PO - PÁ v 17:50 na Primě

Lea Slámová

Prostreno - 10.03.10 - Lea Slamova Foto: Prostreno - 10.03.10 - Lea SlamovaFoto: Prima

Vystudovaná novinářka pracovala dvacet let v rozhlase, pak jako redaktorka na volné noze. Po 35 letech se rozvedla a přestěhovala do panelákového bytu po rodičích v Praze 4.

Byt postupně rekonstruuje, zatím je v něm původní zařízení a tuny knížek, které miluje. Těší se na nový sporák, myčku a digestoř. Nemá zatím ani kompletní servis, vše zůstalo v její bývalé vilce v Roztokách. Má dvě dospělé děti a tři vnoučata. Ráda jezdí autem.

Charakter:
Praktická intelektuálka, tak trochu „halabalistka“, komunikativní typ, který to s lidmi umí.

Vztah k vaření:
Lea vaří od svatby, naučila ji to maminka. Sní vše, na co má chuť, je to klasická česká kuchařka, která uvaří i z vody. Nad kečupem a dochucovadly neohrnuje nos. Považuje se za amatéra, který se „drží vlastního jazyka“, a je proto leckdy kreativnější než profesionál.

Chutě:
Nejraději jí maso v kombinaci se zeleninou, v poslední době si oblíbila různé bešamelové omáčky s těstovinami. Vaří českou kuchyni, čínská i italská jídla, na cizí speciality potřebuje recepty. Miluje šneky (v restauraci), po rozvodu se ale dost odbývá.

Nesnáší:
Mořské plody. Když se u jídla mlaská, šťourá v zubech a olizuje nůž. Když si někdo nandá víc, než dokáže sníst.

Očekávání:
Ráda vaří, chce se pochlubit a formou hry si porovnat, co vlastně umí.

Vlastní ohodnocení:
7 až 8 bodů za vaření.

Vaše názory

Teta Silfka
Paní Leo, 0 08.09.2011 13:01

moc jste se mi líbila ! Když jsem kdysi viděla tento týden poprvé, byla jsem z Vás úplně naměkko. Váš díl už jsem viděla několikrát. Nechat se pozvat k dámě jako jste Vy, to je jistě velmi mazaný krok - Váš večer čišel pohodou až ke mě domů ! Vy, Blanche a Verča - takové kamarádky bych si vážně dala líbit. Přeju hodně hodně štěstí a zase se někdy na Vás mrknu, až budu chtít vidět kultivovaného milého člověka nebo až mi bude smutno. Silva

Anonymous Olina
Skvělá ROZOTCKÁ BAŠTA 0 21.03.2010 12:43

Teprve dnes jsem stihla uvařit Roztockou baštu, kterou vařila paní Lea. Bylo to skvělé a určitě tento recept zůstane v mém repertoáru. Jen jsem tam přidala trochu ďábelského koření, máme rádi ostřejší. Zatím jeden z nejlepších receptů!

Fyonka
Lea 0 18.03.2010 10:15

Protože nemám možnost se dívat na pořad v daný den kvůli zaměstnání sleduji ho na netu vždy když mám volno.A musím říst,že MOOOOC paní Lee fandím.Je to paní na úrovni.Jídlo,stolování,zábava výborné!!!! A vůbec se mi nelíbí Kuba to je rýpání atd....Jsem zvědavá jak on se předvede...

jedlík
diskuse 0 14.03.2010 14:42

Chtěl bych vidět "kritiky", jak by uvařili, většině kuchařů se něco nepovede, když o něco jde. Pokud jde o paní Leu, dávám za 1

Milada + Tonda
Roztocká bašta. 0 14.03.2010 12:23

Je opravdu skvělá, hned jsme ji museli vyzkoušet a nemá chybu. Také dobrá inspirace je ježek. Děkujeme.

Marie Kobzová
Blahopřeji... 0 12.03.2010 19:31

...k sice 2. místu, ale v mých očích jste byla horkou favoritkou a vítězkou stejně. Jako vítězka jste skončila zde v hlasování! Hurááááááááááááá!!!!!!!!!

Alicex
Milá paní Lea 0 12.03.2010 17:17

Paní Lea mi byla sympatická už od první chvíle. Je to dáma, která má úroveň. Když pak ještě mohl člověk nakouknout do jejího bytu - i přes obrazovku byla cítit pohoda a teplo domova, což se o dnešních studených kovových a skleněných modernách moc říci nedá.
S požitkem jsem sledovala každý její pohyb - prostírání stolu, vaření, které měla opravdu v malíčku a její slovní doprovod - užila jsem si to.
Nakonec dostala málo bodů, ale tady v Čechách se něco takového dá čekat. Kdyby bylo více takových lidí jako je právě paní Lea, to by bylo na světě krásně :-).

B.
Lea 0 12.03.2010 16:48

Tak už je jasné, že Lea nevyhrála, což mě mrzí. V mých očích je vítězkou, jelikož obstála i jako hostitelka i jako kuchařka. Obdivuji její pozitivní přístup ke všemu a ke všem, dokonce i o Lídině zvláštní večeři dokázala říct něco pěkného. Taky se mi líbí její kultivované vyjadřování a chování vůbec. Co se týče vaření, samozřejmě jako divák těžko můžu hodnotit chuť, ale celé její menu vypadalo výborně, všem chutnalo a předkrm a hlavní chod byly originální a zajímavé recepty, které mám chuť vyzkoušet. V tom vidím hlavní přednost oproti Blance, jejíž jídlo bylo zřejmě také vynikající, ale pro diváka žádný přínos nemá.

luciana
Zdravím....mě teda připadá 2 12.03.2010 09:45

Zdravím....mě teda připadá paní Lea nejvíc sympatická a co především nejobjektivnější,hodnotí tolika body nakolik jí opravdu chutnalo,ne jak p. Lída,ten jeden ubohý bodík co dala Verči je směšný,sama přitom moc neohromila,teda ano,ale ve špatném slova smyslu..prostě pomsta no..Neříkám,že ta jídla,která Lída uvařila by se za normálních okolností nedala sníst,ale jak sama řekla,vaří je hodně často,to znamená jako běžné obědy..nevím,kdybych šla do takové soutěže,určitě bych na slavnostní večeři neuvařila koprovku,přestože ji miluju..jinak bych si přece nemohla fandit,že mám výhru v kapse..Dezert p. Ley nebyl nic neobvyklého,za to předkrm vypadal moc nápaditě,ten se povedl..zatím jsem neviděla Blančin ani Jakubův výkon,takže nevím,ale přála bych výhru asi p. Lei..jinak pořad mě trochu zklamal,to trapné prolézání bytů a hodnocení je zbytečné,měli raději pořad udělat kratší,taky moderátorská dvojice kolikrát mele hovadiny a ztrapňuje soutěžící víc než je nutné,zdlouhavé pročítání menu každým soutěžícím zvlášť,tipování,jaký má kdo doma pořádek a nábytek,co to má společného s gastronomií?Neřeknu,kdyby hodnotili kuchyň,budiž,ale je nutné lézt s kamerou i do ložnice nebo koupelny,no kdo toto vymyslel...:-((

Mona01
Plně souhlasím s Lucianou, je 12.03.2010 10:19

Plně souhlasím s Lucianou, je to velice trefný postřeh. Komentátorská dvojice je hodně na pováženou a co se týče prolejzání bytů a předběžného hodnocení, jaké to kdo bude doma mít, to mi přijde hodně mimo mísu. O tom ten pořad přece není ne???

reklama