PO - PÁ v 17:50 na Primě

Slepičí polévka s domácími nudlemi a játrovými knedlíčky

Prostřeno! XIII (7) 4.3. polévka Foto:

Polévka byla výborná, ale slepičí maso v ní nebylo, jen chutné knedlíčky z jater domácí slepice, která se vařila tři hodiny.

Doba přípravy:
Počet porcí: 5
Suroviny
slepice 1 ks
mrkev 2 ks
malý celer 1 ks
cibule 1 ks
česnek dle chuti
sůl
nové koření
Na játrové knedlíčky:
slepičí játra
vejce 1 ks
polohrubá mouka dle potřeby
sádlo 1 lžíce
česnek dle chuti
cibule 1/2 ks
sůl
Postup
1

Slepičí maso, koření a polovinu zeleniny dáme do velkého hrnce, zalejeme studenou vodou a dáme vařitvelmi mírným varem, spíše jen probubláváním, minimálně tři hodiny. Scedíme a do čistého vývaru zavaříme zbytek zeleniny nakrájený na kostičky a játrové knedlíčky. Nudle uvaříme zvlášť a do polévky je přidáváme scezené a propláchnuté. Na závěr přidáme hrstku nakrájené zelené petrželky.


Játrové knedlíčky: játra uškrábeme nožem, přidáme utřený česnek a najemno nakrájenou cibulku, vajíčko, sádlo, sůl a pepř. Dle potřeby zahustíme polohrubou moukou. Těsto zamícháme a dáme odležet do lednice, aby sádlo ztuhlo a knedlíčky se dobře tvarovaly.

Témata článku: Polévky
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

anonym
Á jak se zdá někdo tu 0 12.03.2016 08:29

Á jak se zdá někdo tu nevydržel s nervíkama, hahaha, ´úča, zvaná špinavá šlupka, nechala smazat příspěvky, které jí a její rodinu vykreslily bez obalu, jo jo, pravda bolí!

Anonym Jitka
Já jsem si myslela že se paní 0 07.03.2016 10:47

Já jsem si myslela že se paní Ilona spletla že ve stresu to dala ten odpad do hrnce s masem. Nejlépe by bylo kdyby se k tomu vyjádřila sama pani Ilona. Hezký den přeji.

Anonym Jitka
Dobrý den chtěla bych se 2 05.03.2016 13:33

Dobrý den chtěla bych se zeptat od kdy se dává odpad ze zeleniny vařit do polévky.Tak to vařila pani Hanáková. Děkuji za info a přeji hezký den.

anonym Alena
Přidávám se k Vám, něco 05.03.2016 15:27

Přidávám se k Vám, něco takového jsem ještě neviděla a přiznám se, že jsem nejdříve nevěřila vlastním očím! Navíc jsem nikdy neslyšela, že se do játrových knedlíčků dává mouka! Aby nebyly hutné musí se i strouhanka, která tam patří, přidávat velmi opatrně, aby zůstaly měkké. Paní mě jako kuchařka nepřišla.

anonym
paní taky žádná kuchařka 12.03.2016 08:31

paní taky žádná kuchařka není, jen obyčejná namyšlená a chamtivá lhářka!

reklama