PO - PÁ v 17:50 na Primě

Jitka Smutná

Energická, osobitá, extrovertní herečka, známá ze seriálu Cesty domů, se narodila v Praze v roce 1952 jako nejmladší ze čtyř dětí ve znamení Berana.

Má tři bratry, nejstarší je kameraman. Původně chtěla být novinářkou, ale po roce 1968 se rozhodla pro DAMU. Začínala hrát v Pardubicích, v roce 1976 odešla za režisérem Janem Kačerem do Ostravy, kde strávila čtrnáct plodných let. Vzala si kameramana, založila rodinu, v roce 1990 se vrátila do Prahy a nastoupila do Národního divadla, ale hrála i na jiných scénách. Známá je i z filmů (Sedm hladových, Návrat idiota, Otesánek) a seriálů. Skládá vlastní písničky, píše verše, tento talent zdědila i dcera Tereza, která zpívá s několika kapelami a hostuje v Národním divadle. Syn Jakub staví kulisy v Divadle Na Fidlovačce. „Nejvyšší hodnotou je pro mne směřování k životní harmonii,“ říká herečka, která ráda zahradničí a je vášnivou čtenářkou. S manželem se rozešla a dnes žije se ženou, právě se přestěhovala do nového bytu.

Charakter:

Prý typický Beran…

Koníčky:

Knížky, hudba, příroda Vztah k vaření: „Vařila jsem dlouhá léta I pro hodně lidí, mívala jsem u stolu i dvaadvacet strávníků. Poslední dobou ale méně a méně a také méně jím. „

Chutě:

Nejraději má ovoce a zeleninu.

Nesnáší:

Vyhýbá se bílé mouce. „Můj vrchol byl ochutnání jednoho praženého sarančete.“ U stolu nesnáší hádky.

Motto:

„Život je příliš proměnlivý, než abych se řídila jednou větou. Mám ráda vzdělané a moudré lidi.“

Očekávání:

„Dlouho jsem nevařila, zjistím, jestli to umím.“

V úterý 7.8. v 18:00 uvaří Nikol Bartošová.

 

 

PŘEHRAJTE SI SPECIÁLNÍ VIDEA PRO TENTO TÝDEN:

 

VIDEO: Jak vaří Jitka Smutná

 

VIDEO: Nejedí maso

 

VIDEO: ...co tedy jedí

Vaše názory

jak
Hmmm, podle mého názoru by 1 17.08.2012 01:40

Hmmm, podle mého názoru by buď neměli vegetariány (nebo vegany) míchat s lidmi, kteří maso jedí, protože je na 100% jisté, že maso k večeři připraví. Proč neudělat týden jen pro vegetariány, aby vzájemně mohli posoudit to, co si vaří oni. Mohl by to být vcelku zajímavý týden. Ale dívat se na někoho, že nad něčím frfní, protože nejí maso, to není fér k těm, co vaří. A už vůbec nechápu, proč je tam to dítě.

Péťa Vařič
Souhlasím 18.08.2012 00:52

Při vší úctě k paní Báře, lidé co nejedí maso by měli mít svůj týden. Jednak by se navzájem soutěžící neuváděli do rozpaků a za druhé se to logicky odráží i v hodnocení, což není fér. Jinak super sestavička!!! Až na roztomilou Bibianu. Myslím, že je skvělá, ale nemá tam co dělat. Mí rodičové vždy říkali: Když se dospělí baví, tak se děti škrábou za ušima. A proto bych byl pro, aby tam nebyla.
P.S. Paní J.Smutnou obdivuji a ctím celej život!!!

vegirl
děti vegetariani 4 13.08.2012 00:15

Také jsem vegetarián, ale nikdy by mě nenapadlo tímto omezovat mé děti a vést je stejným směrem. Děti ke spravnému vývoji potřebují i maso. Až se jednou (stejně jako já) rozhodnou, že maso jíst nechtějí, tak je to čiste jejich rozhodnutí a neměl by to být vliv rodiče. V tomhle s Vámi Báro (jako take vegetarián a při vší útě), nesouhlasím a doufám, že to nějak neovlivní její vývin. Mimochodem ty těstoviny "aglio olio" obsahují i chili papričky, což také není úplně dětská strava.

anonym
Je spousta potravin, kterými 13.08.2012 17:07

Je spousta potravin, kterými lze nahradit maso, tvůj komentář je stupidní a ty jsi neznalý, a nezlob se, i hloupý. Nesnaž se někomu radit, když sám se sebou máš /jak vidno/ docela velký problém!

12345
pro: anonym -a 13.08.2012 19:57

Anonyme, Ty jsi hloupý a neznalý. Zřejmě moc mladý. Vegirl má ve všem pravdu. Tvoje příspěvky jsou u všech soutěžících jednoduché a hulvátské. Až budeš mít někdy děti, tak buď dostaneš rozum anebo děti poškodíš.
Pozn. I když se teď ti s nickem "anonym" strašně namnožili.

54321
Anonymje jenom 1, dal si 18.08.2012 17:59

Anonymje jenom 1, dal si tento nick zaregistrovat. čus šus.

....
Ryby aspoň trochu jí takže 22.08.2012 22:05

Ryby aspoň trochu jí takže nevidím nic špatného na tom že nejí ostatní maso. Vyvážená vegetariánská strava je vhodná v každém období života. Otázka je co jí a nejí. Bára jí očividně nenutí to nejíst, dítěti nevnutíte to co nechce. Ikdyž rozhodně mi nepřijdou jako vegetariánky, spíš jako člověk co maso prostě vynechá. To už je pak věc jiná. Já jsem maso v podstatě taky skoro nikdy nejedla, do 15ti kuřecí, párkrát do roka kapra, ostatní do mě nedostali. Od 15ti už ani to ne. A žiju

Aniťuk
Bravo, tenhle díl jsem jediný 0 11.08.2012 18:06

Bravo, tenhle díl jsem jediný sledovala bez přetáčení dopředu, byl to příjemně strávený čas. Když je někdo herec neznamená, že se musí za každou cenu předvádět a tajtrlíkovat.

Anonym123
nejede 1 11.08.2012 12:56

heeeeeeeeeeeeeeej, proč vám nejede u tohoto dílu a ještě u Valerie video?????

rentierskej
to je rukama, 15.08.2012 01:21

příp. tvojí blbostí, anonyme. :-)

reklama