůl, pepř 4 barev a směs na bylinkové máslo, 2 stroužky česneku (pro 3 osoby). Odteď se toto jídlo stalo součástí mého jídelníčku.

doris 11
Vynikajicíííí 0 18.02.2012 02:35

Zkousela jsem ten hermelin s tema paprikama a neco tak dobreho jsem jeste nikdy nejedla.No proste vynikajicíííí.Tohle budu delavat casteji.

Martinaaaa
moc dobré 0 11.02.2012 23:24

Zkusili jsme dneska k večeři a až na to loupání paprik docela rychlovka, ale hlavně moc velká dobrota, lepší, než jsem čekala. Dala jsem čerstvou saturejku, nic jinýho u nás neměli a byla tam teda moc dobrá. Jenom hermelín jsem udělala bez česneku, nějak jsem na něj zapomněla :-)

anonym
Bylinky 1 11.02.2012 10:35

Prosím můžete mo doporučit jaké bylinky jsou vhodné. Děkuji.

jojo efekt
jakékoli! 11.02.2012 12:37

Zkuste to s kvalitním bazalkovým pestem, nebo pokud máte rádi ostré, tak chilli papričky, každý si to může dělat podle vlastní chuti. Co vám chutná, tím kořeňte.

reklama