PO - PÁ v 17:50 na Primě

František Peršín

František Peršín Foto: František PeršínFoto: All

Přestože je vyučený chemik a dálkově vystudoval ekonomku s maturitou, pracuje František jako finanční poradce a pojišťovák. Už patnáct let je rozvedený a se dvěma dětmi se nestýká.

Má ale spoustu zájmů a občas nějakou přítelkyni. Bydlí v domku v Liberci-Ruprechticích. Je velkým fanouškem buddhismu, ke kterému má blízko. Do pořadu ho přihlásila známá Romana, která k němu chodí často na jídlo. Pokud by vyhrál, odjel by do Thajska okouknout tamní kláštery, protože by tam rád zůstal nastálo.

 

Charakter:

Prý dlouho klidný. Pokud ho však někdo provokuje, umí být prchlivý. Věrný, když má někoho rád.

 

 

Zájmy:

Sci-fi, cvičení, plavání, bruslení v létě i v zimě. Jízda na motorce.

 

 

Vztah k vaření:

Maminka vařila na zaoceánských lodích, takže měl k vaření vždy kladný vztah. Kuchtí s láskou a nechává si záležet.

 

 

Chutě:

Není vybíravý, nejvíc si ale pochutná na haluškách. Má rád bílé omáčky a polévky.

 

 

Nesnáší:

Kromě hmyzu neví o ničem, co by nepozřel. Nestravuje se v restauracích. U stolu mu vadí neřízená konverzace, když jeden neposlouchá druhého a nevnímá.

 

 

Motto:

Když upadnu do srabu, musím věřit, že se z toho dostanu. A něco pro to udělat. Vše je třeba podpořit vírou.

 

 

Očekávání:

Těší se na setkání s příjemnými lidmi bez ohledu na výhru, ta pro něho prý není až tak důležitá.

Vaše názory

Dzíkusík
Františk házel perly sviním 1 09.09.2013 22:27

Náročné menu, zvládl to. Zasloužil si vyhrát. Alspoň ukázal, že umí vařit.

Dzíkusík
Ještě bych dodal 10.09.2013 12:50

V průběhu týdne si, objektivně vzato, moc neposloužil, protože nezdrženlivě dával najevo teoretickou převahu. Samotné vaření jsem opravdu ocenil, protože používal moderní (často ovšem též módní) postupy a suroviny. K dámám bych se nerad vyjadřoval, ty byly poněkud mimo, možná i záměrně, ale zklamal mě Jirka. Tomu chutnalo, věděl o náročnosti a chválil. Pak dal 7 s neslaným nemastným zdůvodněním. Kdyby dal 9, stejně by vyhrál. To ovšem nemohl dopředu vědět. Takhle vypadá jako srab.

Bnonymous
Páteční vařením mě pan František 2 09.09.2013 10:47

mile překvapil. Jeho bydlení ani chování nehodnotím, ale vaření skutečně super! Komentáře k jeho jednotlivým chodům byly zajímavé, jasně z nich vyplynulo, že rostbíf, bujon se žloutkem apod. skutečně nemohou v Prostřeno konkurovat rohlíčkům s gothajem, svíčkové, co se dá mazat na chleba, pórkové polévce, kde je víc mouky než pórku, pudinkům atd.atd...No, ať si doma každý šudlá co je libo, ale do soutěže ve vaření patřil pouze Jiří a František, mrzí mě, že se o výhru nepodělili oni.

listopadka
Já nějak nevím, jsem z jeho 09.09.2013 12:39

Já nějak nevím, jsem z jeho vaření na rozpacích. Dejme tomu rostbíf dobrý, ale syrový žloutek do studené polévky? A podle soutěžících teplá nebyla, no závitky nevím, nevím, ta omáčka - rozmixovat podušenou cibuli s gothajem, vajíčkem, mletým, to si opravdu nemyslím, že by byl vrchol gastronomie. Možná to bylo jedlé, ale nedělala bych to tak, moc chutí, no a palačinky?

listopadka
Jeho chování a bydlení taky 09.09.2013 12:41

Jeho chování a bydlení taky nehodnotím, ale ta hnusná voda ve dřezu, kterou tam měl napuštěnou a pravděpodobně v ní omýval co potřeboval, tak to bylo otřesné. I to je vizitka kuchaře.

VKá
Pátek mě utvrdil v tom, 3 09.09.2013 10:16

že "zvláštní úkol" je skutečně pořádná hloupost. Každý si s ním poradil "po svém" (třeba Pepa tedy nevěděl vůbec, která bije), takže nechápu tak silnou negativní reakci na slaný cheesecake Františka. Naše rodina není na sladké, takže často při sešlostech dělám "slané dorty". Na netu jsem před časem objevila recept na tento "slaný koláč" a už jsem ho několikrát dělala, doporučuji k vyzkoušení (jen místo piniových oříšků jsem dala vlašské). Jednoduchý, rychlý, dobrý nápad !

listopadka
VKá 09.09.2013 12:45

Napiš prosím, aspoň orientačně, co do něj dáváš a jaké děláš těsto. Já sladké také nejím, ale slané koláče mám ráda.

listopadka
Teď jsem mrkla na internet a 09.09.2013 12:58

Teď jsem mrkla na internet a ty děláš ten samý, co František? Mně se taky nezdálo, podle toho jak ho dělal, že by to měl být propadák.

VKá
listopadka 09.09.2013 14:07

"Koláč" dělám podle receptu "Prima fresh slaný cheesecake" (připadalo mi, že František má ten samý recept, ale asi budou různé varianty) a nám chutná. Místo - pardon, napsala jsem piniové oříšky, ale mělo být pistáciové - jsem dala nasekané vlašské, plísňový sýr Gorgonzolu a do korpusu přidávám nasekanou pažitku. Je to hodně syté jídlo, ale v malých degustačních porcích by se určitě hodil i jako předkrm.

Justina
Nechápu, 7 07.09.2013 20:35

proč chválíte Františkovo vaření. Rostbíf možná dobře propekl, ale dát na talíř takový puk a k tomu čínskou omáčku?:-( Polévka byla jen vývar z oháňky. S consommé to nemělo nic společného. Má rád omáčky a k závitkům připraví takovou kejdu? A po tomhle všem palačinky s naplácaným flambovaným ovocem už byl vrchol trapnosti. O svinčíku v kuchyni už raději mlčím. Hlavně těch všeználkovských keců co celý týden měl. Ach jo.

reklama