PO - PÁ v 17:50 na Primě

Adéla Tas

Prostřeno - 19.10. Adéla Tas Foto: Prostřeno - 19.10. Adéla TasFoto: Prima

To nejlepší na závěr. Malířka, kamenosochařka a studentka oboru zubní technik je pastvou pro oči. Zatím je vdaná za Araba, s nímž se seznámila v Německu. Žili na Malorce, po čase se však soužití klasicky zvrtlo a už spolu nejsou.

Adéla pobývala posledních sedm let také v Itálii a Egyptě. Několikrát výrazně změnila image, vždycky jí to ale slušelo. Páteční hostitelka nyní bydlí s maminkou v plzeňském  bytě 3 + 1, kde se narodila. Tatínek už zemřel a maminka je údajně také živel, takže jim to klape. Adéla rozhodně není nudná, mění se jak jarní počasí. Má hodně zájmů a aktivit – od umění po charitu. Výhru by ráda věnovala na pomoc hladovějícím dětem. Má ráda cestování a miluje dobré jídlo a víno. Do pořadu Prostřeno! se přihlásila, protože ho sledovala v Německu a vždy se jí líbil. Léta snila o tom, že v něm bude účinkovat, a tak si plní sen. Kdyby vyhrála, zaplatila by si další ročník vyšší školy. Neudiví, že výtvarnice Adéla si padne do oka se zpěvačkou Vlaďkou. A vůbec nevadí, že je dělí jedna generace. Obě umělkyně Plzeň milují a jsou hrdé, že tu žijí.

Charakter:

Srdcařka, soutěživá bojovnice. Veselá, charismatická, komunikativní, vtipná a zábavná, houževnatá i nevyzpytatelná. Prý až čarovná. Nesnáší neupřímnost, zlobu a podrazáctví.

Zájmy:

Vaření, tanec salsa, orientální tanec, design, móda, vyšívání. Malování, sochaření a celkově umění. Zvířata. Charita – pomoc dětem a postiženým.

Vztah k vaření:

Vaření miluje, je to pro ni relaxace i umění. Od sedmi let umí studenou kuchyni, od jedenácti teplou. Když je doma maminka, vaří denně. Jednou za dva měsíce pořádá hostiny u sebe či přátel až pro 45 lidí. Vaří arabskou, italskou, španělskou, francouzskou a thajskou kuchyni. Umí mořské plody – polévku z mušlí a grilované krevety. Občas zkouší i české krmě, nemá ale ráda těžká jídla, nedělají jí dobře. Často improvizuje, své experimenty si ale nezapisuje. S jídlem je to prý jako s uměním – ani obraz nenamalujete dvakrát stejný.

Chutě:

Adéla se stravuje zdravě. Jí hodně zeleniny, ryb, miluje steaky a skopové maso.

Nesnáší:

Nemusí tučná jídla s hutnými omáčkami a těstoviny. Skoro nejí vepřové maso. Když ho ale někdo udělá, dá si ho s chutí. Nepozře psí a koňské maso. U stolu nesnáší mlaskání.

Motto:

Vše, co jím, má být čerstvé a připravené s láskou, aby jídlo pohladilo oči, nos, jazýček i bříško a hostitel srdce svých strávníků.

Očekávání:

Příjemný týden se spoustou krásných chvil s milými lidmi a labužnickými zážitky.

Vaše názory

Prostě někdo, kdo není registrovaný
Nejede to! 1 03.10.2011 11:17

Nemohli byste něco udělat s těmi staršími videi? Vždy to hodí hlášku, že nastala chyba a video mám zkuait přehrát později. Zkusím to později a stejně to nejde. Je to únavné, chci se podívat na tyto starší díly, prosím, udělejte s tím něco.

makynaAAA
nendee!!! 06.10.2011 12:43

Mě to taky nende, zkouším to a nic!!:-(

jirizavr
.. 0 02.07.2011 17:44

Adélka byla nejlepší,moc mě bavila.Temperamentní ženská,moc mě bavila.

panich
ano nepochopili o čem ten 2 13.12.2010 07:59

ano nepochopili o čem ten pořad je a nepochopila to ani adéla, spletla si to s tv estrádou, oblečení zvláště v út+ st kdy ji koukal celý zadek a bylo ji vidět mezi n.. v pondělí přiopilá barbie, a bohužel chování na návštěvě Děs!!!

Ladísek
Spousta lidí nepochopila o 16.12.2010 18:10

Spousta lidí nepochopila o čem ten pořad je, včetně Vás. Pořad je převážně o vaření a né o tom jak se někdo obléká. Upřímně si nemyslím, že se Adélka chovala špatně. Jednoduše z ní vyzařuje energie a tím, že je mezi samými ,,mrtvolkami´´ to o to více vynikne. Myslím si, že s vařením jí nesahala ani jedna po paty.

Mirkaclark
Ano, spousta lidí nechápe 30.12.2010 08:37

Ač není mým zvykem reagovat na podobné pořady, tentokrát si nemohu nechat ujít tu možnost a napsat, že dělat v Čechách osvětu v gastronomii je nadlidský úkol. Prostě, rychlíkové nacpání se čímsi je naše charakteristika. A i když Adělka jasně vysvětlila, že její menu je DEGUSTAČNÍ, tak nebyla pochopena. Pausy v jídle je jeden ze základních etických aspektů vyšší gastronomie - kvůli zažívání a prožití si jídla i společnosti,ale my se neumíme bavit u stolu.
Adélčino výkon byl hoden profesionála a považuji za velmi nefér i její ohodnocení!! K ostatním nemám potřebu se nijak vyjadřovat.
Adélko, nenechte se nikdy nikým otrávit a udolat. Jste velmi kreativní, a to nemůže být "normální" člověk, ale to ostatní špatně chápou, pokud někdo vybočuje. Držím palce!!!!! Byla jste úžasná!!! Mirka van Gils

Brigitte
Souhlas 14.03.2011 11:42

Zcela souhlasím s Mirkou. Adéla byla vynikající a její menu bych si přála ochutnat. Bohužel kolektiv nepřál nadprůměrnosti. S pozdravem Brigitte

Adele
Češi a gastronomie 23.11.2011 09:50

Také souhlasím s Mirkou. Gastronomie v Čechách je pro většinu lidí absolutně cizí slovo a nechápou co to znamená. Adélka se o něco snažila, její pokrmy vypadaly dokonale, měly náležitou estetiku a věřím, že to muselo i chutnat dobře.
Bohužel většina Čechů je zvyklých naházet do sebe knedlík s omáčkou nebo kachnu se zelím, hlavně ať jsou natláskaný a nejsou zvyklý si jídlo vychutnávat a u večeři v klidu sedět a degustovat.

bubina
Bravo Adélce 2 03.12.2010 21:44

Naprosto souhlasím s posledním komentářem. Adélka byla skvělá a hlavně nebyla nudná a to bude i jistých slípek problém. Jako třeba u Mařeny Světlany, která byla nejdál v životě tak na zahradě. To je panečku světoběžnice a dovolí si něco kritizovat, když ví ..., co je dobrý a co je kulinářskej zážitek. Hlavně furt ty unuděný svíčkový, kachny se zelím, knedlíčkový polívky a utrápený šunkový rolky. Ach jo, pořád někteří nepochopili, o čem ta soutěž je.

dora
Skvelý babinec :-) 08.12.2010 07:48

Škoda, že takýchto týždňov nie je viac. Až na tú kyslú osôbku ste boli všetky super :-)

reklama