PO - PÁ v 17:50 na Primě

Tvarohový koláč s borůvkami

VIP Prostřeno V (44) Synek - dezert Foto:

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Suroviny
máslové sušenky 300 g
rozpuštěné máslo 100 g
borůvky 500 g
kůra a šťáva ze 2 bio limetek 2 kusy
měkký tvaroh 500 g
smetana ke šlehání 280 ml
prášková želatina 4 lžičky
Postup
1

1. Troubu předehřejte na 180 stupňů, horkovzdušnou na 160 stupňů C. Dno rozevírací dortové formy o průměru 23 cm vyložte pečicím papírem. Sušenky rozdrťte v mixéru nebo v sáčku za pomocí válečku a v misce je spojte s rozpuštěným máslem. Směs rovnoměrně upěchujte na dno formy. Korpus vložte do trouby a pečte dozlatova, mělo by stačit tak 10 minut, aby byl křehký. Vyjměte ho z trouby a nechte vychladnout.2. Třetinu borůvek nasypte do kastrůlku, přidejte tři lžíce vody, 175 g cukru a strouhanou kůru z jedné limety. Vařte asi dvě minuty, dokud borůvky nezačnou praskat. Šťávu sceďte do misky a stejně jako povařené borůvky dejte stranou.3. Dohladka prošlehejte tvaroh a obě smetany se zbylým cukrem, strouhanou limetovou kůrou a vymačkanou šťávou. Želatinu podle návodu na sáčku namočte ve vodě a počkejte, až nabobtná. Pak jí dejte na minutu do mikrovlnné trouby na stupeň rozmrazování (pokud nemáte mikrovlnku, postavte misku s želatinou do hrnce s vodou a mírně zahřívejte do rozpuštění želatiny). Trochu tvarohové směsi utřete s rozpuštěnou želatinou. Přidejte ke zbylému tvarohu a důkladně zašlehejte.4. Vychladlé povařené borůvky zamíchejte do krému, aby vzniklo mramorování. Směs naneste na sušenkový základ a dejte aspoň na čtyři hodiny do chladničky. Náplň by měla ztuhnout.5. Mezitím povařte borůvkovou šťávu do zhoustnutí; je to otázka dvou tří minut. Pak ji smíchejte se zbylými borůvkami a vychlaďte. Ztuhlý dort přesuňte na servírovací talíř. Ozdobte ho borůvkami se šťávou a podávejte.

1. Troubu předehřejte na 180 stupňů, horkovzdušnou na 160 stupňů C. Dno rozevírací dortové formy o průměru 23 cm vyložte pečicím papírem. Sušenky rozdrťte v mixéru nebo v sáčku za pomocí válečku a v misce je spojte s rozpuštěným máslem. Směs rovnoměrně upěchujte na dno formy. Korpus vložte do trouby a pečte dozlatova, mělo by stačit tak 10 minut, aby byl křehký. Vyjměte ho z trouby a nechte vychladnout.

2. Třetinu borůvek nasypte do kastrůlku, přidejte tři lžíce vody, 175 g cukru a strouhanou kůru z jedné limety. Vařte asi dvě minuty, dokud borůvky nezačnou praskat. Šťávu sceďte do misky a stejně jako povařené borůvky dejte stranou.

3. Dohladka prošlehejte tvaroh a obě smetany se zbylým cukrem, strouhanou limetovou kůrou a vymačkanou šťávou. Želatinu podle návodu na sáčku namočte ve vodě a počkejte, až nabobtná. Pak jí dejte na minutu do mikrovlnné trouby na stupeň rozmrazování (pokud nemáte mikrovlnku, postavte misku s želatinou do hrnce s vodou a mírně zahřívejte do rozpuštění želatiny). Trochu tvarohové směsi utřete s rozpuštěnou želatinou. Přidejte ke zbylému tvarohu a důkladně zašlehejte.

4. Vychladlé povařené borůvky zamíchejte do krému, aby vzniklo mramorování. Směs naneste na sušenkový základ a dejte aspoň na čtyři hodiny do chladničky. Náplň by měla ztuhnout.

5. Mezitím povařte borůvkovou šťávu do zhoustnutí; je to otázka dvou tří minut. Pak ji smíchejte se zbylými borůvkami a vychlaďte. Ztuhlý dort přesuňte na servírovací talíř. Ozdobte ho borůvkami se šťávou a podávejte.

Dezert:

Tvarohový koláč s borůvkami

Témata článku: Sladké
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Anonymous
Proč ne? 3 01.11.2012 23:15

Proč není moučník vhodný pro vegetariány?

Anonymous
Obsahuje želatinu 02.11.2012 06:41

Želatina je velmi čistý a jemný klih, který se získává vyvařením šlach, kůží, kostí a jiných jatečních odpadů bohatých na kolagen.

Anonymous
také je tam 02.11.2012 16:23

Máslo,tvaroh a smetana-a to prošlo přes krávu.

Anonymous
pro také je tam 10.11.2012 13:26

to by nebylo vhodné pro vegany, ale zde je psáno, že není vhodné pro vegetariáni (lidé nekonzumující maso)

reklama