PO - PÁ v 17:50 na Primě

Lukáš Wybraniec (repríza)

Prostřeno - 12-16.4. - Lukáš Wybraniec Foto: Prostřeno - 12-16.4. - Lukáš WybraniecFoto: All

Lukáš je podnikatel, který se nedávno s rodinou nastěhoval do třípokojového bytu v Orlové.

Je ženatý, má dvouletou dceru. Za svoji rodinu by dýchal. Prý neví, jak si takové štěstí zasloužil.

Charakter:

Je šikovný, umí si poradit i když se dostane do časového skluzu, zůstává klidný. Je pro každou srandu. Tvrdí, že nesnáší hloupost, povýšenost a lenost. Prý rychleji mluví, než jedná.

Zájmy:

Rychlá i terénní auta, jeho chopper, golf, vaření, rodina.

Vztah k vaření:

Chce lidem ukázat, že se dá i doma udělat dobré jídlo pro lidi, kteří vás neznají. „Pokud se náhodou budou dívat učitelé vaření z televizních obrazovek, možná přehodnotí, zda by si raději neměli hledat jiné pracovní místo,“ tvrdí sebevědomě.

Chutě:

Jí vše, co je dobré. Prý objevil restauraci, kde vaří tak dobře, že ho to donutilo zeptat se obsluhy, jak se jim povedlo přesvědčit Pána Boha, aby k nim šel vařit.

Nesnáší:

Rozbředlou zeleninu. Barevný pokus o něco, z čeho se vyklube šlichta. Nikdy by nepozřel zkažené jídlo.

Motto:

Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být hůř. Když jdeš proto nahoru, podávej ruku každému, protože nikdy nevíš, kdo tě chytí, až budeš padat.

Vaše názory

MichaelaHK
Hezký den všem, četla jsem tu 5 06.08.2011 16:35

Hezký den všem, četla jsem tu o ovocných knedlíkách a dovolím si připožit rychlorecept. Třeba mě za něj budete kritizovat, že používám nedomácí suroviny, ale pokud zkusíte, nadávat mi určitě nebudete. Knedlíky nejsou gumové, ohřáté v páře nebo v mikrotenovém sáčku v mikrovlnce jsou jak čerstvé. Dají se i zamrazit. A vždycky se povedou.
250g měkkého tvarohu, 1 sáček bramborového těsta v prášku, 1 lžíce přepuštěného másla, voda, ovoce
Budete potřebovat:
1 sáček bramborového těsta /myslím, že má asi 400g/
1 tvaroh ve vaničce
1 pol. lžící rozpuštěného másla /Hery/
vodu podle množství uvedeného na sáčku s br. těstem
Postup
Bramborové těsto vysypeme do mísy, přidáme tvaroh, máslo a vodu podle návodu na obale těsta (je to podle gramáže). Vypracujeme vláčné těsto. Balíme libovolné ovoce (švestky, meruňky, jahody, jablka...) na knedlíky.
Ve vroucí osolené vodě vaříme knedlíky asi 8 min. podle tvrdosti ovoce.
U nás se hotové knedlíky sypou moučkovým cukrem, strouhaným tvarohem a přlijí přepuštěným máslem.

Snad mě nezkritizujete moc. Hezké léto. Míša

Melisa
to: Míša 06.08.2011 23:06

Ahoj Míšo,
moc se mi líbí, že jsi poslala svůj rychlorecept. Já normálně bramborové těsto na knedlíky nemám ráda, příliš jsem si zvykla na tvarohové, které dělám rychle, od oka, jen polohrubou mouku, vajíčko a tvaroh s trochou cukru. Tvůj recept jsem si ale zkopírovala, udělám ho z poloviční dávky pro srovnání. Děkuju moc, jsi hodná, že sis dala tu práci!
Hezkou neděli i celé léto,
Melisa

karamelka ..
já dělám tyhle,jestli se můžu připojit. 06.08.2011 23:33

1 celý tvaroh/lépe kostka než vanička/,4 lžíce hrubé mouky,4 lžíce strouhanky,1 vejce a trochu soli.Naplníme ovocem a vaříme 7 minut.Je to slaboučké těsto na ovoci a jsou moc dobré.Dobrou noc.

Melisa
karamelko, 07.08.2011 02:16

proč tam dáváš tu strouhanku? A jak potom vypadá - chutná v tom knedlíku? A zkusila jsi to někdy bez té strouhanky?

dobrou, Melisa

karamelka ..
Bez strouhanky jsem to nezkoušela, 07.08.2011 10:36

prostě ten recept znám takhle.Nebojte se je to dobré těsto i s tou strouhankou/vždyť je to vlastně jen pečená mouka/.Vyzkoušejte ,nic za to nedáte.Nám nejvíce chutná se švestkami.Hezký den.

Melisa
karamelko, 07.08.2011 11:00

díky za odpověď. Zítra budu dělat ovocné knedlíky k večeři. Tři druhy: čistě tvarohové, s přídavkem bramborového těsta podle Míši a s přídavkem strouhanky podle karamelky :). Jsem zvědavá, komu bude nejvíc co chutnat, docela se na tu ochutnávku těším.

AnMaTeHo
pro eeevvvaaa 0 06.08.2011 12:04

neklesejte na mysli, vše se přece ještě může změnit. Někdy to krásné je, když jsme všichni u stolu, ale zase je to někdy velká starost, když jsou děti nemocné, nebo se musí dělat nějaké opravy a úpravy na domě, tak se řeší jak to udělat s dětmi za zády. Vše má dvě strany.

AnMaTeHo
Pro Viky 5 05.08.2011 15:25

Ano, myslím, že kdyby se mi nesrazly knedlíky, tak ani nevím co je negace :-)). Podívejte, to že někdo nezná kuřecí játra na zelenině a hned je kritizuje, je jen důkaz hlouposti onoho pisatele. Nám prostě tak upravená chutnají. Můj manžel by se klidně mohl stravovat jako králík :-)) zeleninu vyžaduje absolutně do všeho, takže jsem se naučial s ní vařit.

karamelka ..
zdrcnuté knedlíky a játra se zeleninou, 05.08.2011 15:54

no vida jak se nám diskuze rozjela.Ale konečně se tady diskutuje o vaření a ne o tom jak se kdo jmenuje. Mě se před vánoci zdrcla vánočka/a to ji dělám léta a levou zadní/a dodnes jsem na to nepřišla proč,snad moukou nebo droždím....nevím,podobně to bude s vašimi knedlíky,ještě ,že bylo po ruce něco náhradního.A jdu na houby,tady rostou,že můžete jít s kosou ani nemá cenu narovnávat záda.Budou fleky s houbama

anonym
karamelko 05.08.2011 16:21

ty houby vám upřímně závidím !!!

reklama