PO - PÁ v 17:50 na Primě

Sladký Veroničin medovník

Prostřeno IX (3) Zlín 5.2. 2014 dezert Foto:

Veronika vzkazuje divákům: „Kdyby to šlo, placky na medovník bych si udělala předem a v den mého vaření bych si připravila pouze náplně. Tento moučník je poměrně časově náročný.“

Doba přípravy:
Počet porcí: 5
Suroviny
cukr 150 g
vejce 1 kus
tuk (hera, máslo) 50 g
med 2 lžíce
mléko 5 lžic
soda 1 lžíce
salko 1 kus
máslo 250 g
cukr moučka 1 dávka
mleté vlašské ořechy 200 g
Postup
1

1. Vejce, cukr, tuk, med, mléko a sodu dáme do hrnce, postavíme na sporák a na ohni budeme za stálého míchání zahřívat, dokud se hmota nezačne vařit, potom zhnědne a zkaramelizuje. Trochu to pění. Hmotu z hrnce nalijeme do mísy s moukou a vypracujeme těsto. Nejdříve vařečkou, následně rukama. Těsto rozdělíme na zhruba šest stejně velkých dílů. Pracujeme ještě s teplým těstem. Pomocí válečku rozválíme každý díl na placku. Každou placku přeneseme na plech vyložený pečicím papírem. Z každé placky vykrojíme buď pomocí talířku kolo, nebo malé čtverečky, podle toho, jak chceme, aby moučník vypadal. Pečeme v předehřáté troubě zhruba 5–7 minut. Odkrojky z placek nevyhazujeme, ty ještě použijeme na sedmou placku, kterou následně rozdrtíme a posypeme jí hotový medovník. Upečené placky necháme vychladnout.

2. Náplně na medovník jsou dvě. První náplň: Salko vylijeme do misky a zašleháme do něho kousky másla. Po důkladném rozšlehání přidáme vlašské ořechy. Krém opticky rozdělíme na čtvrtiny, poslední čtvrtina by měla být trochu větší – tou budeme potírat boky medovníku.

3. Druhá náplň: Zakysanou smetanu vyklopíme do misky. Do kelímku po smetaně nasypeme moučkový cukr a vyklopíme ho do misky ke smetaně. Umícháme do hladka. Náplň si opticky rozdělíme na třetiny. První placku pomažeme krémem č. 1 a přiklopíme druhou placku, kterou namažeme krémem číslo 2. Takto střídáme u každé placky. Když položíme tu poslední, pomažeme jí i boky medovníku krémem č. 1. Nakonec rozdrtíme odkrojky ze zbylého těsta a posypeme jím celý hotový medovník ze všech stran.

Dezert:
Sladký Veroničin medovník

Témata článku: Sladké
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

anonymanonymovitý
vzkaz pro kuchtu: 0 06.02.2014 09:38

Když na to nemáš,tak s tím do Prostřena nelez.Vaření pejska a kočičky nikoho nebere.Ale jinak jsi milá,to jo.

reklama