PO - PÁ v 17:50 na Primě

Jaroslava Patzelt (repríza)

Paní Jarka pracuje jako zdravotní sestřička v domově důchodců. Začátky byly těžké. Přitom se původně jen chtěla chvíli učit anglicky, neměla v úmyslu zůstat.

Vystřídala řadu zaměstnání, uklízela, pracovala na dráze, vychovávala děti a kontrolovala kvalitu u jedné zdravotnické firmy. Asi patnáctkrát se stěhovala. Pak poznala svého muže a nyní má konečně vlastní vytoužený domek s umně sestříhanými stromy. Jarka se snaží uchovat si v nové vlasti co nejvíce z té staré. Má spoustu českých věcí a nádobí, které jí připomíná domov, kde má dceru a vnouče.

Charakter:

Je pracovitá, skromná, veselá a přátelská.

Zájmy:

Má ráda plavání, kafíčko s kamarádkou, křížovky, české filmy, ruční práce (pletení, šití, vyšívání).

Vztah k vaření:

Vaří ráda nejen českou kuchyni (podle maminčiny kuchařky z 50. let), ale také australskou, BBQ, čínskou, indickou apod.

Chutě:

Chybí jí česká kuchyně, ale od té doby, co se provdala, má hodně českých a polských kamarádů, kteří jí radí, jak některé ingredience nahradit a kde sehnat suroviny na naši kuchyni. Miluje obložené chlebíčky, které dělá návštěvám.

Nesnáší:

Neví o ničem, co by vyloženě nejedla, snad jen bizarní mořské plody.

Očekávání:

Kdyby vyhrála, koupila by si novou kuchyňskou linku, kterou potřebuje. Těší se na nové lidi a jejich kuchařské triky.

 

PŘEHRAJTE SI SPECIÁLNÍ VIDEA PRO TENTO TÝDEN:

 

VIDEO: Rybí tržiště

 

VIDEO: Brazilské překvapení

 

VIDEO: Dršťkovou nemusím

 

VIDEO: Polévka s citrónem

 

VIDEO: Jak to chodí v Austrálii

 

VIDEO: Našlehaná paráda

 

Vaše názory

Anonymous
Jídlo podávané jako hlavní chod 0 20.07.2012 17:15

vydávat v českém Prostřeno za guláš, tak kuchařinky=diskutérky budou hysterčit několik dní, ovšem POZOR! toto je australský díl, tak dav chválí a chválí a ...
Nic proti paní Jaroslavě, její jídlo bych si s chutí dala (tedy každé zvlášť jako samostatný chod, vše podávané během jedné hodiny je vražedné), ale bezduché vychvalování "australského týdne" se mi nelíbí.

zdenka václavkova
pochvala 1 18.07.2012 16:05

Moc se mi líbí prostřeno z Australie je radost se na ně dívat, Ne jako ty naše štěkny. A ještě hloupé. Přeji ji tam hodně radosti a zdraví. Zdena

Anonymous
"štěkny" 19.07.2012 14:20

se najdou všude, všechno je jen v lidech. V Prostřeno byli i příjemní soutěžící, australské díly mi nijak mimořádné nepřipadají. Paní Jaroslava opravdu pohostila,snažila se nabídnout hostům co nejvíc - všechna čest, ale sestavení menu fakt katastrofální. A za ten ŘEPÍKOVÝ celer a ŘEPÍKY by ji zdejší diskutéři v českém Prostřeno pořádně rozcupovali.

Anonymous
velká pochvala... 3 18.07.2012 11:45

Moc se mi líbí,že se zde nehádají, jsou soudržný..(asi ta cizina je spojuje)..nejdou si po krku...jako nyní z Vých.Čech to je "HRUZA"...cikánský barák..špína...5 dětí zanedbaných...a dává min. známky....z taktiky protože sám nedokázal nic..a vůbec Češi v tomto pořadu se chovají strašně...ještě celebrity jsou pochopitelně na úrovni kromě Lenky Kořínkové...chová se jako fracek nevychovaný...takže Austrálii chválím...:-))

Anonymous
Som rada, že som videla 18.07.2012 16:46

Som rada, že som videla konečne pohodu a radosť zo spoločných stretnutí v krásnej Austrálii. Niekedy keď vidím " prostřeno " z Čiech tak mi je z tých ľudí zle. Naposledy keď som videla nejakú Jindřišku tak som nechápala ako môže takýto negatívny primitív existovať. Dúfam, že menovaná pozerá Austrálske prostřeno.

Anonymous
Ano,souhlasim se vsim ,co zde 18.07.2012 19:26

Ano,souhlasim se vsim ,co zde pisete.Pohodicka ,zadna zavist a pomluvy.Cesi se maji hodne co ucit. Ne samozrejme vsichni. Moje dcera zije jiz 12 let v Sydney,pracuje jako zdravotni sestra a je taky velice spokojena.Navstivila jsem ji uz 5x a vzdy vaham,jestli se mam vratit zpet. :-))

kimo
radost se koukat 19.07.2012 19:09

pohodové díly s pohodovýma lidma na nic si nehrají a nejsou hladový ,zavistivý a nepřející jak díly točené z čech už dlouho jsem se tak nepobavila nevím kde se to zlo rodí je mi z toho zle to asi nebude tím že člověk změní zemi máme se hodně co učit nejde o vaření ale o to jak se lidi mají k sobě chovat

reklama