PO - PÁ v 17:50 na Primě

Jakub Židlík

 Prostřeno IV (9) - Zlín - Jakub Židlík 1 Foto: Prostřeno IV (9) - Zlín - Jakub Židlík 1Foto: All

Další student, ale už vysokoškolák, bydlí v krásné historické Kroměříži. Po maturitě na obchodní akademii pokračuje ve studiu na Vysoké škole tělesné kultury v Olomouci.

Jakub nemá velkou rodinu, má rád své rodiče a sestru. Žije s kamarádem v designovém moderním mezonetovém stometrovém bytě, který má komfortně vybavenou kuchyni.

Charakter:

Hráč, snaží se být i vtipný, ale jeho humor nesedne každému. Občas působí sklesle, ve skutečnosti je ale sebevědomý a má rád zábavu.

Zájmy:

Sport – tenis a lyžování. Miluje hory, po kterých se rád v létě prochází a v zimě lyžuje.

Vztah k vaření:

Vaří rád, od té doby co žije sám, asi i musí. Chtěl by ukázal národu, že není umění vařit z drahých surovin, ale naopak, že je umění vykouzlit z obyčejných a levných surovin dobrá jídla.

Chutě:

Má rád maso a ryby.

Nesnáší:

Kynuté knedlíky, rajskou, játra, špenát a koprovku.

Motto:

Silnější pes vyhrává…

Očekávání:

Čeká spoustu zábavy a určitě by rád vyhrál.

PŘEHRAJTE SI SPECIÁLNÍ VIDEA PRO TENTO TÝDEN:

 

VIDEO: Syrový tuňák

 

VIDEO: Předkrm nechutnal

 

VIDEO: Játra

 

VIDEO: Vykostit kuře

 

VIDEO: Estét

 

Vaše názory

Sangrail
Karamel III 0 18.11.2011 16:20

Pokud do hotového karamelu přidáte máslo, bude matný a lepivý. Pokud přidáte smetanu, vznikne táhlá hmota. Pokud přidáte horký čaj, kávu, ovocnou šťávu apod., vznikne ochucený karamel, který zůstane navždy tekutý a může se uchovávat v lednici. Crème caramel je mnohem těžší než třeba panna cotta a u Jakuba bylo vidět, že se srazil, ještě než šel do trouby. Než se snažit sražený krém napravit, je lepší nepovedenou dávku vyhodit a připravit novou.

Sangrail
Karamel II 0 18.11.2011 16:19

Pak existuje druhá metoda - cukr se nasype do suché pánve, zahříváním (bez míchání) se změní v karamel, přisype se další cukr, vmíchá se do karamelu, teplota hotového karamelu (kolem 180 stupňů) pomůže změnit nový cukr na další karamel, opět se přisype cukr, zamíchá, nechá zkaramelizovat atd.

Sangrail
Pár postřehů 0 18.11.2011 16:19

Mně se líbí Jakubův přístup k vaření. Časem to určitě bude lepší, člověk se musí stále učit. Ke karamelu: smíchá se voda s cukrem, nechá se prudce vařit, postupně zhoustne a zkaramelizuje. Je třeba odstavit karamel spíš dřív než později, je třeba počítat s tím, že během chvilky ještě ztmavne.

anonym
on a jeho partner mají fakt příjemné prostředí 0 02.11.2011 08:43

Žije fakt na jeho věk v luxusu a jeho přítel také. Ať to vydrží.

kix7
Jakub je upejpavý, malý 0 31.10.2011 19:31

Jakub je upejpavý, malý fracek, který nejí tohle a pak zase tamto... Sám vařit pořádně neumí, neb kdyby uměl, nikdy by v jednom jídle nesplácal tolik k sobě se nehodících ingrediencí. Jeho ustavičné culení na mě působí místy až pokrytecky. Jeho neúspěch v soutěži byl zasloužený.

anonym
Vsem hlasujicim! 1 29.10.2011 22:58

Kdy uz dostanete ROZUM a zacnete volit az ke konci tydne. Jak se mohlo stat ze ten brblal nonstop Matej vyhnal ty body? Protoze ty hystericky zensky musi volit okamzite a hned? Uz davno vime, ze se ti soutezici vybarvuji postupne. Tak se polepsete kruci!

MATAVA
Anonymové 30.10.2011 07:18

nevím kolik Vás je, buďte tak hodní a rozlište se nějak od sebe,stačilo by 1 2 atd...jinak mám dojem, že všechno píše jedna osoba. Děkuji.

Eva G.
Kubo - jsi hrozne milej, 4 29.10.2011 03:18

Kubo - jsi hrozne milej, porad se culis - nic Te nerozhodi, bodujes spravedlive :-) Vyhru jsem Ti moc prala a je skoda, ze to nevyslo, ale co tak do dalsich dnu s usmevem na lici - mej se...

anonym
Kubo, přeju Vám hodně úspěchů 29.10.2011 20:19

Kubo, přeju Vám hodně úspěchů a rozhodně nedejte vaření k vodě ...Vaše menu mělo šmrc, exotiku a rozhodně bylo velmi originalitu!!!

Sylabus
Souhlasím, 30.10.2011 18:19

Jakub a paní Mirka pro mně byli nejsympatičtějšími soutěžícími tohoto týdne. Výhru jsem přála oběma.

reklama