PO - PÁ v 17:50 na Primě

Spaghetti aglio olio

VIP Prostřeno V (35) Tachecí - predkrm Foto:

Klasický italský recept si kuchařka přizpůsobila a obohatila ho masem, pórkem a olivami. I zálivka na salát je Barbořina licence.

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Suroviny
česnek 6 stroužků
šalotka 1 kus
půlka menšího pórku – bílá část 1 kus
sušená rajčata 1 dávka
černé olivy 1 balení
kapary 1 hrst
kvalitní špagety 1 balení
parmazán 1 dávka
snítky bazalky 1 dávka
Postup
1

1

Na velké pánvi a olivovém oleji osmahneme zeleninu - česnek, šalotku, pórek

Přidáme sušená rajčata, olivy, kapary a pálivou papričku

2

Zvlášť osmahneme tenký plátek jen osoleného a opepřeného kuřecího masa, které rozkrájíme na velmi malé kousky a přidáme do směsi

3

Po důkladném promíchání směsi přidáme na pánev „al dente“ uvařené špagety, opět vše pečlivě promícháme a nakonec zasypeme nastrouhaným parmezánem, přidáme čerstvou bazalku na ozdobu a na stůl servírujeme přímo v pánvi

Předkrmy:

Spaghetti aglio olio s pár ingrediencemi navíc, parmigiano + salát

Témata článku: Předkrmy a chuťovky
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

excella
No, něco hrozného i s kočkou. 0 30.08.2012 16:54

No, něco hrozného i s kočkou.

Babi25b
Kuchyně paní Tachcí 0 29.08.2012 14:02

Souhlasím s prvním příspěvkem. Je zarážející, jak dámě formátu p. Tachecí nevadí kočka při přípravě jídla. Parazity (údajně odstraněné) pominu, ale fakt že kočka po sobě uklízí exkrementy, které já musí nutně zůstat na tlapkách je prostě hnus a ještě ke všemu se nestydí pokrm nabídnout hostům v TV programu. Aroganci by si mohla schovat pro televizní komentáře a ne s ní častovat spolustolovníky. Jinak si myslím, že jídlo mohlo být vynikající. Každý ať vaří co mu a jeho rodině chutná.

sores
zvíře 1 29.08.2012 10:31

Miluji zvířata, ale aby mi při vaření pobíhalo po stole mezi přípravou jídla, je velký hnus.Přeci jenom, i domácí zvířata mají různé parazity v těle.Navíc línají, takže chlupy lítají.Je to hlavní důvod, proč se štítím jíst na jakékoliv návštěvě pokud běhá zvíře po bytě!

anonym
Tak to ta zvířata moc 06.09.2012 22:17

Tak to ta zvířata moc nemiluješ. Kočky jsou čistotnější než někteří lidé.

Gaga
Česká Itálie 1 29.08.2012 00:51

Zase raz taliansky recept na český spôsob. Takí Emanuele Ridi by sa chytal za hlavu, čo tam bola schopná nahádzať - doslova "co dům dal". Už som len čakala, kedy tam švihne aj tú mačku.
Do pravého talianskeho receptu má ísť len olej, cesnak a feferónky. A samozrejme špagety. ;-)

Anonymous Alík
spaghetti aglio olio peperoncino 29.08.2012 16:25

Dobře jste to vystihla...kdyby to ta ušišlaná dáma nazvala jakkoli jinak tak dobrá, ale spaghetti olio aglio peperoncino to rohodně nebyly. Na tu osobu jsem se moc nedívala...v televizi by toto nemělo vůbec vystupovat. Co třeba návštěva logopeda, třeba by si s ní i v tomto pokročilém věku poradil!!!Její nesmyslná argumentace o tom, že hosté přinesou víno - přece by byla každá láhev jiná a rozhodně by neladila s podávaným jídlem. O kočce mezi jídlem už vůbec nelze mluvit.

reklama