PO - PÁ v 17:50 na Primě

Sýrová roláda se zeleninovým salátem

Prostřeno - 9.3.2011 predkrm Foto:

Nejdřív důkladným rozmícháním všech surovin připravíme pomazánku. V případě potřeby osolíme a opepříme. Pak na plech položíme kus alobalu a naskládáme plátky sýra tak, aby se asi jedním centimetrem překrývaly.

Postup
1

Nejdřív důkladným rozmícháním všech surovin připravíme pomazánku. V případě potřeby osolíme a opepříme. Pak na plech položíme kus alobalu a naskládáme plátky sýra tak, aby se asi jedním centimetrem překrývaly. Vložíme do trouby vyhřáté na 150 °C a počkáme, až se sýr spojí. Vytáhneme z trouby a i s alobalem stáhneme z plechu na vál. Sýr pokryjeme plátky šunky, rozetřeme na něj pomazánku a na kraj položíme kousky papriky. Pomocí alobalu svineme do rolády, celou ji do alobalu zabalíme a dáme ztuhnout do ledničky.

Zeleninový salát

Ingredience: 1 ledový salát3 rajčata2 paprikysvazek ředkviček1 kedlubna2 mrkve

postup:

Zeleninu nakrájíme na kostky, přidáme lžíci olivového oleje, lžíci krystalového cukru, sůl, pepř a promícháme.

 

Předkrm

Sýrová roláda se zeleninovým salátem

Ingredience:

  • 12 plátků tvrdého sýra
  • 200 g šunky
  • Pomazánka:
  • 130 g pomazánkového másla
  • 2 lžíce majonézy
  • 1 lžíce hořčice
  • 2 vejce uvařená natvrdo
  • proužky červené papriky

Témata článku: Předkrmy a chuťovky, Vegetariánské
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Kateřina Tremlová
Sýrová roláda 1 12.03.2011 23:18

Přeji všem hezký večer, zkoušela jsem roládu, dala na pečící papír, když byl sýr spojený, tak jsem ho přendala na linku a po vychladnutí chtěla stočit. Za živýho boha se sýr nechtěl sloupnout z pečícího papíru. Takže musí být zřejmě potřen olejem, nebo herou. Máte s tím někdo zkušenost. Některé recepty neodpovídají skutečnosti.

andrea lukaštíková
odpověd 13.03.2011 09:22

Sýrová roláda jse z pečícího papíru opravdu lehce sloupnout, z alobalu ne , tam bych to nezkoušela ani já, pečící papír jsem ničím nepotírala. Andrea

jajka
roláda 19.03.2011 22:24

Neviem či sem ešte niekto príde, ale skúsim. Ja na ňu používam potravinársku fóliu, aj alobal som už použila a v poriadku. Myslím, že problém bol skôr v tom, že ten syr asi neztuhol a prilepil sa. Skúsila by som to dať na chvíľu do mrazničky, ale nie aby to zmrzlo ale dobre stuhlo.

Kateřina S.
Sýrová roláda 0 12.03.2011 21:45

V receptu je uvedeno použití alobalu, ale ve videu se používá pečící papír. Takže alobal určitě nepoužívejte, nebo z něho sýr nesundáte. Je to v receptu uvedeno chybně.

vavrovahanka
Ocet 0 10.03.2011 11:41

Salát mě velmi zaujal, určitě ho zkusím. Oproti skutečnému receptu ale v ingrediencích i postupu chybí ještě jablečný ocet, který se přidával.

reklama