PO - PÁ v 17:50 na Primě

Barbara Nesvadbová

Narodila se v Praze v roce 1975 ve znamení Kozoroha do rodiny dvou psychiatrů. Matka Libuše se stará o emigranty a etnické menšiny, otec Josef Nesvadba († 2005) byl známý spisovatel vědeckofantastické literatury. Bára je jedináček.

Otec je pro ni nedostižný mužský vzor. Vystudovala Fakultu sociálních věd UK, obory žurnalistika a masová komunikace. V roce 2001 se provdala za bývalého ministra Karla Březinu, po dvouletém soužití podala žádost o rozvod, nefunkční manželství nedokázala stmelit ani dcera Bibiana. Pracovala jako šéfredaktorka časopisů Xantypa a Playboy, deset let je šéfredaktorkou Harper's Bazaaru. Již na vysoké škole začala psát krátké fejetony, které byly později propojeny jednou postavou a vznikly povídky. Vyšla tak její prvotina Řízkaři o erotickém a vztahovém tápání mladé novinářky Karly. Následoval Bestiář (zfilmovaný Irenou Pavláskovou)a Život nanečisto. „Když mě opustil asi pátý chlapík, rozhodla jsem se toho nějak využít, tak jsem o nich začala psát,“ shrnuje počátky své umělecké dráhy. Barbara dnes žije v domě nad Vltavou se svou matkou, mladším partnerem, dcerou Bibi a dvěma psy.

Charakter:

„Těžko říct. Člověk nejhůř charakterizuje sám sebe. Popsala bych se asi jako svojí dcerou neustále okouzlenou mámu, věčně pochybující spisovatelku, relativně precizní šéfredaktorku.“

Koníčky:

Literatura, zvěř, plavání, pilates

Vztah k vaření:

„Vlažný. Vařím, jen když jsem zamilovaná. Podle složitosti jídla se jasně pozná stav mého srdce.“ S Bibi rády zkoušejí kuchařku Julie Child, také propadly Emanuelovi, jehož recepty jsou zaručená výhra, a také kuchařku Pecháčkové, to je prý skutečně překrásná kniha.

Chutě:

Jí nejradši zeleninu a ořechy a maso nejí od té doby, co k nim přišly kočky. „Ale jídlo se u nás nikdy nevyhazuje, máme deset zvířat, takže se vždycky nějaký žrout najde.“

Nesnáší:

Dršťky, tlustý, žáby ústřice a UHO (univerzální hnědá omáčka). U stolu lidi, kteří ji nutí jíst tolik, co jedí oni. A taky ty, kteří neustále tvrdí, že až konečně začne jíst zvířata, přestane mít chřipky.

Motto:

Lieber ein Ende mit Schrecken, als Schrecken ohne Ende (Lepší hrozný konec než hrůza bez konce.)

Očekávání:

Chtěla by vyhrát, aby mohl jet David (chlapec po mozkové obrně) poprvé k moři.“

 V pondělí 6.8. v 18:00 uvaří Ján Zátroch.

 

 

PŘEHRAJTE SI SPECIÁLNÍ VIDEA PRO TENTO TÝDEN:

 

VIDEO: První setkání

 

VIDEO: Nepovedený předkrm

 

VIDEO: Nevhodné řeči u stolu

Vaše názory

evlyn
bi-bi 0 30.08.2012 19:25

Nepřijde mi úžasné ani inteligentní zapírat před dítětem, že salám vysočina je maso.
A říkat o jídle, které uvařila hostitelka, že je to hnus, který se nedá jíst (nějaké drožďové koule v polévce), je nevychovanost.
Kdysi jsem od Báry Nesvadbové četla knížku.
Dojem z těchto střípků na mě dělá B. N. nepříjemně snobský, prázdný.
(Jinak jídlo bych od ní zblajzla - dík a nech to za dveřma :-D)

Michael van der Erbe
Tiramisu 0 25.08.2012 13:00

Srandovní je, jak pan Vyskočil v jednom záběru neustále pokukuje po tom tiramisu a tu lopatku v ruce... jako by ani neovládal svojí myslí, nýbrž smysly. :D
Bára je zřejmě velmi upřímná holka a sto pro s ní bude obrovská sranda.
Moc hezký pořad.

Michael van der Erbe
Je prostě úžasná 0 25.08.2012 11:26

Parádní vaření, malá je rozumbrada jak se patří a Bára úžasná, krásná a inspirativní.

Formule
Kdo to napsal??? 3 25.08.2012 01:31

Která zamindrákovaná nádhera napsala takovou hnusotu o Barbařině dceři,že je hnusná !!!
Že se fakt nestydíš !!!!!!!!!!! Tohle napsat o dítěti!!!
Je inteligentní,pohybuje se zřejmě hodně ve společnosti dospělých a paní Barbara se jí dost věnuje.
Podívej se milá dámo,nebo pane na sebe do zrcadla a zalov ve své inteligenci!!!Nesaháš té dívence ani po kotníky!!!

Golem
Pozdě ale přece 27.08.2012 19:55

Chudák holka! Z Bibi se mi chtělo zvracet. Pokud se někomu líbí tahle přemoudřelá dívenka, která chudák nemá žádné dětství tak je hlupák. Tohle přece není DÍTĚ!

ja se za to nestydim
fracek rozmazlenej 04.09.2012 17:09

fracek rozmazlenej

Uf
Hrůza ta její dcera 13.09.2012 13:51

Hrůza ta její dcera

kuchařinka20
Barbary vaření mě neskutečně 0 23.08.2012 18:17

Barbary vaření mě neskutečně bavilo, moderní lehká kuchyně a Barbara vařit umí. A Bibi inteligentní holka,jestli ji závistivé paničky u televize pomlouvají, chtěla bych vidět jejich děti, jak jsou vychované a jakou mají slovní zásobu. Je vidět, že Bára se svojí dceři věnuje.

Jarka P.
Bára Nesvadbová uvařila 1 21.08.2012 23:05

Bára Nesvadbová uvařila opravdu precizně, určitě by mi od ní chutnalo vše! A její dcerka Bibi je opravdu supééér! Takovou dcerku, jako je ona bych si moc přála!!!

Ji
Baruna mně zklamala že nejí 23.08.2012 08:10

Baruna mně zklamala že nejí maso a když přivedla její hnusnou dceru Bibinu bylo to nefér nikdo si nepřide s dítětem máš si najít chlapa.„Poslouchej Bibino si hnusná fuj …Jo a proč nutíš dceru aby taky nejedla maso

Byla jsi ze čtveřice nejhorší hahahahahahhahahahaa

reklama