PO - PÁ v 17:50 na Primě

Herta Eliška Syrová

Důchodkyně z Mostu pracovala jako zdravotní sestra na interně, na gynekologii a na operačním sále. Naposledy dělala sestru soukromé lékařce.

 Rozvedla se po dvacetiletém manželství, pak žila s dcerou sama a nikdy už se nevdala. Má pár blízkých přátel, na které se může vždy obrátit. Snaží se žít maximálně aktivně, navštěvuje univerzitu třetího věku. Bydlí v panelákovém 3 + 1, kde má pracovnu a oblíbený počítač. Kdyby zvítězila, pro kamarádky by uspořádala oslavu v podobě soukromého Prostřena.

Charakter:

Prý je upřímná. Když se jí něco nelíbí, tak to řekne. Přiznává, že je upovídaná.

Zájmy:

Dříve ráda četla, navštěvuje univerzitu třetího věku.

Vztah k vaření:

Vaří s chutí, spoléhá na svoji letitou praxi v kuchyni.

Chutě:

Jí vše, není vybíravá, tíhne ke klasice.

Nesnáší:

Nikdy by nesnědla ústřice a červy. U stolu nesnese špinavé nádobí, nekulturní chování a mlaskání.

Motto:

Doma jez, co si uvaříš, a jinde, co dostaneš.

Očekávání:

Těší se, že pozná nové lidi, nová jídla a nová prostředí. Pokud by vyhrála, peníze by uložila na operaci oka nebo kloubu.

PŘEHRAJTE SI SPECIÁLNÍ VIDEA PRO TENTO TÝDEN:

 

VIDEO: Manželka a přítelkyně

 

VIDEO: Papírová pomazánka

 

VIDEO: Přiznání

 

VIDEO: Hezky to na mě kouká

 

VIDEO: Konflikt

Vaše názory

anonym
Herto,neberte si to 0 17.04.2012 10:20

Herto,neberte si to tak.Uvařila jste dobře.A nějaká koza co se neumí chovat? Všichni jsme to viděli.Vaše ostuda to určitě není.Tak žádné slzyčky!!!!

Pepek
Silfka 9 06.04.2012 19:08

Dík, vypadají náramně, ale to už bych nezvládl, protože chci ještě udělat mazanec ,kdyby přišli vnuci, nevím ale do čeho namočit rozinky, rum sem dopil při Prostřeno, tedy jen zbyteček. Musim tedy najít tresť.

Teta Silfka
Pepku,jestli toho rumu zbyla 07.04.2012 00:09

Pepku,jestli toho rumu zbyla aspoň lžíce a naředíš ho velmi teplou vodou,bude na rozinky stačit a rychleji nasáknou. Ať Ti ten mazanec dobře vykyne a veselé Velikonoce :o)

Pepek
Taky přeju hezký Velikonoce. 07.04.2012 15:04

Taky přeju hezký Velikonoce. Musim se pochlubit, mazanec i nádivka se podařily, sousedka mi dala na ty rozinky rum, takže je báječnýýý. Ženský, dík za rady. Jestli budu mít sílu, tak udělám taky ty boží milosti, ale je to fuška to vaření.

Teta Silfka
Pepku,vnoučkové se tedy mají 07.04.2012 15:15

Pepku,vnoučkové se tedy mají :o) Tady před chvílí maličko sněžilo,tak nevím,jestli péci mazanec nebo spíše vánočku. Proto udělám černou bábovku,ta je univerzální :o)

začínající kuchařka
teta Silfka 07.04.2012 15:20

Prosím vás, co je ta černá bábovka? To jako, že je s mákem nebo kakaem? Dík za odpověď.

Teta Silfka
pro paní začínající :-) 07.04.2012 15:33

Je to kakao,černá tomu jen tak říkám. Postup - část první :o) Z pěti bílků a špetky soli pevný sníh. 5 žloutků je nutno šlehat s cukrem (i vanilkovým) 4 minuty a v průběhu po kapkách tak lžici dvě horké vody. Pak vešlehat 1/3 sáčku kakaa,olej a hladkou mouku s prdopeč.

Teta Silfka
Postup - část druhá :o) 07.04.2012 15:38

Na metlách se utvoří žužu koule. Pokud je příliš úporná,po kapičkách přidáme horkou vodu,těsto se umoudří,ale pozor na kypřičák. Pak odsekáme hmotu z metel a dobře v mícháme malé množství sněhu a kůru z jednoho citronu. Směs maličko povolí. Pak je možno opatrně vpravit zbylý sníh. Trouba předehřátá na 160,40 minut,zkuste špejlí.

Teta Silfka
Postup třetí část 07.04.2012 15:41

Toto množství vyjde akorát na chlebovou formu,nejlepší je teflonová,protože tu není třeba vyložit pergamenem. Gramáž surovin neumím říci,používám odokovou míru ... Ale zkusím odhad: 5 vajec,špetka soli,deci vody,deci oleje,1/3 sáčku kakaa (čím kvalitnější tím lépe :o),3 vanilkové cukry,3 lžice krupicového,1 prdopeč,5 pořádných lžic mouky,kůra citronovka. Je to čokoládový sen,když se povede,nelžu :o)

začínající kuchařka
Teto, děkuji, zkusím, ale 08.04.2012 09:48

Teto, děkuji, zkusím, ale moje kuchařské umění ja zatím na bodu mrazu, možná se povede a překvapím mamku s taťkou. Moc hezký velikonoce přeje Dáda a také všem hodným diskutujícím. Mě někdy mrazí z toho, jak se tady lidi urážejí a ponižují.

reklama