PO - PÁ v 17:50 na Primě

Žebro s chlebem

Prostřeno! XII (13) 9.11. hl. chod Foto:

Žebra byla jednak na zelenině a také pečená, k tomu Marcel podával domácí chléb. V chlebu bylo černé pivo, stejně jako v marinádě.

Doba přípravy:
Počet porcí: 5
Suroviny
Žebra na zelenině:
vepřová žebra 1 kg
kus celeru
fenykl 1 ks
červená cibule
šalotka 1 ks
několi stroužků česneku
černé pivo
sůl
Pečená žebra:
vepřová žebra 1 kg
černé pivo
feferonka
med 2 lžíce
hořčice 1 lžíce
sójová omáčka 1-2 lžíce
trošku kečupu
sůl
Chléb:
žitná mouka 400 g
kvasný ocet 25 ml
čerstvé droždí 30 g
černé pivo 700 ml
špek 50 g
sůl
kmín
Postup
1

Nejprve si předpečeme fenykl a očistíme a naporcujeme zeleninu. Žebra osolíme a opepříme, obložíme pokrájenou zeleninou a cibulí, podlijeme černým pivem a dáme péct, přikryté pokličkou.

2

Naložíme maso do marinády z uvedených surovin. Jednotlivá žebra zabalíme do alobalu a upečeme v troubě, vyhřáté na 200 stupňů.

3

Do mísy nalijeme pivo pokojové teploty, přidáme ostatní suroviny, promícháme, pokud se těsto hodně lepí, přisypeme na střídačku žitnou a pšeničnou mouku. Na pomoučeném vále uhněteme těsto a dáme je na hodinu kynout na teplé místo. Špek nakrájíme na kostičky (finta od mistra pekaře). Po vyzrání těsto rozdělíme na dva díly, z obou vypracujeme bochánky, zapracujeme špek a necháme dále kynout, nejlépe v pomoučených ošatkách. Poté chleby vyklopíme opatrně na plech a pečeme ve vyhřáté troubě (250°C), po několika minutách teplotu stáhneme na 180°C a pečeme dalších 35-40 minut.

Témata článku: Maso
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Žádné příspěvky v diskusi.

reklama