PO - PÁ v 17:50 na Primě

Sarmale

VIP Prostřeno V (45) Fialová - hl. jídlo Foto:

Jablko také zjemní rumunské jídlo z jednoho hrnce, které trochu připomíná například maďarské kološvárské zelí

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Suroviny
sklenice kyselého zelí 1 kus
sůl 1 špetka
jablka 4 kusy
olej 1 dávka
mleté maso 500 g
rýže (propláchnutá a nevařená) 1 balení
čubrica (balkánské koření) 1 dávka
rajský protlak 1 g
brambory 1 kg
smetana/mléko 1 dávka
máslo 1 dávka
sůl 1 dávka
Postup
1

Zelí vyklopíme do hrnce, na něj nakrájíme oloupaná jablka. Do misky dáme mleté maso, přisypeme rýži, sůl a koření čubricu. Promícháme a tvarujeme malé čufty, které klademe na zelí. Na ně dáme opět vrstvu zelí, rajský protlak a vše zalijeme vodou tak, aby bylo ponořené. Nebo můžeme rajský protlak rovnou smíchat s vodou. Zakryjeme pokličkou a dáme na asi hodinu a půl dusit a péct do rozpálené trouby.Teplota: 180 °CVhodné pro vegetariány: nePočet porcí: 4Obtížnost: pro začátečníkyNárodní kuchyně: rumunskáDoba přípravy: 1–30 minutČas vaření: 90 minutRecipe category: hl. chod/ dušení/ pečení

Hlavní chod:Sarmalepostup:Zelí vyklopíme do hrnce, na něj nakrájíme oloupaná jablka. Do misky dáme mleté maso, přisypeme rýži, sůl a koření čubricu. Promícháme a tvarujeme malé čufty, které klademe na zelí. Na ně dáme opět vrstvu zelí, rajský protlak a vše zalijeme vodou tak, aby bylo ponořené. Nebo můžeme rajský protlak rovnou smíchat s vodou. Zakryjeme pokličkou a dáme na asi hodinu a půl dusit a péct do rozpálené trouby.

 

Hlavní chod:
Sarmale
Jablko také zjemní rumunské jídlo z jednoho hrnce, které trochu připomíná například maďarské kološvárské zelí
Ingredience:
1 sklenice kyselého zelí
4 jablka
500 g mletého masa
rýže (propláchnutá a nevařená)
sůl
čubrica (balkánské koření)
rajský protlak
 
Témata článku: Maso
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Anonymous Mi
Připomínka 0 28.11.2012 01:00

Ve VIP od 27.11.2012 je novinka : nutnost registrace, jinak není přístup.
Proto je lepší se rozloučit a sledovat jiný program.

ivafi
Dotaz 2 09.11.2012 19:06

Když člověk nevidí pořad a není velmi zkušený kuchař nemůže mu být jasné, proč jsou v ingrediencích uvedeny brambory, smetana a máslo, o kterých pak není v popisu postupu ani zmínka. Dávají se syrové brambory mezi zelí a pečou se s masem, nebo jsou jen přílohou (z obrázku není patrné)?

Andrýsek
To máte jedno!! 09.11.2012 21:54

to máte opravdu jedno, jelikož Sarmale se takto nedělaji, už jsem to psala do společné diskuze. Jsem z Rumunska a sarmale znám, jedla jsem je snad milionkrat, jablka-čubrica se tam vubec nedavaji a mlete maso s ryzi se bali spravne do zelneho listu, ktere se skladaji na sebe a navrh se dava zeli, prilije se tam voda a dusi se to asi tak na 1 hod a pul, tento recept jsem nikdy neslysela a ani nevidela..Sarmale to ovsem nejsou! Je to obdoba neceho jako "holubky"!

Andrýsek
Sarmale! 09.11.2012 22:00

Už jsem to jsem psala, ale jak vidím, tak to tu spravce diskuzí smazal!!! Nechapu proc, kritika je na spravnem miste a jestli je to porad o vaření, tak to nechate :-P Sarmale se takto nevarí, plno ingredienci se tam nedava (jabka-čubrica-brambory-protlak tam napatří!!! ) Jsem taky z Rumunska, tak to vím snad lepe!díky

Dobrý den,

nemám důvod mazat váš příspěvek. Je zde ve 21:54.

MODERÁTOR DISKUSÍ

reklama