PO - PÁ v 17:50 na Primě

Alena Krejčíková

Prostřeno - 15.10. Alena Krejčíková Foto: Prostřeno - 15.10. Alena KrejčíkováFoto: Prima

I když je Alena už několik let v důchodu, stále pracuje jako manažerka kvality pro firmu podílející se na výrobě automobilů. Přes týden je jí ve městě smutno a nemá pro koho vařit, vynahrazuje si to alespoň o víkendech.

Alena má tři dospělé dětí a je už hrdou a milující babičkou pěti vnoučat. Přes týden žije v paneláku v Mladé Boleslavi, ale jakmile může, vyjíždí do Českého ráje a podniká výlety na hrad Kost, Humprecht a zdálky viditelnou dominantu kraje, Trosky. S početnou rodinou se schází na chaloupce v Českém ráji blízko Sobotky, kde také pohostí své soupeře. Do pořadu Prostřeno! se přihlásila, protože se ráda baví a je prý vůbec veselá kopa. Hosty chce paní Alena potěšit útulným prostředím staročeské chalupy, kde vaří na kachlovém sporáku, originálním stylem prostírání (čtyřlístky pro štěstí) a výbornou večeří.

Charakter:

Upovídaná, tvrdohlavá, nemá ráda lež, pochlebování, nenávidí hulvátství.

Zájmy:

Hory a lyžování, rekreační sporty, kultura.

Vztah k vaření:

Když se Alena vdávala a odcházela z rodičovského domu, vařit neuměla. Postupem času se to ale naučila a vaření se stalo jejím koníčkem. Ráda sbírá a pročítá si kuchařské knihy, u jídla oceňuje nejen chuť, ale i vzhled pokrmu. Ráda ochutná vše a říká o sobě, že má místo žaludečních šťáv snad kyselinu, protože na svůj věk vyniká celý život skvělým trávením.

Chutě:

Není vybíravá, pochutná si na každém dobře připraveném jídle. Nejraději vaří klasickou českou kuchyni, má ráda hodně zeleniny. Občas dělá čínskou kuchyni, většinou se však přizpůsobuje chuti rodiny. Na co mají vnoučata chuť, to od babičky dostanou. Pokud jsou dostupné všechny suroviny, není údajně pro Alenu problém uvařit cokoliv.

Nesnáší:

Syrové ryby nebo když je z masa cítit typický zápach rybiny. Proto se bojí, aby někdo nezařadil do svého menu sushi. Během stolování nesnáší mlaskání, srkání a příliš dlouhé komentáře kolem podávaného pokrmu, rýpání se v jídle.

Očekávání:

Alena se zúčastní pro zábavu, nikoliv pro peníze. Část eventuální výhry se rozhodla věnovat na charitu.

Vaše názory

kukučka
Na to jakou tady sklidila 0 13.11.2010 19:48

Na to jakou tady sklidila tahle paní kritiku, mě se moc líbila, a ta její chaloupka ta nemá chybu

anonym
Honza si přidat asi musel, to 0 10.11.2010 21:47

Honza si přidat asi musel, to byly strašně malé porce, no zkuste uvařit jako Václav pro 5 osob ze dvou kuřecích prs a ještě neumytých

anonym
Paní Alenka vařila úžasně a s 0 08.11.2010 11:24

Paní Alenka vařila úžasně a s přehledem, jen ten tuňák to kazil. Pro mě výherce tohoto týdne. Vašek ji to sebral svojí ošemetnou zábavou, štěstí hosté neviděli jak to vařil, to by Honza zastánce protichemické kuchyně si asi těžko přidal.

Bedrisek 1170
Jsem ten pravý Bedřich z rajhradu 2 17.10.2010 12:20

Dobrý den pani Aleno, pro mě jste morálním vítězem, je vidět, že jste prýma paní z rozhledem a bez závisti i Vám bych rád pogratulaoval.
Pro všechny mé fandy jsem si založil mail bedrich-rajhrad@seznam.cz a děkuji za všechny komentáře

Liška
Zdravím vás pane Bedřichu. 17.10.2010 12:59

Zdravím vás pane Bedřichu. Byl jste sympatický týpek. S paní Alenou máte pravdu, fajn paní a fajn vaření. Mějte se hezky.

stanislava nevolova
to nejste 17.10.2010 13:36

to nejste

ZHalskova
Madagaskar 0 17.10.2010 09:54

Já mám právě pocit, že paní Alena pekla to maso v obyč. fólii, protože se mi zdála i taková hrubá, ale určitě by se měla použít folie k tomu určená ta, kterou myslíte vy. Myslím, že se dá koupit i bez koření. Maso se nespálí a ani nevysuší, jenom před dokončením je třeba ji rozříznout, aby maso mohlo zčervenat. .

Marta753
Veselé. 1 16.10.2010 18:52

Citáty na jedničku. Páči sa mi tiež ako moderujúci manželský pár vždy povie pár viet o mieste kde sa koná večera, takže aj dedinka so 195 obyvateľmi je niečím charakteristická a nezameniteľná. A včerajšia večera bola originálna.

profi
moderátor 16.10.2010 22:46

Díky, moderátore, že jste zapracoval a pročistil stránky diskuse.

Marta753
Kedy? 0 16.10.2010 17:52

Nevidela som posledný diel, prosím prosím prosím video.

reklama