PO - PÁ v 17:50 na Primě

Slepičí polévka

Prostreno! XIII (11) 31.3. polevka Foto:

Silný slepičí vývar napravil tu včerejší polévkovou katastrofu.

Doba přípravy:
Počet porcí: 8
Suroviny
cibule 1 ks
malý celer 1 ks
mrkev 1-2 ks
sůl
slepice 1/2 ks
sůl 1-2 lžíce
Nudle:
vejce 1 ks
bujon
Postup
1

Slepici vložíme do hrnce, zalijeme dvěma litry studené vody, vložíme menší neoloupanou cibuli a přidáme a 1 - 2 lžíce soli. Slepici necháme na vařit 2 - 3 hodiny, než změkne. Nepřidáváme žádné koření. Očistíme si zeleninu a celou ji dáme do vývaru ke slepici, stačí 20 - 30 minut před koncem, dokud nezměkne. Pak ji vyjmeme a nakrájíme na kostičky. Cibuli vyhodíme. Měkkou slepici, která se téměř rozpadá, vyjmeme z vývaru, který scedíme. V jiném hrnci si zvlášť uvaříme domácí nudle, které scedíme. Ze slepice obereme maso, podle potřeby ho nakrájíme a vrátíme do vývaru k zelenině. Podle chuti ještě dosolíme a povaříme asi pět minut. Na konec přidáme zelenou petržel.

2

Na nudle si připravíme těsto z mouky, vajec a soli, které vyválíme na slabý pláty, necháme trochu proschnout a nakrájíme na tenké nudličky.

Témata článku: Polévky
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Anonym
Na nudle bujón? Který umělec 0 01.04.2016 16:05

Na nudle bujón? Který umělec takovou z***lost napsal? Cibule se do polévky dává na zabarvení, nikoliv proto, aby se nezakalila. Vývar se musí pomalu táhnout a ne vařit jako brambory, pak z toho nemohou vzniknout takové pomyje pro dobytek. No Jiřko - vy jste teda umělkyně...chicht...-))))

reklama