PO - PÁ v 17:50 na Primě

Variace na artificialismus

Prostřeno VII (3) Praha 14.2.2013 předkrm Foto:

Taštičky z listového těsta si hosté mohli ozdobit barevnými pomazánkami, jedna byla dokonce modrá

Doba přípravy:
Počet porcí: 5
Suroviny
pomazánky dle vlastní chuti 1 dávka
přízdoba- olivy, papričky, sýr 1 dávka
Postup
1

1 Ve vodě rozpustíme tuk, do kterého přidáme směs na těsto. Rychle mícháme, aby se směs nepřipalovala, a až je těsto hladké, tak ho dáme vychladnout. Do vychladlého těsta zašleháme tři celá vejce. 2. Těsto dáme do „zdobičky“ a vytvoříme malé věnečky o třícentimetrovém průměru. Pečeme v předehřáté troubě 30 minut. Vychladlé věnečky rozkrojíme napůl a naplníme krémem. Pocukrujeme.3. Na krém zahřejeme dvě třetiny mléka a ve zbylé třetině rozmícháme směs na přípravu krému. Vmícháme do teplého mléka a vaříme jako pudink. Utřeme máslo s cukrem a přidáme vychlazený pudink, kterým pak plníme věnečky. Teplota: 160 a 100°CVhodné pro vegetariány: anoPočet porcí: 5Obtížnost: pro mírně pokročiléNárodní kuchyně: česká/ francouzskáDoba přípravy: 2 - 3 hodinyČas vaření: 2 - 3 hodiny včetně chladnutíRecipe category: moučník/ pečení/vaření Předkrm:Variace na artificialismus

postup:Na válu rozválíme těsto do tenké vrstvy a dáme ho do trouby péct na předehřátý plech. Pečeme asi čtvrt hodiny, dokud není těsto do zlatova. Potom naporcujeme na tabulky a mažeme si barevnými pomazánkami dle zvolené obrazové předlohy a dozdobíme.

2

Dezert:
Žloutkové věnečky 
Věnečky se sice dělaly nadvakrát – odpalované těsto se Jitce poprvé nepovedlo, ale potom byly o to lepší
Ingredience:  
Směs na přípravu žloutkových věnečků 
3 vejce 
125 g tuku 
250 ml vody 
60 g moučkového cukru 
650 ml mléka 
150 g másla
 

Témata článku: Předkrmy a chuťovky
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Praha
Matěj 1 15.02.2013 19:10

Matěji,prosím vložte recept na dyňovu pomázanku,děkují

fanynkaa1
pomazanky 16.02.2013 09:19

i když jsme je neviděli připravovat,bylo by dobré sem uvést suroviny i postup. Každý si pod špenátovou, dýnovou, .... představíme jinou chut,ale když jim chutnaly, mohl tam dávat jiné ingredience,než by jsme je tam dali my.Takže šup sem s recepty,at máme originál !!!

reklama