PO - PÁ v 17:50 na Primě

Jitka Adamová

Prostřeno - 24-29.5.2010 - Jitka Adamová Foto: Prostřeno - 24-29.5.2010 - Jitka AdamováFoto: All

Maminka dospělých dvojčat, dcery a tříletého syna, s nímž je na mateřské dovolené.

 

Po dvou nevydařených vztazích žije s mladšími dětmi v prostorném bytě na nábřeží Vltavy. Shlíží na město z výšky, ale vadí jí smog a velký provoz. Pro Jitku je důležitý zdravý životní styl. Angažuje se v systému biobedýnek a sama je skoro veganka. Podle toho vypadá i její zahajovací menu.

Charakter:

Veselá, milá a zásadová žena s pevnou vůlí a elánem, tolerantní, své priority nevnucuje ostatním. Aktivní, touží po celoživotním sebezdokonalování.

Zájmy:

Zabývá se permakulturním designem (hledání souladu přírody a lidské civilizace) a cvičením čchi-kung. Ráda si čte a tráví čas v přírodě. Navštěvuje semináře osobního rozvoje.

Vztah k vaření:

Ve své dobře zařízené a prostorné kuchyni ráda experimentuje a vaří makrobiotickou a veganskou kuchyni.

Chutě:

Miluje zeleninu i výrazné ostré chutě africké, indické, mexické a japonské kuchyně.

Nesnáší:

Maso, uzeniny, chemicky upravené polotovary, téměř nejí aromatické sýry.

Očekávání:

Chce ukázat soupeřům a divákům, že ani vegetariánská kuchyně nemusí být jednotvárná a nepoživatelná.

Vaše názory

Vegetarian neni mimo :)
Paní Jitka, ukázala perfektní 0 02.05.2013 03:26

Paní Jitka, ukázala perfektní kuchyni až se mi zbíhali sliny :D. Zajímavý mi přišel její dort. Konzumaci masa nebudu komentovat - z mého hlediska jsem vegetarián z etického hlediska a navíc maso mi dělá blbě :). Mě příjde, že je dobře zapojit i vegetariány do téhle soutěže proč ne ? Dyť jsme všichni lidi :) Přeji Vám krásný den :) a dobrou chuť :)

uncas
Menu 0 24.08.2012 18:36

Jitko super, jen málokdo to v této společnosti zatím pochopí. Ono holt s tou flákotou koupenou v supermarketu je to jednoduší

7680366380%3
Tato situace je chyba televize 1 30.12.2010 14:09

Ať už je mi paní Adamová symptická či ne, domnívám se, že v tomto případě udělala grandiozní chybu dramaturgie pořadu - je vcelku logické, že jako veganka nemůže jíst maso a tudíž ochutnat a hodnotit kuchyni ostatních a také je pochopitelné, že ostatní kvůli ní nemohou vařit jen bezmasá jídla. Tyto dva světy jsou neslučitelné a zatímco masotarián může sníst bezmasé jídlo a není to v rozporu s jeho hodnotami, stejná situace neplatí u vegetariána či vegana. Proto se domnívám že ten, kdo tu udělal obrovskou chybu byla televize - měli dát dohromady skupinku vegetariánů/veganů, kteří by se navzájem hodnotili a pak by to i pro ně byla rovnocenná soutěž.

Lucie Š.
Není vegan, ale vegetarián. V 01.10.2011 15:12

Není vegan, ale vegetarián. V tom je docela zásadní rozdíl...

KroowSagira
nepochopim 1 07.07.2010 10:58

Dobrý den. Nepochopím, jak se někdo jako vy může přihlásit do tohoto pořadu. Kvůli Vám aby všichni vyvařovali zvlášť a pokud ne, strhala byste body. Už do takovéhle soutěže nelezte. Je dobře, že jste nevyhrála.

Vegan už 10 let
Žraní masa 28.07.2010 18:48

Vážení masožrouti, až pochopíte, že žraní masa není zdaleka ani tak vražda jako spíš sebevražda, bude lépe. Všem na světě. Můj děda taky mlsal maso a sám odtahal tisíce pytlů s cementem a nikdo si na něj v hospodě netroufl. Jen já s otcem jsme byli u jeho posledních dnů, kdy prosil o injekce, aby necítil tu strašnou bolest v žaludku. Snad se Vám to, pane, vyhne. Jinak nevyhrajete ani Vy.

dag
Paní Jitka se mi moc líbila - 0 06.06.2010 15:56

Paní Jitka se mi moc líbila - její životní styl i vaření, chápu ji a fandím , protože sama jsem už 8 let 100% veganka, ale přihlášení se do tohoto pořadu byla podle mně chyba. Je určený těm, kteří chtějí ochutnávat to, co jim soupeři uvaří, vzájemně se ohodnotit a určit mezi sebou vítěze, ale člověk, který tolik jídel nejí, by hodnotit neměl. Já osobně bych do toho nikdy nešla, protože bych taková jídla nebyla ochotná ochutnávat, i když uznávám, že mohou být skvělá, ale uvědomuji si to. Paní Jitka by se spíš měla přihlásit do nějakého pořadu o zdravém životním stylu.

krajta
přesně 0 04.06.2010 01:18

to je taky kapitola,
když šla do takovéto soutěže, měla alespoň ochutnat speciality druhých, když si udělala takovou osvětu svému životnímu stylu, připravila hostinu jen podle svého gusta a od druhých neochutná, to se mi zdá hnusně samolibé..

tulipanka6666
vegetariánka 0 03.06.2010 17:26

Nenachystala bych jí navíc nic všichni ochutnali její jídlo a ona urazila každého at si skládá doma ty své biobedýnky a neleze do takového pořadu kde se jídlo hodnotí

Anonymous-ka
Jitka je pro mě jednoznačným 1 01.06.2010 14:41

Jitka je pro mě jednoznačným vítězem.

reklama