PO - PÁ v 17:50 na Primě

Sushi

Prostřeno IX (6) Olomouc 27.2. 2014 předkrm Foto:

Štěstí přeje odvážnému Ondřejovi. Olomoučtí dokonce zvládli sníst jeho předkrm tyčinkami.

Doba přípravy:
Počet porcí: 5
Suroviny
surimi tyčinky 1 balení
uzený losos 1 balení
salátová okurka 1 kus
avokádo 1 kus
hrnek rýže 1 kus
řasa na sushi 5 kusů
horká voda 200 ml
rýžový ocet 2 lžíce
cukr 1 lžíce
sůl 1 lžička
wasabi pasta 1 dávka
sójová omáčka podle chuti 0 dávek
naložený zázvor 1 balení
Postup
1

1. Rýži důkladně opereme. Vložíme do hrnce a přilijeme vodu v poměru dva díly vody na jeden díl rýže. Rychle uvedeme do varu, pak žár stáhneme a vaříme dalších patnáct minut. Rýži nesolíme a nezvedáme pokličku! Po čtvrt hodině odstavíme, sejmeme poklici a hrnec ihned přikryjeme čistou suchou utěrkou a poklici vrátíme zpět. Rýži takto necháme dojít ještě dvacet minut (utěrka zabrání skapávání sražené páry zpět do rýže).

2. V misce nebo skleničce smíchejte dvě deci horké vody, dvě polévkové lžíce octa, polévkovou lžíci cukru a kávovou lžičku soli (stačí na tři deci suché rýže). Nemíchat kovovým nástrojem! Vše je nejlépe připravit předem nebo v průběhu vaření rýže, aby směs stačila vychladnout.

3. Rýži přemístíme do nekovové misky a pomalu ji smícháme se směsí octa, cukru, vody a soli. Nemá být mokrá ani příliš vlhká, tekutina nesmí zůstat na dně. Jakmile máme rýži hotovou, rozmístíme ji rovnoměrně na řasu, přidáme libovolnou náplň nakrájenou na nudličky a pomocí podložky tvoříme rolky. Hotové sushi nakrájíme ostrým nožem na kolečka. Podáváme s wasabi pastou (s tou opatrně!), sójovou omáčkou a nakládaným zázvorem.

Předkrm:
Sushi

Témata článku: Předkrmy a chuťovky
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Žádné příspěvky v diskusi.

reklama