PO - PÁ v 17:50 na Primě

Švýcarské sýrové řezy

Prostřeno III - 3.3.2011 predkrm Foto:

Pomazánkové máslo utřeme se sýrem a rozmačkaným česnekem (nebo nastrouhaným křenem) na hladkou pomazánku. Jeden plátek šunky potřeme pomazánkou, na ni položíme plátek sýra, potřeme pomazánkou, položíme další plátek šunky a tak pokračujeme.

 

Předkrm

Švýcarské sýrové řezy

Ingredience

  • 8 silnějších plátků šunky (3–4 mm)
  • 6 stejně silných plátků tvrdého sýra
  • 150 g pomazánkového másla
  • 100 g taveného sýra
  • 2 stroužky česneku (nebo trocha křenu)
  • zelená petrželka

 

Postup
Pomazánkové máslo utřeme se sýrem a rozmačkaným česnekem (nebo nastrouhaným křenem) na hladkou pomazánku. Jeden plátek šunky potřeme pomazánkou, na ni položíme plátek sýra, potřeme pomazánkou, položíme další plátek šunky a tak pokračujeme. Končíme čtvrtým plátkem šunky. Totéž uděláme ještě jednou. Oba hranolky dáme ztuhnout do ledničky a pak je nakrájíme na řezy. Každý kousek ozdobíme pusinkou pomazánky a kouskem petrželky. Podáváme s čerstvým pečivem.

Témata článku: Předkrmy a chuťovky
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

anonym
Slava 0 05.03.2011 17:49

Rodina i hoste si moc pochvalovali rezy podle Andrejky , rolky nedelavaji pry nedrzi tvar a tak ´to prestavali delat .Dostala jsem 9 bodu protoze jsem ty rezy nemela prizdobene .Budeme je delat casteji a hlvne v lete pri posezeni na zahrade .Takze dnesni slavy dedecka byly prima.

anonym
Tak ten predkrm je vyborny 0 05.03.2011 13:55

Andrejka ho predvedla bajecne v neotrelem stylu ktery vypada velice vkusne a chutne. Dnes ho budu zkouset podle Andrejky takze nikoli ja ko rolka ale jko rez.Rodina i hoste budou mit dnes u nas prostreno a jelikoz uz vim ze se jim rez od Andrejky libil tak doufam ze dnes uspeji.

sasa.dusa
:-( 1 04.03.2011 09:49

ach jo...těšila jsem se konečně na nový a zajímavý recept a opět jen obdoba sýrové či šunkové rolky....více kreativity, prosím!

kristin
nezbývá Vám tedy nic jiného, 04.03.2011 10:07

nezbývá Vám tedy nic jiného, než se přihlásit a ukázat, co ve Vás je...

reklama