PO - PÁ v 17:50 na Primě

Sýrová pomazánka třikrát jinak

Prostřeno IV (5) - 21.9.2011 predkrm Foto:

Paní Eva slibovala pomazánky „jinak“, ale nakonec si vystačila s jedním druhem.

Doba přípravy:
Počet porcí: 5
Suroviny
česnek 1 stroužek
uzený korbáčik 1 kus
sušená šunka 5 plátků
dušená šunka 5 plátků
debrecínská pečeně 5 plátků
strouhaný sýr 4 lžíce
máslo nebo margarín 2 lžíce
3 druhy tavených sýrů 3 kusy
sýr 5 plátků
kudrnka 5 snítek

Předkrm

Sýrová pomazánka třikrát jinak


Postup

Tavený sýr utřeme s máslem, přidáme strouhaný sýr a utřený česnek. Vše promícháme. Vezmeme si plátek debrecínky, naplníme ho lžičkou pomazánky a zabalíme do měšce. Zavážeme korbáčikem, který jsme rozpletli na slabší provázky. Pak vezmeme plátek dušené šunky, na který dáme plátek sýra. Doprostřed umístíme kupičku pomazánky, zabalíme do roládky a poté do potravinářské fólie a dáme do ledničky ztuhnout.

Poslední plátek sušené šunky vytvarujeme do kornoutku a opět naplníme sýrovou pomazánkou. Vychlazenou rolku nakrájíme asi na dvoucentimetrové plátky, ozdobíme kudrnkou a napíchneme na párátko. Vše podáváme se zeleninovou oblohou a pečenou bagetou.

Témata článku: Předkrmy a chuťovky
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Hoo
Je to bufetacka 0 22.09.2011 13:49

Ta by bez uzenin a syru neuvarila

Pavel Martin
Kritický podtitulek nemá pravdu 1 22.09.2011 12:19

Buďme prosím spravedliví bez emocí a hodnocení osoby autorky. Zaměřme se na popsaný předkrm. Autorka neslibovala "sýrové pomazánky třikrát jinak", ale "sýrovou pomazánku třikrát jinak", což splnila, protože ji prezentovala skutečně třikrát jinak. Roládka, kornout a měšec jsou rozdílné, pohledné a zajímavé nápady. Měšec svázaný rozpleteným karbáčíkem svědčí o nápaditosti (někdo jistě namítne, že "to někde viděla", ale proč ne?). A volba šunky u všech "třikrát jinak"? Ruku na srdce. Jde o amatérské vaření a tlak času je neúprosný. Navíc k tomu tréma před kamerou! Anebo byste chtěli jedno provedení se šunkou, druhé například v zeleninovém listu nebo v těstovém obalu apod.? I profesionální kuchař by měl v tom časovém tlaku plné ruce práce. Takže jen znovu opakuji - autorka nenabídla nic, než co slibovala, a naopak autor-editor stránky na Primě kritického podtitulku nepochopil význam věty, a jak se zdá nespravedlivé kritice nakonec "podlehla" i sama autorka, když se stydlivě v pořadu doznala k něčemu, čeho se však opravdu nedopustila. Autor podtitulku by měl sebekriticky přiznat svůj omyl a nepochopení slovního spojení pojemnování předkrmu, kterému výsledek odpovídal.

Subret
Pravda, 22.09.2011 15:06

jde o amatérské vaření, ale když hodnotila petrov u (na pohled skvělou) hostinu, tak se jako amatérka netvářila.

country
ach jo 0 22.09.2011 10:26

tak jako u hlavního chodu - v hlavní roli uzenina a sýr. Je to vážně tak složité vymyslet něco jiného?

reklama