PO - PÁ v 17:50 na Primě

Šunkové trojhránky

Prostřeno VII (19) Ostrava 7.5. 2013 předkrm Foto:

Šunkové trojhránky plněné pažitkovým fresh krémem na hnízdu z rukoly, čerstvá pečená banketka. Recept na banketky se Radimovi nepovedl, takže nevíme, zda je dobrý a funguje. Každopádně bylo jeho těsto příliš řídké a skončilo v koši. Banketky nahradily koupené předpečené bagetky

Doba přípravy:
Počet porcí: 5
Suroviny
šunka 200 g
tvaroh 200 g
máslo 200 g
pažitka na ozdobu 1 dávka
sůl 1 špetka
banketky:
vejce 2 kusy
majonéza 3 lžičky
droždí 20 g
mléko 150 ml
půl lžičky cukru 1 dávka
eidam 150 g
mák 1 dávka
Postup
1

1. Formu vyložíme fólií a přes sebe do ní naklademe plátky šunky. Z tvarohu, másla a soli umícháme pomazánku a formu se šunkou naplníme pažitkovým krémem. Navrch opět položíme šunku, zabalíme a shora stlačíme, aby nám nevznikly vzduchové bubliny. Formu pořádně vychladíme, aby se trojhránky daly dobře krájet a formovat.

2. Na domácí banketky nejprve připravíme kvásek. Rozdrobíme droždí a posypeme je cukrem. Necháme rozpustit a rozmícháme, přidáme trochu vlažného mléka a trochu mouky a umícháme řídké těstíčko, které necháme 10 minut kynout pod utěrkou. Poté kvásek přilijeme k oběma moukám, přidáme sůl, majonézu a vejce. Zaděláme jemné nelepivé těsto, ne moc tuhé. Necháme vykynout. Poté tvarujeme bochánky, potřeme je rozšlehaným vejcem, osolíme a posypeme strouhaným sýrem nebo mákem. Pečeme při 170 stupních dozlatova.

 

Předkrm:
Šunkové trojhránky plněné pažitkovým fresh krémem na hnízdu z rukoly, čerstvá pečená banketka

Témata článku: Předkrmy a chuťovky
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

udivená
pro Radovana 0 10.05.2013 21:41

šunkové trojhránky je šunka s náplní bez šunky, stejně jako sýrová roláda je sýr s náplní bez sýra :-))

reklama