PO - PÁ v 17:50 na Primě

Slepičí polévka s nudlemi

Prostřeno - 7-11.6. - Vlasta Kováčová - Slepičí polévka s nudlemi a játrovými knedlíčky Foto:

Do hrnce dáme vařit slepici, malou omytou cibuli i se slupkou, svazek zelené petržele omotaný bílou nití a půlku celeru.

Postup
1

Do hrnce dáme vařit slepici, malou omytou cibuli i se slupkou, svazek zelené petržele omotaný bílou nití a půlku celeru. Dochutíme solí, pepřem a novým kořením. Vše přivedeme do mírného varu a průběžně sbíráme šum lžící tak dlouho, dokud se tvoří. Pak přikryjeme poklicí a necháme na mírném ohni vařit asi 3 hodiny, dokud slepice nezměkne. Poté slijeme vývar přes hustý cedník do mísy a dochutíme.

Nudle vložíme do osolené vroucí vody a po dvou minutách je scedíme. Alespoň třikrát je propláchneme studenou vodou a necháme na cedníku deset minut okapat. Nakonec je vyklopíme na talířek a posypeme nasekanou petrželí.

Smícháme všechny ingredience na játrové knedlíčky, tvoříme větší kuličky a uvaříme ve zbytku polévky.

Čistý vývar se podává s nudlemi. Vařené rozporcované maso z polévky servírujeme na míse s játrovými knedlíčky a vařenou zeleninou.

 

Slepičí polévka s nudlemi a játrovými knedlíčky

 

Ingredience:

 • 1 slepice
 • asi 3 l vody
 • 2 mrkve
 • 1/2 celeru
 • 1 petržel
 • nudle

Játrové knedlíčky:

 

 • 2 vejce
 • 10 dkg naškrábaných jater
 • nadrobno nasekaná cibule
 • 1 stroužek česneku
 • zelená petržel
 • 1 lžíce oleje
 • sůl, pepř
 • 3–4 lžíce strouhanky
 • 1 lžíce krupice

Témata článku: Polévky
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

šákul
Pro Admina Primy 0 26.07.2011 19:48

Poznámka k neúplným receptům. Soutěžící by mohli organizátorům soutěže s písemným předáváním svých jídelníčků dodávat i přesné recepty k jednotlivým chodům a bylo by to vyřešeno.

Dobrý den,

takto to probíhá běžně, ale účinkující recepty čerpají z hlavy a nevzpomenou si na všechny ingredience či přesnou gramáž.

MODERÁTOR DISKUSÍ

pomněnka
vařená slepice 0 13.06.2010 10:54

Z vařené slepice se u nás dělá nejen klasický paprikáš, ale výborná slepice po armensku
http://www.ajina-kucharka.wz.cz/drubez/kure-slepice_armen.htm

Helena Mücková
PRO ADMINA PRIMY !!!! 0 11.06.2010 12:19

Admine, naprosto souhlasím s názory zde uvedenými, které kritizují odfláknutost receptů. Nevymlouvejte se na účastníky, kteří něco neuvedli atd. Od toho je tvůrce pořadu, který má být pečlivý a vše si zapisovat na místě, stačila by brigádnice studentka, která si chce přivydělat. Měla by k dispozici diktafon a vše co by viděla, že se do jídla dává nebo dělá = by si diktovala do diktafonu a pak bezchybně přepsala. Navýšení nákladů na produkci tohoto pořadu by bylo řádově o tisícovku (!) na jeden díl,čili naprosto zanedbatelná položka. Správně píše jedna přispěvatelka pode mnou, že jste se nestrefili odhadem do toho - PROČ SE LIDI NA TEN POŘAD KOUKAJÍ!!! A to neokecáte ničím, ani dovysvětlováním, "o čem" ten pořad vlastně je (o sondě chování, bydlení atd...chacha). my diváci jej chápeme jako možnost naučit se zajímavé nové recepty, TAK TO SAKRA PŘEDEJTE TVŮRCŮM POŘADU TUTO PROSBU A NEVYSVĚTLUJTE POŘÁD DOKOLA,JAK MÁME POŘAD CHÁPAT. My jej chápeme tak, jak chceme my!!! My chceme pořádné recepty!!!!! Ty pořádné recepty Vás nebudou stát skoro nic, než "almužna" nějaké studentce na brigádě. Tak se už sakra pochlapte!!! Díky!

Simply
aministrátore .... 0 11.06.2010 09:12

chápu, že je tento pořad, jak uvádíte, zábavný, jak kdo žije, vaří atd... Ale uvědomte si, že český národ je národ, který rád a doma vaří, nejsme Angličani, kteří chodí do restaurací.... Proto se taky díváme na pořady o vaření pro inpiraci, jak vaří jinde v rodině a co se nám "přes obrazovku" líbí, chceme pořádně vyzkoušet...Pořad sledují i nezkušené mladé začínající kuchařky... Recepty jsou nedokonale napsané, odfláknuté, něco chybí.... Já jsem si třeby chtěla upéci desert baklava od pí Lusy, ale bohužel nemožno, byl tam jen název - křehké těsto - jinak žádná poznámka kolik čeho... To se mi nelíbí...Buď udělám DOKONALÝ pořad se vším všudy, nebo nic...

majana
slepice 0 11.06.2010 08:59

Já bych tu vařenou slepici teda nemusela. To je maso,které má už nějaký ten rok za sebou.
Jinak děláme běžně polévku nudlovou bez nějakých knedlíčků či masa, nevím čemu se divili, že tam nic není.
A dobré je dát do vývaru take tzv. zelenou slovenskou papriku.

PRIMA ADMIN
Jak je to s recepty 0 11.06.2010 08:43

Uváděné recepty jsou v takovém podání, jak je sami účastníci napíší, mnohdy třeba nekompletní, určitě neopisované z žádné kuchařky, ale jak si je účastníci spíše pamatují a pak "dají na papír" (v tomto případě web).Televize Prima maximálně opravuje eventuální gramatické chyby.

Pořad Prostřeno chápejte tak, že nejde o pořad naučný (s profesionálními kuchaři a jejich recepty), ale spíše poučný a soutěžně - zábavný. Záměrem je divákům ukázat, jak u nás dnes žijeme, jak umíme či neumíme vařit, pohostit, pobavit a chovat se ve společnosti obecně. Dále je možné vysledovat, kterých chyb je lépe se ve společnosti cizích lidí vyvarovat.

MODERÁTOR DISKUZÍ

mirina
vzkaz pro autora článku 0 11.06.2010 08:36

jestli takto prezentujete i jiné recepty soutěžících, tak to je špatně. V receptu na polévku neuvádíte mrkev(3 kusy), dále trochu mleté papriky na barvu polévky a játrové knedlíčky byl jeden váleček, rozkrájený na plátky. Evidentně jste pořad nesledoval, jen "něco" napsal.
U ostatních soutěžících obdivuji tu jistotu, že někým jiným předložené jídlo musí být podle jejich představ. Je vidět, že toho moc v životě neprocestovali a neokusili jiné zvyky. Mně se připravené menu moc zamlouvalo a muselo být výborné.

marvod
marvod@centrum.cz 1 11.06.2010 02:24

V polévce byla zdůrazněna kedlubna, proč není v receptu?

xerona
a co mrkev? 11.06.2010 07:06

a co mrkev?

lenka.opi
a paprika 11.06.2010 08:34

Vždyť říkal Vojta,že tam cítí papriku.Ta tam taky není.

reklama