PO - PÁ v 17:50 na Primě

Jakub Macháček (repríza)

Prostreno - 10.03.11 - Jakub Machacek Foto: Prostreno - 10.03.11 - Jakub MachacekFoto: Prima

Kuchařský a gurmánský maniak, který se vždy těší na svůj „gastroorgasmus“, toho ví o jídle opravdu dost.

Pracuje jako IT v rádiu, žije sám v pronajaté garsonce v Praze 2, vařit bude u rodičů v Benešově. Jejich panelákový byt je zařízený ve staroanglickém stylu a Jakubův dětský pokoj ukrývá dávné poklady. Nerad jí sám a aspoň dvakrát týdně někoho pozve na večeři. Co by ho zabilo? Kdyby jeho přítelkyně byla vegetariánka. Kromě jídla má Jakub také další koníčky. Fotí, zajímá ho tanec a choreografie, miluje hudbu moderní i vážnou, je to kulturní člověk. Je odhodlaný uvařit perfektní jídlo, gastronomickou bombu, chce podat stoprocentní výkon bez zbytečného čančání.

Charakter:
Působí sebevědomě, družně, je upovídaný, většinou má dobrou náladu a čiší z něj nadšení.

Vztah k vaření:
Jídlo je Jakubova droga. Začal vařit po rozchodu s holkou. Zjistil, že se dají nové adeptky na jídlo perfektně balit. Také chodí na různé ochutnávky do luxusních restaurací. Za jídlo utratí spousty peněz. Sleduje zahraniční kuchařské televizní show. Je v sedmém nebi, když objeví nevšední kombinace, které ve výsledku vytvoří symfonii chutí.

Chutě:
Jakub je masový, před „nadrogovanými“ kuřaty dává přednost dobrému steaku. Jinak miluje italskou, řeckou a španělskou kuchyni.

Nesnáší:
Zpackané, odbyté a nudné jídlo

Očekávání:
Protože je často hostitelem, s radostí přijal výzvu. Nebude večeřet sám a může uvařit něco dobrého ostatním. Rád by vyhrál – chce být nejlepší hlavně kvůli sobě.

Vlastní ohodnocení:
6 bodů jako kuchař

Vaše názory

Tea
žamberka 0 12.08.2011 11:43

Ta Lída, to je dílo teda!!je hrubá a nevychovaná a ani nezná pravidla slušného chování, natož stolování!chápu,že ji tv Prima vybrala kvůli tomu, aby se ostatní pobavili nad její jednoduchostí.. Co je vlastně zač?Slovenka nebo Maďarka? viděla jsem ji už v pořadu Čápi s mákem a už tam jsem z ní měla dost a říkala jsem si,kde ji zas vyhrabali..vždyť ani neumí složit obyčejnou českou větu, aby v ní neudělala nějakou chybu. To že jí nechutnají krevety bych ještě pochopila, i když mi spíš připadá, že se toho bojí..ale vybalit si "baketu" :DD a ten blivajz co uvařila hostům a ještě se vychloubala,že to vyhraje..to její stolování bylo jak někde na táboře v lese :DDD

aja20
Kubo,zdál ses mi,že máš na to 0 30.04.2011 16:10

Kubo,zdál ses mi,že máš na to porazit ten babinec,ale ty...Po předvedení tvého menu byla jasná výhra paní Blanky.Kubo čekala jsem od tebe originálnější menu,no tak ale už co.Vím,že sis chtěl svým menu u toho babince šplhnout,ale "Když se daří,tak se daří..."No nic,neva,pa aja20.

Allka
Jakobe, Jakube 0 18.01.2011 01:27

Pohádka o tom, jak hloupej Kuba zkazil, co moh, aneb Když se ..., tak se ... :-))) Kdyby se aspoň celej tejden tak nenaparoval, možná by mi ho i bylo líto, takhle mu jenom strouham mrkvičku. Já už od čtvrtka, kdy nedokázal ani lidsky otevřít šampus, tušila, že to asi nebude takovej frája. Ale každopádně chci recept na jeho super "tiramisu" :))

anonym
Jakub obycejny tluchuba 1 16.01.2011 00:06

Parta byla ruznoroda , pani Lea a pani Blanka tzv. vyssi trida a ten zbytek prumerny ackoli pani Veronika z tyhle trojice mirne podprumerna .Jakub ten prasil na vsechny strany , a tak uz na cele mel napsano ze je propadak.

Marie K.
Jakub a "školní jídelna". 16.01.2011 10:06

Jakub, který stále kritizoval s tím, že to bylo zase jako ve školní jídelně, tak musím říci, kdyby uvařil jako ve školní jídelně, alespoň by si dámy pochutnaly a také se najedly. Jakube, na příště si rozmyslete, čím pohrdáte.

Bender
Co by ho zabilo? Kdyby jeho přítelkyně byla vegetariánka :-) 1 15.01.2011 14:45

Přitom evidentně bylo už z pořadu jasné že je gay :-) !
Zaco se stydí???

Bender
OMLUVA JAKUBOVI 15.01.2011 18:11

Omlouvám se Jakubovi, gay jsem já a Jakub se mi líbí. Ale žel, není gay.

Renča776
Frajírek 0 15.01.2011 11:45

Postel v tom jeho "bývalém" pokojíčku vypadá, jako by z ní právě vylezl.

JUDITH
Kuba Kritik 0 15.01.2011 11:40

Je evidentní,že má laťku hodně vysoko a ta laťka mu zlomila vaz.Neustál svou vlastní nervozitu.Nechci ho kritizovat,protože vařit se štábem za zády musí být náročné.Bohužel si tohle měl uvědomit dříve. Dělalo se mi z něj špatně celý týden,ale teď je mi ho líto.Scénář je nutí kritizovat, na tom je přeci celý pořad postavený.Co mi ale vadilo nejvíc byly ty jeho hemzy na bytovou kulturu spolusoutěžících. Musela jsem se smát,když kamery odhalily rekvizitárnu v Benešově :-)

anonym
"vaření" pana Jakuba 0 15.01.2011 10:50

Obdivuju pana Jakuba přihlásit se do této soutěže. Jak se nakonec ukázalo, jeho zkušenosti s vařením jsou naprosto nulové. Pardon, ale vařit špagety,vlastně všechna jím připravená jídla, podle předem vytisknutého receptu, mi přijde více než amatérské. A to zejména, když pořádá gastronomické večírky pro své přátelé. No, ono se vlastně ukázalo, že vaří jen sám pro sebe.
Kdyby alespoň kuchařské neumění vykompenzoval hezkým stolováním, možná by to dámy ocenily. Bohužel ani to se nekonalo.
A na závěr, škoda jen, že jsme nebyli v bytě pana Jakuba, zřejmě bychom se ještě divili.

reklama