PO - PÁ v 17:50 na Primě

Hana Pinknerová (repríza)

Hana Pinknerová Foto: Hana PinknerováFoto: All

Je vdaná a má dvě dcery. Pracuje v knihkupectví, píše, její muž je učitelem hudby.

Charakter:


Přátelská a přemýšlivá.

Vztah k vaření:


 Dobrá kuchařka, která u vaření přemýšlí, aby si ho moc nekomplikovala. Dbá o zdravé suroviny, všímá si jejich vzhledu, vůně a vlastností, dokáže věci zkombinovat, aby dávaly smysl. Pět let byla vegetariánkou, má zkušenosti i s makrobiotickou stravou, snaží se vařit a jíst zdravě, ale maso dnes už zase jí.

Chutě:

 

Nejoblíbenější jídlo je grilované kuře se zeleninou.

Nesnáší:


Tlusté maso a pálivé speciality.

Vaše názory

Alena T.
Co se týče jídla, uznávám, že 0 09.09.2010 20:50

Co se týče jídla, uznávám, že paní Hana v porovnání s ostatními nepřipravila nejlepší jídlo, asi bych také jako hlavní chod nepodávala boršč (i když celé menu i s roládami vypadalo velmi chutně a k večeři by mi to bohatě stačilo), ale věřím, že ho nepřipravila z toho důvodu, aby na tom co nejvíce ušetřila.
Modlitba před jídlem - paní Hana je věřící, nevidím nic špatného na tom, proč by se před jídlem nepomodlila. Má na to plné právo a obdivuji ji i za to, že to udělala.
Čtení nebyla nejlepší volba. Ale ne kvůli samotné podstatě čtení či volbě jejího díla, protože kdybyste si její fejeton přečetli dokonce, pochopili byste, jak se k tomu večernímu menu a vůbec celému životnímu stylu paní Hany hodil. Bylo to kvůli složení soutěžících, kteří mi přišli hodně materialisticky zaměření, což paní Hana neodhadla.

Co se mi ale vůbec nelíbilo, byly komentáře moderátorů. Na pořad Prostřeno se normálně nedívám, nevím tedy, zda je obvyklé "šít" do jednoho soutěžícího více než jen jeden díl. Pokud jsem dobře postřehla, do pana Mirka, který se v prvním dílu připil, rýpali ještě trochu druhý den, do paní Hany celý pořad.
Kladu si otázku, zda to neovlivnilo pohled diváků a přispěvatelů v této diskuzi.

stupidiack
Dost už bylo kritiky! 1 05.08.2010 20:54

Dovolte, abych se i já podělila s vámi o svůj postoj k paní Haně.
Na začátek bych upozornila, že je ku prospěchu věci komentovat pouze její kulinářské umění a nezabývat se pořád dokola věcmi o nějakých dvou stupidních bodech, jímž hodnotila Mirka.
Paní Hana je přemýšlivá, éterická, vnímavá a empatická bytost, což můžeme vyčíst při prvním pohledu i kontaktu z jejího chování, vyjadřování, celkové povahy a povolání.
Proto od ní pochopitelně nemůžeme chtít nejmodernější byt s luxusním zařízením podle trendů posledních měsíců.
V tomto pořadu je podle mého názoru úplně nesmysl strhávat soutěžícím body za to, v jakém stylu mají svůj byt/dům upraven.
Je to jejich volba a i ta ve velkém vypovídá o jejich charakteru.
Menu paní Hany nebylo tak bohaté jako kupříkladu u pana Mirka, nebylo servírováno na moderním nádobí, nebylo z exotických surovin.
Ale kdyby to bylo pořád dokola, nebyla by to trošku nuda?
Paní Hana dbala na zdravé suroviny a rozhodla se pohostit návštěvníky zdravými produkty.
Za její volbu ji přece nemůžeme kritizovat.
Podle mého názoru byl byt paní Hany upraven, vybavení odpovídalo jejímu vkusu a povaze a celým bytem nás provedla pečlivě, což není moc častým jevem.
A myslím si také, že závěrečné předčítání z Haniny knihy bylo zrcadlem její duše, její mentality a životního poslání a nijak nenarušilo jinak příjemný večer.
Já osobně bych se v bytě paní Hany a v její společnosti cítila velice dobře, protože je mi velice sypmatická a spojují nás podobné charakterové vlastnosti a zájmy.

usnicka
jen jedna myšlenka 08.09.2010 15:52

Chci dodat jen jedno, že na předčítání Hanky nebylo nic směšného a že Ti, kdo se tomu smáli, by si měli poklepat na čelo. Chovali jak žáčci ve škole a ne jak vyspělí lidé. :-(

Jí připravovaná jídla miluji, jsou mnohem lepší
než exotika z jiných dílů, tu bych rodině asi nikdy nevařila,
pokud se motám u plotny dnes a denně.

Ilka Zařídilová
Boršč 2 30.07.2010 18:01

Konečně výborný recept na boršč!
Díky Hanko.
Ilka

Martin Drábek
Jako nic trapnějšího jsem 30.07.2010 18:24

Jako nic trapnějšího jsem ještě neviděl :D

anonym
pro Ilku Zařídilovou 30.07.2010 19:49

Proboha, prosím, už nikdy neříkejte této polévce Boršč!!!

Julie
boršč 30.07.2010 21:00

Recept na boršč je v pořádku, lze ho najít ve spoustě kuchařkách. Rusko je velká země a existují samozřejmě desítky, možná stovky různých krajových variant. Já do něj například přidávám bobkový list a nové koření, na závěr dám do talíře se smetanou trochu kopru. Ale vždycky k němu peču pirožky. Jde spíš o to, že to rozhodně není (navíc se suchým opečeným chlebem) vhodné hlavní jídlo na "slavnostní večeři", pokud Vám na hostech záleží, samozřejmě. Mně je paní Hana nesympatické, dá se říct protivná. Z představy, že bych s ní měla strávit pět dní, mně běhá husí kůže po zádech. Někomu jinému se líbí.

ejdžej
Jasně, autorské čtení bych k 1 30.07.2010 11:43

Jasně, autorské čtení bych k takové příležitosti určitě nezvolila :o), ale jinak jsme na něm byla třikrát. Je podle mě super když máte oblíbeného autora, můžete ho vidět, zeptat se ho na pár otázek, získat podpis do knížky...

Julie
ejdžej 30.07.2010 13:05

Souhlasím. I já jsem jich několik navštívila. Vydavatelství je pořádají všude ve světě k propagaci svých knih. Podle mého názoru paní Pinkerová využila pořad Prostřeno. Smích soutěžících jí to, pravda, trochu pokazil.

petřina
Smích mi sedl 30.07.2010 13:37

Asi to bude pravda, protože sama řekla, že neví proč se do pořadu přihlásila. Potřebovala reprezentaci, trochu více se zviditelnit, protože velký zájem o její četbu není. Mně osobně to také přišlo do smíchu a když se už smáli všichni, tak jsem si řekla, že jsem docela normální, když se smějí i druzí. Jinak knihy mám ráda,čtu je, ale to byl vrchol se za každou cenu zviditelnit.

reklama