PO - PÁ v 17:50 na Primě

Lucie Procházková

Úterní hostitelka Lucie je sebevědomá moderní žena, která ráda připravuje domácí marmelády, věnuje se své tříleté dceři, kterou vychovává sama, protože je rozvedená. Ráda s dcerkou navštěvuje různé kulturní akce.

Lucie u vařenípřemýšlí, záleží jí na tom, z jakých surovin jídla připravuje a zda jsou to zdravé suroviny. Žije v nádherném prostorném bytě v Českých Budějovicích, přímo na nábřeží, který má moderně zařízený. Lucie vystudovala střední školu, kterou zakončila maturitou. Po střední škole pak pokračovala ve studiu na Jihočeské univerzitě obor kulturní historie, ale studium nedokončila. Nyní pracuje jako projektová manažerka v call centru v Českých Budějovicích.

Charakter:

Sama o sobě říká, že je přátelská, má smysl pro humor, ale ne vždy ho všichni pochopí. Má ráda věci předem naplánované a občas bývá komplikovaná.

Zájmy:

Pokud není s dcerou, tak svůj volný čas věnuje různým aktivitám. Ráda zavařuje a nakládá ovoce a zeleninu. Má ráda sport – volejbal, běh nebo jógu.

Vztah k vaření:

Od dětství je vaření její zálibou. Ráda zavařuje, připravuje domácí marmelády, kompoty, nakládanou zeleninu.

Chutě:

Nemá jedno vybrané jídlo, kromě hub sní prakticky vše.

Nesnáší:

Nejí houby v jakémkoli stavu. Nikdy by nesnědla lanýže. U stolu jí vadí špína a neznalost základních pravidel stolování.

Motto:

Když se nedaří, ani benzín nehoří!

Očekávání:

Těší se, že se naučí novým receptům a potká lidi, které baví vaření stejně jako ji. Těší se na natáčení a je zvědavá, jak zvládne vaření před kamerou.

Vaše názory

Kubát Ivan
Tak to je tedy luxusní kráva. 0 17.03.2016 09:48

Tak to je tedy luxusní kráva.

Pavla Navrátilová
Paní Procházková nepoužívá 0 28.02.2015 15:24

Paní Procházková nepoužívá ztužovač šlehačky, protože nechce do pokrmu zbytečně přidávat žádná další "E-čka" a celkově nepřídává nikam žádné umělé přísady, ale používá bujón..?! Tady si zase někdo myslí, že je chytrý...

anonym
Ta zenska je neuveritelne 0 23.11.2014 08:55

Ta zenska je neuveritelne protivna. Musi to byt radost se s ni potkat v realu...Takovyhle typ cloveka dokaze vsechny otravit.

dare
Kejda celé její varení 0 24.10.2014 13:13

Kejda celé její varení

Pepe z Depa.
Tahle povýšená ženská bude 1 19.10.2014 13:40

Tahle povýšená ženská bude sama ještě dlouho. Málokterý chlap by s ní vydržel. Sebestředná, nafoukaná a zlá.

Anickaaaa
Je to nahodou mila a hlavne 09.11.2014 17:03

Je to nahodou mila a hlavne chytra holka... Rozhodne se nechova povysenecky, je rozumna a klidna.

chchchc
bramborové dolfy 2 19.10.2014 09:32

zaměnila v nepovedené krokety, takže pro ty, kdo by chtěli vyzkoušet tuto zajímavou dobrotu si dovolím dát vyzkoušený recept. Je to odpalované těsto s přidáním uvařených brambor smažené v oleji, ale mám vyzkoušeno, že je lze i péct při 220 °C v troubě. Jdou na slano ( příloha nebo plněné jako samostatné jednohubky) nebo i na sladko, vysmažené a obalené ve skořicovém cukru.

chchchc
recept 19.10.2014 10:24

250 ml vody, 70 g másla, 150 g polohrubé mouky, 4 celá vejce, 500 g brambor, špetka soli pro sladkou verzi, pro slanou pak vrchovatá lžička soli. Uvaříme brambory ve slupce, odpálíme těsto - mouku ve vodě s máslem. Vše necháme řádně vychladnout. Pak postupně šleháme vejce do odpáleného základu, posolíme a přidáme zase šleháním prolisované brambory. vykrajujeme hrudky lžičkou a smažíme v oleji ve friťáku nebo na pánvi s velkým množstvím oleje.

chchchc
recept pokračování 19.10.2014 10:29

je nutné, aby teplota byla vysoká. dají se i upéct v troubě jako jiné klasické těsto, t.j. na lehce zvlhčený pečící papír se na stříkají tvary nebo stačí udělat hrudky lžičkou. Peče se při teplotě 220 °C do zlatova. pečené je dobré naplnit slanou náplní, fantazii se zde meze nekladou, dle Vaší chuti. Výborné k vínu a pivu.

Věra Klaudysová
nezklamala,je na jejím výrazu 1 18.10.2014 18:58

nezklamala,je na jejím výrazu a chování vidět,že je to věčně nespokojený člověk,který se odreaguje jenom tím,že se nad všechny povyšuje.I když mi ta ošetřovatelka také moc neseděla,ale jsem ráda,že tato svatá Lucie výhru neshrábla celou sama.Dost se o to svojí věčnou kritikou snažila.

reklama