PO - PÁ v 17:50 na Primě

Lenka Vacková

Lenka z Frýdlantu toho má docela hodně: pracuje jako učitelka v mateřské škole, odpoledne jako vychovatelka ve školní družině a k tomu učí tělesnou a výtvarnou výchovu na prvním stupni ZŠ. Jednou týdně vede kroužek moderního tance.

Při své práci ještě studuje, letos se stala bakalářkou v oboru vychovatelství a pedagogika volného času, a v odborném studiu dále pokračuje. Lenka je zadaná, její přítel je také učitel. Pochází z velké rodiny, která má kořeny v jižních Čechách a na Moravě. Do soutěže se přihlásila sama, protože velmi ráda jí, poznává nové chutě a Prostřeno! sleduje pravidelně. Občas se u něho rozčiluje, tak se rozhodla, že si to vyzkouší na vlastní kůži.

Charakter:

Společenská, má ráda lidi, legraci a ironický humor. Považuje se za vděčnou a spravedlivou, také ale vznětlivou, kritickou, má ráda poslední slovo.

Zájmy:

Tanec, fotografování, vaření, občas si zajde zacvičit.

Vztah k vaření:

Vaření miluje, vaří téměř každý den teplou večeři, nejradši podle vlastní fantazie, protože si ráda recepty vymýšlí a v kuchyni improvizuje. S oblibou připravuje těstoviny na mnoho způsobů.

Chutě:

Miluje brokolici, špenát, houby, luštěniny, zeleninu, ovoce, plísňové sýry – dost často věci, které ostatní nemusejí. Nejvíce jí chutná krémové houbové rizoto.

Nesnáší:

Tmavé maso – zvěřinu, divočinu a hovězí, krvavý steak, vnitřnosti a drožďovou pomazánku nebo polévku. U stolu jí vadí, když někdo mluví s plnou pusou, u jídla mlaská a čichá k němu nebo plive jídlo zpět do talíře.

Motto:

Co je důležité, je očím neviditelné. (Antoine de Saint-Exupéry)

Očekávání:

Těší se, že zažije legraci a získá nové zkušenosti.

Historka z vaření:

Jednou ráno si dělala zázvorový čaj s medem, ale vzhledem k tomu, že byla rozespalá, tak místo nakrájeného zázvoru si dala do čaje nakrájený česnek, který zbyl na prkénku od večeře.

reklama