PO - PÁ v 17:50 na Primě

Eva Švábová

Prostřeno IV (13) - jižní Čechy - EVA ŠVÁBOVÁ Foto: Prostřeno IV (13) - jižní Čechy - EVA ŠVÁBOVÁFoto: All

Paní Eva vystudovala Pedagogickou fakultu UK Praha – obor technické kreslení. V roce 1969 emigrovala do Švýcarska, kde pracovala jako technická kreslička a později jako vedoucího učitelského semináře.

Po návratu v roce 1992 působila ve firmě, která pořádala konference a sympozia. Po prodeji pražského bytu se odstěhovala na důchod do Horních Novosedel do sto padesát let staré chalupy kousek od Písku, kterou postupně přestavěla. Je rozvedená, má syna a dvě vnoučata. Žijí ve Švýcarsku a na letní prázdniny vždy jezdí do Čech.

Charakter:

Je spolehlivá, upřímná, pracovitá, netrpělivá a upovídaná.

Zájmy:

Retrívr Jeff, s nímž ráda chodí na procházky podél rybníka. Zahrada, květiny, pěstování orchidejí. Poslech klasické hudby, muzikály. Houbaření a společnost přátel.

Vztah k vaření:

Vaří od útlého věku, v kuchyni pomáhala babičce. Když začala sama hospodařit, motivovaly ji pochvaly hostů.

Chutě:

Jí asi vše, důležité je, aby mělo jídlo barvu a chuť.

Nesnáší:

Nikdy by nesnědla smažené brouky a podobnou havěť.

Motto:

Všude dobře, doma nejlíp.

Očekávání:

Do pořadu ji přihlásila kamarádka Ivana. Čeká, že zažije něco nového a odnese si pěknou životní zkušenost. Pokud by vyhrála, nechala by opravit terasu.

PŘEHRAJTE SI SPECIÁLNÍ VIDEA PRO TENTO TÝDEN:

 

VIDEO: Dvojnásobná babička

 

VIDEO: Hořké lišky

 

VIDEO: Knedlík z mikrovlnky

 

VIDEO: Bavorské vdolečky

 

VIDEO: Miniroládky

 

Vaše názory

Anonym3333
Vidím že v Česku opravdu 1 11.12.2011 00:52

Vidím že v Česku opravdu vyhraje pouze smažené tučné těžké a olejem nasáklé jídlo. Bohužel ani za sto let se to nezmění. Myslím že je to škoda. Tot můj názor.

anonym
smažené neměl nikdo,ale 28.12.2011 17:54

smažené neměl nikdo,ale podívej se co jsi uvařila,to by náš pes nežral pa

Rootwalla
Eva 0 29.11.2011 12:05

nedá mi to a přidám se. Mě vaření Paní Evy až tak strašné nepřipadalo, ikdyž svíčkovou (podle toho jak vypadala tak spíš falešnou) nakládám a něco dělám jinak. Knedlík se mi sice nelíbil a buchta se hold nepovedla (to se může stát). Spíš byl opravdu problém v tom jejím věčném mluvení a pro mě až poučování. To bych asi taky nevydýchala. Ikdyž je pravda, že vypadá na svůj věk dobře. Bohužel mám podobně "ukecanou" tchýni a po 2 hodinách jejího monologu (taky bývalá učitelka) utíkám někam do ticha. Asi je to dáno profesí, ale není to moc příjemné a určitě je to ve větší míře obtěžující. Takže i kdyby uvařila královsky, tohle by jí body stejně ubralo.

Ta co byla v šoku...
Hrůza 5 28.11.2011 22:03

Bože taka blbka. Cely tyden remca a sama poradne neuvari. Raut? Co na nem varila? Salam naskladat na talir umi kazdy a nakrajet syr take. Chleba domaci-(ze sacku)- no musim se smat. Svičkova jim nechutnala, a ten dezert jak byl rozcvachtany. Humus. Zabava byla taky desna. Snad jen chtela predvest jaky ma bazen.

anonym
Tak, tak, myslím si to samé(. 28.11.2011 22:30

Tak, tak, myslím si to samé(.

anonym
že vás to ještě baví??? 29.11.2011 06:47

jděte radši dělat něco užitečnějšího než kritizovat lidi, které neznáte.Nebo se pusťte do pomlouvání nových soutěžící.Třeba vám to pomůže vyrovnat vlastní komplexy

Kacirek
No tak s tím se dá jen 03.12.2011 16:20

No tak s tím se dá jen souhlasit. Celej tejden mi teda pěkně pila krev. Protivna a nejchytřejší a opět se to potvrdilo, ten kdo má nejvíc keců, pak totálně propadne a ještě se pak cítí ublíženě když mu něco vytknou. Hlavně že nám paní ukázala že má pěknej bazén, protože o tomdle ta soutěž asi je.

anonym
Ty komplexi má bába 28.12.2011 17:43

Ty komplexi má bába Eva,všechny kritizovala ale co předvedla, to bych se styděla.sama stojí u bazénu jak ..,v bundě a svetru,asi chtěla ukázat že má bazén,ale není v blbý cizině,ten má dnes každý,at se bába nad sebou zamyslí

anonym
ani ji nechci poznat,stačí co 28.12.2011 17:58

ani ji nechci poznat,stačí co jsem viděla..,

pavlač
moučník 2 28.11.2011 16:12

Na moučník se želatina dává až začne tuhnout.Jinak se vsákne a moučník
rozmočí jak se to stalo paní Evě.

reklama