PO - PÁ v 17:50 na Primě

Lucie Koudelková

Prostřeno 18.10. oprava - Lucie Koudelková Foto: Prostřeno 18.10. oprava - Lucie KoudelkováFoto: Prima

Příjemná a sympatická mladá žena z Úsova o sobě říká, že je rodinný typ, který by se pro své nejbližší rozkrájel. Dbá na štíhlou linii, ale zbytku rodiny redukční styl nevnucuje. Čtyřletá dcerka je prý pěkný mlsoun a její tatínek – automechanik – také.

Lucie byla cvičitelkou aerobiku, nyní pracuje jako zdravotní sestra na interním oddělení v nemocnici. S manželem se snaží dovést ke zdárnému konci adaptaci domu, zbývá přízemí. Hostitelku baví péct marcipánové dorty, za měsíc jich vyrobí několik. Většinou pro přátele, mají-li nějaké oslavy. Impuls k účasti v kulinářské soutěži jí vnukly kamarádky, když ochutnaly jejího kapra. Kdyby Lucie vyhrála, uspořádala by večírek a peníze investovala do přestavby.

Charakter:

Příjemná, nekonfliktní, pracovitá, pečlivá, trpělivá, skromná, přiměřeně soutěživá.

Zájmy:

Sport (fit box, rotoped, aerobik, posilování podle DVD). Vaření a pečení marcipánem potažených dortů.

Vztah k vaření:

Vaří velmi ráda od svých devatenácti, kdy si pořídila vlastní domácnost. Dříve kuchtila jen občas s maminkou, dnes vaří každý den či obden. S kamarádkami stále experimentují, hlavně zkoušejí sladké moučníky. V zimě si párkrát udělaly oběd, každý týden se stolovalo u někoho jiného. Lucie miluje maso na zelenině a dělá výbornou sýrovou omáčku k těstovinám. Také chválí svou pizzu. Vaří českou kuchyni pro dceru a pro manžela, pro sebe dělá dietnější věci. Používá parní hrnec, tučné moc nemusí. Hodně improvizuje.

Chutě:

Má ráda různě upravená masa na zelenině, těstoviny, ale jí téměř vše.

Nesnáší:

Nemusí knedlíky, kapary, bůček, krkovici, tučné maso, omáčky. Nepozřela by šneky a ústřice.

Motto:

Když se jídlo povede a je dobré, je to delikatesa. Když ne, tak se dá sníst všechno a příště to bude lepší.

Očekávání:

Hlavně načerpání nových zkušeností a poznání nových lidí a jídel.

Vaše názory

Vlaďule76
" .. to bude podle jména asi 0 07.12.2010 13:03

" .. to bude podle jména asi nějaký starší recept.." Nu, někdy mě udivuje co lidé dneska neznají.. Magdaléna Dobromila Rettigová je snad nejznámější pisatelkou kuchařky vůbec :-)

.. i když pravda je že ani Vlasta Hájek nevěděl, co je to lanýž :-)

Marta Hesová
zdravím 0 11.11.2010 14:07

zkoušela jsem podle receptu dělat marcipán,ale zjistila jsem,že 40cl vody je docela dost.....bylo to řídké jak polévka,tak se chci zeptat,jestli tam nemá být jen 4cl vody.....ale jinak se mě to podařilo uděla ,že má takto na celý rok a naštěstí to moje mamka může jíst tak aspoň jí udělám radost.......zkoušela jsem dělat i to kuřecí a bylo to super už to budu dělat po několikáté ...:)

sasanka
a tady někdo spal v knihovně 0 07.11.2010 22:17

a někdo pan chytrý, přihlašte se a předveďte se, každý tady všechno ví nejlépe!!!!

kaada
Rolády kuřecí 2 28.10.2010 12:55

Dnes jsem se pokoušela uvařit kuřecí rolády, trochu jsem si pozměnila recept, maso jsem naložila na 24hod. do oleje,česneku a soli. Uvnitř rolády je lepší dát více sýru a méně strouhanky a horní stranu obalit ve strouhance s menším poměrem sýru, protože se roláda moc připékala. Bylo to výborné, podávala jsem jen s vařenými brambory a zelným salátem.

Kazi
kaada 29.10.2010 08:00

Je to tak. Rolády byly dobré, ale tři hodiny trvalo, než se mi podařilo vyčistit pekáč.

anonym
Kazi 06.11.2010 17:23

Kupte si pečící papír. Nemusíte potom čistit pekáč.

MirkaS
Taky jsem je dělala podle 03.11.2010 20:31

Taky jsem je dělala podle receptu, ale příště nebudu dávat tolik strouhanky, je to zbytečné. Ale jináč tento recept zařadím do své kuchařky, fakt dobrota !!!!

guglo
Co je na tom náročného dělat 1 26.10.2010 11:20

Co je na tom náročného dělat zdravotní sestru, každé povolání je náročné pokud se dělá dobře, můžu snad napsat, že mě byla paní Věra a paní lucie svým chováním nepříjemná, nemám rád tyto lidi, co mažou med kolem pusy a za zády pomlouvájí, a mluví rozcapeně jak malé děcka

r.helca1
guglo-JEDEN DEN BYCH VÁM 24.10.2011 10:18

guglo-JEDEN DEN BYCH VÁM PŘÁLA NA INTERNÍM ODDĚLENÍ OD 6-18hod.POUZE JENOM JEDEN,POTOM PIŠTE.

eranera
liší mládě a guglo 1 25.10.2010 18:56

jejich komentáře ani nevnímám, oni si hlavně potřebují zchladit své negativní připomínky na bezbraném. Pro mne je Lucie příjemná mladá žena s potřebným, ale náročným povoláním, Navařila dobře a zasloužila si i tu poloviční výhru.

reklama