PO - PÁ v 17:50 na Primě

Zapečené ražniči, šťouchané brambory

Prostřeno! XII (13) 11.11. hl. chod Foto:

V případě tohoto oblíbeného rodinného receptu nebylo ražniči napíchané na jehlách nebo špejlích, ale šlo o zapečené medailonky. Dámy by klidně oželely rajský protlak, nebo ho můžeme poloviční množství.

Doba přípravy:
Počet porcí: 5
Suroviny
vepřové maso (kýta nebo plec) 1 kg
cibule 3-4 ks
máslo na vymazání
rajský protlak 2 ks
pálivá paprika nebo chilli
mletý pepř
sůl
Příloha:
brambory 1 kg
jarní cibulka 2-3 ks
sůl
kmín
mléko 200 ml
Postup
1

Vezmeme mísu z varného skla, vymažeme ji kouskem másla a dno pokryjeme naklepanými, osolenými a opepřenými malými plátky vepřového masa. Na ně naklademe vrstvu cibule nakrájené na kolečka, aby byla přes všechno maso. Další vrstvu tvoří plátky anglické slaniny.Vrstvu anglické slaniny potřeme ochuceným rajským protlakem. Postup opakujeme až do libovolné výše mísy a taky podle množství počtu strávníků.

2

Mísu vložíme do středně vyhřáté trouby a pečeme asi hodinu. Chvíli před koncem jídlo zalijeme půl sklenkou vody nebo vína. Pečeme přikryté, aby maso bylo šťavnaté a zůstal dostatek šťávy.

3

Příloha: oloupané brambory uvaříme doměkka. Mezitím, co se nám brambory vaří, osmahneme na másle kolečka jarní cibulky. Uvařené brambory scedíme a rozšťoucháme. Přidáme jarní cibulku, ohřáté mléko a vše ještě mírně šťoucháme, dokud nám konzistence nebude vyhovovat. Hotové šťouchané brambory posypeme petrželkou.

Témata článku: Maso, Přílohy
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Žádné příspěvky v diskusi.

reklama