PO - PÁ v 17:50 na Primě

Ctibor Polák

Prostřeno - 15.9. Ctibor Polák Prostřeno - 15.9. Ctibor Polák

Má malou konzultační firmu v oblasti finanční gramotnosti, energetického poradenství a v oblasti biotechnologií. V Praze žije 20 let, ale narodil se a studoval v Bratislavě.

Má české i slovenské občanství, takže je vlastně pořád Čechoslovák. Z prvního manželství má devatenáctiletou dceru, která žije v Bratislavě. S manželkou Markétou má syna Teodora a společně žijí v pražských Strašnicích. V kuchyni je podle svých slov fakt dobrý, tedy když není zrovna den blbec.

Charakter:

Soutěživý, temperamentní, někdy upovídaný, občas hlučný a hlavně zvědavý.

Zájmy

Cykloturistika, lyžování, potápění, vaření.

Vztah k vaření:

Rád zkouší nové věci a objevuje nové chutě. Vaří asi deset let.

Chutě:

Inspiruje se kuchyněmi celého světa, ale především středomořskou kuchyní, preferuje jídla s krátkou dobou přípravy z pokud možno čerstvých domácích surovin.

Nesnáší:

Koprovku

Motto:

Česneku (chilli) není nikdy dost! Ani v samotném česneku (chilli)

Očekávání:

Setkání se zajímavými lidmi.

 

Vaše názory

čen
neznalost 3 22.09.2010 17:31

Prosím přestaňte už používat slova, jejichž význam neznáte. Pokud si myslíte, že jste pochválili recepty slovem bombastické, tak se nejdříve laskavě podívejte do slovníku cizích slov. Pokud vám ty recepty připadají nabubřele, tak slovo bombastické je na místě. Už delší dobu mi připadá, že snad Češi neumí česky. Viz používání slova iniciály ve smyslu nacionále, či používání budoucího času u slova soustředit se. Svník cizích slov: bombastický - nabubřelý podle Theoprasta Paracelsa Bombasta. Snad každý z nás zná slovní spojení bombastická reklama, nebo ne?

anonym
čen 22.09.2010 21:18

Jste blázen.

Marie Bláhová
jj je to blb:)))) 13.01.2012 12:48

jj je to blb:))))

Marie Bláhová
pan Ctibor je opravdu 12.07.2012 15:31

pan Ctibor je opravdu inteligentní dle mého názoru hodný a kultivovaný muž....nejenom,že umí perfektně vařit ale umí se i chovat já bych mu dala plný počet bodů uvařil nejlépe úplně se mi sbíhaly sliny....ale paní Marie mi přijde ,jako by si na něj zasedla zdaleka neumí tak vařit jako on....jen tak dál pane Ctibore

kulíšek
Dovolila jsem si na půl očka 0 21.09.2010 12:01

Dovolila jsem si na půl očka nakouknout na další Vaše fotografie. Jen ty o jídle. Co se týká lásky k vaření a jídlu jsme na tom podobně,ne-li stejně postižená rodina.Vyznáváme stejné kuchaře( já mám nejradši Ainslyho :)))), na food festivalu jsme pobývali všichni a to pátek i sobotu a naši favorité - Ambiente( v Ambiente probíhala i moje promoce) a dančí hmmmmm.Vařil jste skvěle.Trochu nesebekriticky musím dodat, že já to taky umím moc dobře :).Měla jsem zpočátku chuť se do soutěže přihlásit, ale jsem zbabělá a nejspíš by mně rozhodili lidi jako byla Marie.
Tak vaření,dobrotám a dobrým kuchařům ZDAR!

Ctibor
Foto ze zákulisí 2 21.09.2010 10:50

Ještě jednou všem moc děkuji za vaše komentáře. Všechno zlé je na něco dobré. Beru si ponaučení, že zdaleka ne každého zajímají mé nabyté informace a zkušenosti o jídle (o které se bohužel rád podělím) a může to brát jako poučování. Pro skalní sledovače diskuse sem dávám odkaz na pár fotek ze zákulisí natáčení (části štábu se moc mé focení nelíbilo, tak reportáž není kompletní, ale je alespoň něco :-)
http://www.cibousi.eu/clanky/nezarazene/fotky-z-nataceni-__prostreno__

civi
Pozdě, ale přece Vám chci 22.09.2010 11:53

Pozdě, ale přece Vám chci vyjádřit obdiv. Vaše menu bylo jedno z těch nejlepších v celém pořadu. Je vidět, že gastronomie je Vaším koníčkem. Ponaučení si brát nemusíte. To, že Vaše zkušenosti a znalosti dámy nezajímaly, je jejich chyba. Stačí se podívat na to, co připravily, a to bohužel i včetně vítězky.

divačka prostřeno
Re: Foto ze zákulisí 23.09.2010 13:32

Díky za umožnění přístupu k fotkám.

Niko - N
Ctibore, díky za vaše 29.09.2010 09:26

Ctibore, díky za vaše recepty, díky za účast v pořadu Prostřeno, byl jste nejlepší amatérský kuchař, který se doposud soutěže účastnil.
Marie Vám vytýkala ponaučování, ... každý jsme jiný, já jsem naopak každé Vaše slovo se zájmem hltala, mluvil jste vždy k věci a vysvětlil postup přípravy daného menu.
Zvažte účast ve slovenské verzi pořadu "Prostřeno", jmenuje se "Bez servítok", rádi bychom Vás viděli znovu!!!
Mnoho úspěchů v osobním i pracovním životě, Nikola.

Cadillaccc
Klobouk dolů! 1 20.09.2010 22:57

Dobrá bašta, správnej chlapík..Vítěz!

reklama