PO - PÁ v 17:50 na Primě

Ivan Krajíček (repríza)

Prostreno - 10.03.30 - Marek Anschlag  Foto: Prostreno - 10.03.30 - Marek Anschlag Foto: Prima

Charakterizuje se spíš jako menší než větší, jistojistě chudší než bohatý, více zdravý než nemocný a asi také výrazněji neukotvený než spokojený. Ivan je rozvedený otec dvou dětí. Přestože je intelektuál, má v oblibě fotbal.

Realizuje se uměním, rád maluje, ale věnuje se i jiným tvůrčím aktivitám. Žije v centru Brna ve funkcionalistickém kostele, kde má v suterénu služební byt. Ve sklepě této národní kulturní památky se také nachází jeho ateliér a z věže shlíží na lidské hemžení pod sebou. Jeho koníčkem je prý také spánek. Jinak chodí rád do přírody i do hospody.

Charakter:

Osobitý, údajně mírně cholerický otec a osamělý muž, samorost mnoha zájmů.

Vztah k vaření:

Zdědil ho po dědovi, který byl vyhlášený řezník.

Nesnáší:

Příliš tučná jídla. Nikdy by nesnědl koprovku, křenovou omáčku, hady, škvory, žížaly
a exotickou havěť.

Očekávání:

Další dobrodružství, jaké život přináší. Možná i výhra…

Vaše názory

MN
Pro psychoanalytik 0 11.07.2011 15:34

Tady nejde o to, kdo je jak vyspělý, prostě každému je sympatický někdo jiný, hlásání komentářů typu "kdo si myslí tohle, je blbec," je naprosto absurdní.

Hana33333
Ivan 0 09.07.2011 21:39

Ivanovo vaření se mi líbilo. Zábava taky. Fakt se snažil. Je vidět, že to asi není jednoduché mít nemocné dítě. Snad hledá odreagování v hospůdce s chlapy, kterým opravdu neudělal ostudu. Byteček milý, je vidět, že penízek moc nemá, ale o to víc se dokáží lidé pobavit a vážit si lidí i věcí. Taky mám oblepenou kuchyňskou linku obrázky dětí. Přeji mu hodně sil, dobrých přátel, spoustu krásných obrázků. A články raději ať nepíše. Nečetla jsem, ale má přece malovat!

scorpio
kostelník 1 08.07.2011 11:13

každý jsme nějaký,ale chlapa typu Ivana bych obešla obloukem,zvláštní povaha,u všech vystupoval jako estét,všechno pokritizoval,dalo by se tedy předpokládat,že on bude na výši ve všem ,jak v bydlení, tak ve vaření,ale výsledek byl opravdu žalostný,je to opravdu ubožák ani se nedivím, že je sám,jeho samolibost je nechutnáááááááááááá

psychoanalytik
Ivan 09.07.2011 02:01

Ivan není blbec. Ale čišelo z něj, že si připadá trapně a že si je vědom (na rozdíl od ostatních), že v tom pořadu nemá co dělat. Nechybí mu sebeironie a je v něm taky kus fanfarónství. Chápu, že trochu jednodušší povahy ho nemohly zkousnout, ale mně připadal "nejnormálnější", asi právě kvůli té sebeironii. A jeho obrazy nejsou úplně špatné, nadání v nich je vidět.
V životě má na víc, ale někdy v minulosti něco parádně podělal, zlenošil, ztratil vůli. A ví to o sobě a trpí tím.

Alena 1
co bych za to dala. potkat se 0 08.07.2011 10:27

co bych za to dala. potkat se s Vámi v této "soutěži". Mít u stolu takového nahrávače byl by to jen a jen náš týden. Velice lituji a přeji to nejlepší. Alena

anonym
Pro alibistu Ivana K. 0 07.07.2011 22:57

Pane.Pokud berete malování jako psychoterapii,kterou očividně potřebujete, tak ano. Jinak ne.
Chápu, že musíte platit alimenty a nemáte peníze. Takže mohu pochopit i vaší trapnou účast v trapném pořadu. Ale co takhle pane Mgr. začít pořádně makat a nespoléhat se na dohazovačky nablblých kšeftů nějaké Lucie, která zřejmě sama se sebou má problém. Každopádně vám mohu říct, že malováním ani psaním se neuživíte, akorát ztrapníte. Dejte na mou radu, je zadarmo. Přeji vše hezké.

noname
PROČ TOMU JEHO ČLÁNKU NEVĚŘÍM 6 07.07.2011 21:57

Ivan je taktik. Nemyslím tím taktik na výhru jako většina soutěžících, ale taktizuje s "pověstí" a "popularitou".Já osobně mu v tom článku nevěřím.
Hodně lidí tady i na Facebooku psalo, že se tím článkem pobavilo. Mne to spíš přimnělo k zamyšlení. Ne, nebojte, článek mi neuráží, i když popravdě k účinkujícím urážlivý byl, o tom není sporu. Možná jsem nad tím přemýšlela proto, že jsem nejprve četla článek a pak až teprve shlédla video. V něčem mu musím dát za pravdu. A to v tom, že se do tohohle pořadu lidi moc nehlásí. Je příliš kontroverzní pro konzervativní lidi, kteří něco umí. Takže ráj pro exhibicionisty. Tím ale rozhodně nechci říct, že jsou tam takoví všichni!!! Nicméně Ivan ano. Jinak by tu svoji "kamarádku produkční" odmítl (už jen z toho důvodu že vůbec vařit neumí a nebaví ho to, a že normálně jí jen rohlík s taveňákem nebo koupené utopence - dle jeho slov). Věřím, že ho do toho pořadu někdo ukecal a že se mu do toho moc nechtělo. O tom svědčí i ta jeho věčná skepse a rejpavost v jednotlivých dílech. A také to, že zblajzne úplně všechno, co se mu podstrčí pod nos.

Co mi každopádně zarazilo bylo:
1) v článku píše, že jeho žena si půjčuje plány kanálů, aby se nemusela po odvysílání pořadu ukázat známým. To je podle mne hlavní důvod napsání a zveřejnění tohoto článku na sociální síti. Aby svým neuměním nebyl za blbce. Lepší být za šaška. Možná kdyby ten článek nebyl tak urážlivý a ponižující ale jen lehce ironický, vyzněl by podle mne pravdivěji. Takhle působí lacině a prvoplánově aby ON nevyzněl jako idiot. Myslím, že si tím článkem spíš ale víc uškodil, než pomohl. (krom toho, jak si člověk, který svůj článek nazve fanclub Ivana Krajíčka může myslet, že mu na to lidi hupsnou???)

2) když už si od někoho půjčím nádobí (a hlavně od ženy a navíc své matky!), tak ta by určitě nedopustila, aby dala talíře špinavé a už vůbec ne do pořadu televize.) Podle mne další Ivanův alibismus.

3) to, že v tom "svém dílu" mluvil jak vaří pro syna a jak se musel naučit vařit a blablabla... a ve svém článku mluví opak.

4) MIRKA a "její" luxusní byt. O ní se Ivan zmiňuje opravdu velmi vulgárně, což by nemusel, vzhledem k tomu, že ona fakt byla jediná velmi příjemná. I když byla asi jen najatá. Ale každopádně svoji roli zahrála dost dobře (no jo, tu parní troubu pomíjim :).
Vadily mí Ivanovo zmínky o skrytých kamerách. A to hodně.
Tento luxusní prostor - ANO, PŘESNĚ TENTO, je k dispozici k pronajmutí (můžete se přesvědčit na jejich stránkách) včetně hostesek (a nechci Mirce ublížit, ale tipla bych si, že ona nebude přítelkyně, ale hosteska hrající svou roli). Každopádně když budu v kůži toho majitele a pronajimatele tohoto prostoru, tak sktyté kamery by byly protiprávní. Nemluvě o morální stránce věci. Tohle si prostě nemůže dovolit, jinak by zkrachoval, už jen z toho důvodu, že si tohle pronajímají sakra movití klienti a ti by mu kameru netolerovali. Takže Ivanův blábol.
A to, co tady ostatní zmiňují jako nechutnou reklamu: já můžu jen říct: "sakra, proč to mne to taky nenapadlo?". To byl od majitele bytu naprosto skvělý tah, reklama skoro zadarmo. (a nebo zoufalý tah produkce tohoto pořadu)

takže závěrem:
1) Ivan mi není nesympatický a jsem si jistá, že kdybych se s ním potkala v ním zmiňované "zaplivané hospůdce" tak bych se velmi pobavila a určitě by mi ten člověk hodně sedl
2) oceňuji jeho menu - jednak jak vymyslel názvy (což sice nebyl první) ale jeho předkrm byl skvělý (koho by sakra napadlo podávat k salátu droždí v televizním přenosu???) Palec nahoru.
3) Chlebový kotlík s fazolemi - naprosto super nápad!!! Já když jsem to před lety poprvé objevila v menu jedné velmi drahé restaurace, tak mi to naprosto nadchlo (a to tak, že jsem snědla i tu "pokličku" k když se to asi nemá :-))
4) ZÁBAVA - tady Ivane klobouk dolů. Zábavné části byly vždy něco, co mi na tomhle pořadu přišlo fakt debilní. Ale zábava Ivana byla taková, že jsem se u monitoru smála nahlas a brečela smíchy. Jediná zábava v celé historii pořadu, která STÁLA OPRAVDU ZA TO!!!
5) ĆLÁNEK na sociální síti - sorry, ale pro mne propadák. U mne neobstál.

Monika F.
myslím, že jste to vystihla 07.07.2011 22:56

myslím, že jste to vystihla přesně. :-)

an
sušené droždí 08.07.2011 00:48

S vyzněním vaší úvahy vcelku vlažně souhlasím, až na pár bodů, o nichž bych jinde docela s chutí polemizovala, ale to je věc názoru. K závěru mám věcnou připomínku:
ad 2: sušené droždí k salátu se podává běžně, i když možná ne běžně v Čechách. Je velmi chutné, zdravé, salátu dodává "oříškovo - sýrovou" chuť. V Čechách si ho kupuju v bioprodejnách. Samozřejmě se jeho chuť ani použití nedá srovnávat s pekárenským čerstvým droždím, to je úplně něco jiného.

anonym
an - díky za tip 08.07.2011 10:29

to sušené droždí k salátu mě docela zaujalo, kouknu do bioprodejny a vyzkouším.

reklama