PO - PÁ v 17:50 na Primě

Thajské kuře na červeném kari

Prostřeno - 4.11. hl.jidlo Foto:

Na oleji osmahneme lžíci pasty z červeného kari až do zesklovatění. Přidáváme syrové maso nakrájené na nudličky, cuketu, žampiony, bambus.

Postup
1

Na oleji osmahneme lžíci pasty z červeného kari až do zesklovatění

Přidáváme syrové maso nakrájené na nudličky, cuketu, žampiony, bambus

Zalijeme kokosovým mlékem

Necháme vařit, dokud směs nezhoustne

Nakonec přidáme lžíci cukru a těsně před servírováním vhodíme do směsi celá cherry rajčata

 

Hlavní chod

Thajské kuře na červeném kari

 

Ingredience:

  • 1 kg kuřecího masa
  • 1 l kokosového mléka
  • 1 lžíce pasty z červeného kari
  • čerstvé žampiony nebo konzerva zavařených
  • 1 menší cuketa
  • 1 konzerva bambusových plátků
  • cherry rajčata
  • bazalka
  • 1 kg jasmínové rýže.

Témata článku: Maso
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Renča776
Ach jo 1 04.11.2010 20:37

Na oleji osmahneme lžíci pasty z červeného kari až do zesklovatění. Přidáváme syrové maso nakrájené na nudličky, cuketu, žampiony, bambus. Zalijeme kokosovým mlékem.
Pokud jsem si dobře všimla, tak maso tam dával až do vařící omáčky. Opravdu podle receptů, které tady zveřejňujete, se nedá vařit ani při troše dobré vůle.

nigela
Renča776 04.11.2010 21:12

Michal si postup zřejmě přizpůsobil,dá se to dělat oběma způsoby,buď nejprve osmahnout maso nebo přidat až do základu s kokos. mlékem.Thajci pastu nerestují ale dávají ji až do kokos. mléka.Na fotce je vidět,že se tuk špatně spojil s kokos. mlékem,někdy je třeba ho slít,než se přidají ostatní suroviny.

Zubr
Podle mě tam nemá bazalka co 05.11.2010 15:17

Podle mě tam nemá bazalka co dělat. V thajské kuchyni se používá koriandr, který tam chybí. Také bych tam nedávala cherry rajčata. Postup pana Michala, dát syrové maso do již hotové omáčky je také chybný. Má být chilli pasta orestovaná, pak přidat maso a nakonec přilít kokos. mléko

dasas
přesně tak 10.11.2010 17:27

přesně tak

Mirek51
Lžíce cukru 1 04.11.2010 20:18

Trochu mě zaráží na konci přidaná lžíce cukru. Myslím, že by to chtělo vyvážit trochou citr. či limetkové šťávy, která se v hojném množství používá v indické kuchyni. Taky se mi zdá, že v té lžíci karí pasty nemohlo být dost soli na osolení 5 porcí (recept uvádí kilo masa a rýže!) Jinak je pravda, že v Orientu se vaří rýže bez soli. To měl Michal uvést jako hotovou věc, ale bohužel to trochu nešikovně prezentoval jako svůj vlastní způsob přípravy rýže, což mu možná ublížilo při bodování.

nigela
pro Mirek51 04.11.2010 21:06

V kari pastě je citronová tráva,takže více kyselosti není třeba.V Asii se nesolí,používá se rybí omáčka a cukr se přidává na vyvážení chuti,správně měl být palmový(chutná jinak).
Jinak rýže se opravdu nesolí,navíc jasmínová či basmati májí skvělou chuť a hlavně typickou vůni.

reklama