PO - PÁ v 17:50 na Primě

Telecí medailonky s portobello

VIP Prostřeno (8) šilhánová hl.chod Foto:

Velké žampiony portobello jsou výborné. Důležité je odhadnout čas restování masa i přípravy vinné redukce, aby vše bylo tak akorát jako u Lucie.

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Suroviny
telecí medailonky pro 4 osoby 1 dávka
olivový olej 1 dávka
sůl, pepř 1 dávka
česnek 1 dávka
velké žampiony portobello 1 dávka
hovězí vývar (nebo ideálně vývar z telecích kostí) 1 dávka
víno marsala 1 dávka
máslo 1 dávka
pepř a sůl 1 dávka
Postup
1

Naklepeme si telecí medailonky a zprudka je osmahneme na olivovém oleji. Maso vyndáme, přidáme olej, výpek seškrábneme a zamícháme do oleje. Přidáme česnek, nakrájené houby portobello a lehce posolíme. Zalijeme vývarem a přivedeme k varu, přilijeme víno a celé provaříme až do zhoustnutí. Na závěr přidáme velký kus másla, které necháme už spíš jen rozpustit, aby omáčka dostala lesk. Pak vrátíme medailonky, ať se už jen prohřejí a servírujeme. K masu si uvaříme kvalitní brambory ve slupce, které dobře omyjeme. Když jsou skoro měkké, naporcujeme je na plech a v troubě s trochou másla a soli ještě zapečeme. Při servírování polijeme skvělou redukcí z marsaly, hub a výpeku z telecího. Teplota: 160, 100, 180 °CVhodné pro vegetariány: nePočet porcí: 4Obtížnost: pro mírně pokročiléNárodní kuchyně: italskáDoba přípravy: 1–30 minutČas vaření: 30–60 minutRecipe category: hl. chod/ příloha/ restování/ vaření/ zapékání

Hlavní chod:Telecí medailonky s portobello a vínem marsala

Dezertní víno marsala se běžně používá při vaření – typická marsala omáčka se připravuje redukcí vína téměř až na sirup spolu s šalotkou, houbami a kořením.postup:Naklepeme si telecí medailonky a zprudka je osmahneme na olivovém oleji. Maso vyndáme, přidáme olej, výpek seškrábneme a zamícháme do oleje. Přidáme česnek, nakrájené houby portobello a lehce posolíme. Zalijeme vývarem a přivedeme k varu, přilijeme víno a celé provaříme až do zhoustnutí. Na závěr přidáme velký kus másla, které necháme už spíš jen rozpustit, aby omáčka dostala lesk. Pak vrátíme medailonky, ať se už jen prohřejí a servírujeme.

K masu si uvaříme kvalitní brambory ve slupce, které dobře omyjeme. Když jsou skoro měkké, naporcujeme je na plech a v troubě s trochou másla a soli ještě zapečeme. Při servírování polijeme skvělou redukcí z marsaly, hub a výpeku z telecího.

 

Hlavní chod:
Telecí medailonky s portobello a vínem marsala
Velké žampiony portobello jsou výborné. Důležité je odhadnout čas restování masa i přípravy vinné redukce, aby vše bylo tak akorát jako u Lucie. Dezertní víno marsala se běžně používá při vaření – typická marsala omáčka se připravuje redukcí vína téměř až na sirup spolu s šalotkou, houbami a kořením.
Ingredience:
telecí medailonky pro 4 osoby
olivový olej
česnek
2 velké žampiony portobello
hovězí vývar (nebo ideálně vývar z telecích kostí)
víno marsala
máslo
pepř a sůl
 
Témata článku: Maso
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Jana2688
To ty celebrity schálně 0 28.02.2013 22:05

To ty celebrity schálně dávají nepoužielný recept?

Anona
A just tam bude 1 dávka... 1 26.02.2013 15:11

A just tam bude 1 dávka... :-))

anonym
1 dávka 27.02.2013 21:09

chtěla bych si tento recept vyzkoušet a nevím jak to s tou 1 dávkou odhadnout, hlavně kvůli tomu vínu.

reklama