PO - PÁ v 17:50 na Primě

Dalibor Baletka

Prostřeno - 9.11. Dalibor Baletka Foto: Prostřeno - 9.11. Dalibor BaletkaFoto: Prima

Říká se nomen omen, což však o Daliborovi neplatí. Majitel baru rozhodně nevypadá jako baletka, spíš je na něm vidět, že miluje dobré jídlo a pivo.

Mladý muž žije v nedávno zrekonstruovaném rodinném domku s přítelkyní Veronikou a dvouletým synkem Matoušem. Jediného zástupce silného pohlaví do soutěže přihlásila právě přítelkyně, protože si myslí, že Dalibor moc dobře vaří. Často ji o tom ostatně svým kuchařským uměním přesvědčuje. Kdyby vyhrál, investoval by Dalibor do domácnosti. Jeho život je úzce spojený s živností. Ve svém baru, kde se nevaří, stráví hodně času. Rád hraje karty – hlavně mariáš –  a miluje posezení u piva s kamarády.

Charakter:

Soutěživý, veselý, upovídaný, společenský, občas nespolehlivý.

Zájmy:

Mariáš, vaření, rodina, hospoda s kamarády.

Vztah k vaření:

Vaří od mládí, učil se od maminky. Nyní uvaří rodině asi třikrát týdně. Občas pohostí i přátele. Má rád české speciality, zkouší omáčky, na grilu miluje plněnou panenku. Improvizuje a vymýšlí nové recepty. Kuchtí od oka, prakticky jen podle chuti. Kdyby mu to čas umožnil, vařil by denně. Sladké nepeče, pokud by však musel, buchty by zvládl.

Chutě:

Miluje guláše a zvěřinu. Zelenina mu moc nejede, na půl kila masa jí pozře tak deset deka. Když jde do hospody, sní všechno, ale zase jen česká jídla. Přestože docela projel svět, zahraniční speciality nevaří a nejí. Maximálně špagety se smetanou.

Nesnáší:

Čočku, sladkou rýži a sladké nudle. Z mořských plodů by oželel škeble, nepozřel by hlemýždě. U stolu nesnáší chrochtání.

Motto:

Žádné nemá.

Očekávání:

Chce to zkusit a poznat svoje možnosti.

Vaše názory

Atram
Nejlepší 1 14.11.2010 15:17

Ano, připojuji se, měl jste vyhrát, jen podlézavostí za vepřové maso jste zůstal druhý a vyhrála afektovaná a křivá Jovanka-špatně se tato zdrobnělinka -jinak nádherné jugoslaávské jméno - zde používá.

liščí mládě
Dalibore, Vy jste jediný 14.11.2010 17:19

Dalibore,

Vy jste jediný vítěz v pořadu Prostřeno z dané skupiny, Jovana zvítězila jen nepoctivým jednáním - taktizovala a vše pomlouvala již od pondělí.
Nesmutněte, nejsou všechny ženy typu Jovany!!!

jardinek
To menu bylo opravdu tento 1 13.11.2010 22:13

To menu bylo opravdu tento týden asi nejlepší, ale v jiném týdnu by se moc neprosadil.

mininče
Dalibor 13.11.2010 22:39

Výhra patřila Daliborovi. Intrikářka si ji nezasloužila.

POPI
Dalibore 14.11.2010 12:26

Držela jsem vám palce od samého začátku a i když jste nevyhrál, tak věřte, že vítězem jste ... obstál jste totiž v takovém sajgonu, který vám asi žádnej chlap nezáviděl :-)))
Děkuji za skvělou zábavu.

liščí mládě
pravdivý příspěvek od 14.11.2010 17:20

pravdivý příspěvek od POPI

JOVANO

Jovano je mi vás líto, jste obyčejná zákeřná intrikánka. Doufám, že přátelé, které jste pozvala na mejdan za výhru zjistili po shlédnutí tohoto dílu jak falešná dokážete být za něčími zády.
Jak říkala Alena. Den před tím jste si hrála na kazatelku ohledně nudlí, které se zásadně podávají mimo v misce a sama jste je stejně narvala do polévky. Nehledě na to, že vývar by měl být vývar a ne talíř plný nudlí a rádoby knedlíčků (knedlíčky si tedy představuji jinak)a vývar nikde. A nacpat olivy za pár kč do všeho co se dá na stůl mi taky nepřijde jako gastroorgáč.
Nejvíc mi vás bylo líto na samotném konci, kdy jste se trapně smála Svatce, že "prostě nesoutěžila" přímo do kamery .... tady jste se projevila opravdu nefalšovaně a ukázal se váš charakter.
Je mi vás opravdu líto a jako kamarádku natož přítelkyni bych vás ve svém životě NIKDY nechtěla.
Jste falešný, neupřímný zákeřný člověk. To se nedá jen tak nahrát ... to máte už bohužel v sobě a excelentně jste se předvedla celému národu a svému okolí.

Anna 1
Jovana od počátku 15.11.2010 08:53

Jovana od počátku týdne

Jovana od počátku týdne hodnotila ostatní soutěžící tak, aby "šla na jistou výhru".
Chování Svatavy hodnotila jako nevhodné a vulgární, ale smála se jak protržená???... pokud se mi cokoliv nelíbí a nesouhlasím s tím, nedokáži na tváři vyloudit ani nucený úsměv, natož tak bezprostřední řehot od plic.
Jovana naznačila, že je cosi víc než Svatava, ne Jovano nejste.
Svatava není pokrytec jako Vy!!!

Janička 20
Dulíšek to ustál, jinej chlap 1 13.11.2010 14:44

Dulíšek to ustál, jinej chlap by ty baby asi zabil! Jste vítěz.

Liška původní
To je fakt. Já bych všechny 13.11.2010 16:10

To je fakt. Já bych všechny ty "dámy" /vyjma Svatavy, která se později uklidnila/ chytla za flígr a vyhodila.

LIvana
pan Dalibor 13.11.2010 17:22

Pane Dalibore, měl jste vyhrát, měl jste nejlepší menu, bohužel paní Marie a paní Jovanka moc taktizovali. Škoda. Přeji Vám hodně štěstí.

reklama