PO - PÁ v 17:50 na Primě

Schovaná vejce

VIP Prostřeno V (48) Vyskočil - předrkm Foto:

První recept podle Ivanovy sestry všem moc chutnal

Doba přípravy:
Počet porcí: 16
Suroviny
vejce 16 kusů
balení uzeného lososa 1 kus
máslo 1 dávka
pažitka, petrželka 1 dávka
smetana ke šlehání 1 kus
žampiony 1 dávka
Postup
1

1 Natvrdo uvařená vejce necháme vystydnout a rozpůlíme je. Vyjmeme žloutky a utřeme je s máslem, sekanou pažitkou a zelenou petrželkou.2. Žampiony lehce podusíme na másle a necháme vychladnout. Přidáme trochu šlehačky, sůl, pepř.3. Posekáme uzeného lososa. Směsí půlky vajec a klademe je do zapékací misky. Smícháme strouhaný sýr, nejlépe parmazán s nějakým měkčím, dobře rozpustným sýrem, se smetanou a dáme na 8 minut do trouby zapéct, možno i pod gril. Ozdobené pažitkou podáváme s bílým pečivem.Teplota: 100 a 140 a 250°CVhodné pro vegetariány: nePočet porcí: 8Obtížnost: pro mírně pokročiléNárodní kuchyně: mezinárodníDoba přípravy: 1-30 minutČas vaření: 1-30 minutRecipe category: předkrm/ ryby/ restování/ vaření/ dušení/ zapékání/all Kritika polévkySchovaná vejce

Schovaná vejce

postup:

Natvrdo uvařená vejce necháme vystydnout. Rozpůlíme. Vyjmeme žloutky a utřeme je s máslem, sekanou pažitkou a zelenou petrželkou. Lehce podusíme žampiony na másle a necháme vychladnout. Přidáme trochu šlehačky, sůl, pepř. Posekáme uzeného lososa, plníme s touto směsí půlky vajec a klademe do zapékací misky. Smícháme strouhaný sýr, nejlépe parmazán s nějakým měkčím dobře rozpustným sýrem, se smetanou dáme na 8 min. do trouby zapéct. Ozdobené pažitkou podáváme.

2

Schovaná vejce
První recept podle Ivanovy sestry všem moc chutnal
Ingredience:
16 vajec
1 balení uzeného lososa
máslo 
pažitka 
petrželka 
smetana ke šlehání 
strouhaný sýr (parmezán) a dobře tavitelný polotvrdý sýr 
žampiony 

Témata článku: Předkrmy a chuťovky, Ryby a mořské plody
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

KOMORNÍK
CO TO JE JEDNA DÁVKA !!!!!! 2 06.12.2012 05:57

PROSÍM VÁS,CO JSTE TO VYMYSLELI ZA BLBÝ POJEM JEDNA DÁVKA. KOLIK VÁŽÍ NAPŘ JEDNA DÁVKA MÁSLA,ČI KOLIK JE JEDNA DÁVKA PEPŘE,ČI JINÉ INGREDIENCE. JDĚTE S TÍM DO HÁJE.TO JSTE TAKOVÍ DILETANTI,ŽE NA PRIMĚ FAKT NEUMÍ NIKDO NAPSAT POŘÁDNĚ RECEPT,ABY NĚCO NEZMRŠIL.

Dobrý den,

dávka uvádíme v případě, že soutěžící nedodá recept s přesným množstvím ingrediencí. Již se to tu řešilo několikrát.

MODERÁTOR DISKUSÍ

KOMORNÍK
NO PRÁVĚ 11.12.2012 04:41

Vaše odpověď mi připadá,že tento pořad připravuje skupina nesvéprávných jedinců.Přece na vás záleží,co vám dodají!!! Nebo ne? To pokud vám napíší,že tam dáte jednu dávku jedovatých hadů a ono to tam nepatří,tak to nedáte do ingrediencí. Tak s tím něco sakra udělejte a nehledejte hloupé výmluvy.

epetre
Proč by měl někdo upravovat 12.12.2012 20:24

Proč by měl někdo upravovat ingredience nebo jejich množství? To si pak ty recepty můžou nechat pro sebe. Kolik másla nebo pepře? Podle chuti. Pokud má předkladatel receptu rád ostré nebo hodně mastné, dá si másla a pepře více, ale proč bych to měla tak ostré dělat já? Každý snad přece ví, kolik např. pepře nebo másla si chce do svého jídla dát.

anaa
To je pěkná blbost - píše tam 0 05.12.2012 23:42

To je pěkná blbost - píše tam počet porcí 8, v receptu je 16 vajec, krájel to na půlky a také tak to servíroval, každému dvě půlky, tj. nikoliv 8 porcí, ale 16, kolik tedy těch ostatních ingrediencí?

Ared
vhodne pro vegetariany? ryba 0 05.12.2012 22:54

vhodne pro vegetariany? ryba je taky maso

Petrta
Postup 3 05.12.2012 21:09

Napsaný postup nedává smysl . Je to nějaké useklé. Prosím o opravu.

Monte
V ingrediencích chybí 05.12.2012 21:42

V ingrediencích chybí žampiony. Kolik je "1 dávka"? Že by obdoba "přiměřeně, přiměřeně....."???

KOMORNÍK
PROSTĚ JSOU TO BLBOUNI 06.12.2012 06:09

NOVÝ VÝMYSL TELEVIZE PRIMA !!! JEDNA DÁVKA PODLE NICH = DEJ SI TAM TOHO KOLIK CHCEŠ, NÁM JE TO FUK. ŽE TO NEBUDE SPRÁVNĚ A BUDE TO MÍT JINOU CHUŤ,NO A CO???

Tilča
již několik receptů 06.12.2012 15:04

Podle prostřena mi nejen díky 1 dávce vyšlo jako patvar.Nejlepší je název pokrmu zadat do googlu a rozbalí se Vám několik věrohodnějších portálů a receptů než zde.

reklama