PO - PÁ v 17:50 na Primě

Troubový guláš s karlovarským knedlíkem

Prostřeno! XII (14) 19.11. hl. chod Foto:

Hlavní chod byl podobný jako ve středu u Robina, s tím rozdílem, že Bětka guláš dělala z kýta a v troubě. Na konci ale bohužel nezbyla k výbornému knedlíku skoro žádná omáčka.

Doba přípravy:
Počet porcí: 5
Suroviny
vepřové maso (kýta) 1,5 kg
cibule 4 ks
česnek 5 stroužků
gulášové koření 2 lžičky
sladká paprika 3 lžičky
pálivá paprika 1 lžička
solamyl 3 lžíce
masox 2 kostky
sůl
Karlovarský knedlík:
rohlíky nebo housky 400 g
vejce 3 ks
mléko 250 ml
petrželka
sůl
Postup
1

Nakrájené maso na kostky vložíme do připraveného pekáče, cibuli nakrájíme najemno, stroužky česneku nasekáme, přidáme na maso, zasypeme kořením (gulášové, sladká a pálivá paprika), přidáme solamyl, rozdrobíme kostky masoxu, osolíme, přidáme rajský protlak, zalijeme vodou, navrch nakrájíme čerstvou papriku, přikryjme a vložíme asi na hodinudo již předehřáté trouby na 250°C.V žádném případě během pečení neotvíráme, nemícháme a už vůbec nekoukáme dovnitř!

2

Karlovarský knedlík: pečivo nakrájíme na kostičky, které dáme na sucho opéct do trouby.Necháme vychladnout, poté přidáme mléko se žloutky, mouku, petrželku, sůl a muškátový květ. Opatrně promícháme a nakonec přidáme sníh z bílků. Pokud je těsto příliš husté, přilijeme mléko. Těsto musí mít konzistenci bramborákového těsta. Připravíme si potravinářskou fólii a naneseme část těsta. Zabalíme jako bonbon. Dáme vařit do parního hrnce asi na 20 minut. Je možné vařit i ve vodě. Toto množství stačí na 3 šišky knedlíků. Podáváme a porcujeme podobně jako houskové knedlíky.

Témata článku: Maso, Přílohy
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Žádné příspěvky v diskusi.

reklama