PO - PÁ v 17:50 na Primě

Telecí saltimbocca

Prostřeno! XII (8) 9.10. hl. chod Foto:

Parmská šunka a šalvěj na telecích plátcích rozehrávají v tomto pokrmu jedinečnou partii skvělých chutí. Na tento recept prý přišli v Římě.

Doba přípravy:
Počet porcí: 5
Suroviny
telecí kýta 750 g
sůl
šalvěj 15 lístků
parmská šunka 15 plátků
bílé suché víno 250 ml
máslo 30 g
lístky šalvěje na ozdobu
Na šťouchané brambory:
brambory 500 g
sůl
čerstvě namletý pepř
bílé víno nebo lžíce vinného octa 50 ml
Postup
1

Telecí maso si naporcujte na řízky. Lehce osolte (parmská šunka je sama o sobě dost slaná) a opepřete. Plátek šunky položte na pracovní plochu. Na něj dejte 2 šalvějové lístky a na ty plátek masa. Šunku přeložte přes maso a upevněte párátkem. Opakujte s ostatními plátky masa.

2

V pánvi rozehřejte dvě lžíce másla. Opékejte telecí plátky ve dvou várkách – dvě minuty po každé straně. Uchovejte horké.

3

Nahrubo nasekejte zbylou šalvěj, rozpusťte zbylé máslo, přidejte česnek a opékejte asi minutu. Přihoďte šalvěj, přilijte víno a míchejte další minutu, až šťáva trochu zhoustne.

4

Brambory uvaříme do měkka, posolíme, smícháme se lžící olivového oleje a vína nebo vinného octa.

Témata článku: Maso, Přílohy
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

sharka-68
Hele, Juniore... (nic ve 0 12.10.2015 07:02

Hele, Juniore... (nic ve zlým)
až zase příště budeš dělat to telecí,tak si uvědom, že pánvička není všude stejně prohřátá,proto jsi měl některé kousky osmahnuté rychleji a hodně a 1-2 jsi měl "dušené"..až budeš vařit déle,dojde ti,že kousky-plátky,nestačí jen otáčet,ale musí se i posouvat..takže tam, kde se dělá plátek rychleji,se dává ten, co moc se spíše dusí...a naopak...nebo se hne pánví, případně se maso dělá raději na dvou pánvích....

referentka
bože, kamže vrazíme pět lžic 0 10.10.2015 14:12

bože, kamže vrazíme pět lžic mouky????

reklama