PO - PÁ v 17:50 na Primě

Mária Pivokonská

Prostřeno! - Mária Pivokonská Foto: Prostřeno! - Mária PivokonskáFoto: All

Vdova a pracující důchodkyně pochází ze Slovenska, ale většinu života strávila v Praze.

Žije v bytovce v Michli. Celý život působí ve zdravotnictví, nyní vypomáhá dva dny v týdnu v nemocnici. Po smrti manžela je jejím společníkem při procházkách pes Ťapka. Má dospělého syna a kamarádky, se kterými ráda zajde na sklenku bílého vína. S oblibou čte, dívá se na televizi a zajde si do divadla.

Charakter:

Energická, upřímná. Má pozitivní vztah k životu.

Vztah k vaření:

Ráda vaří zejména klasická jídla z masa. Kuchtění miluje a s nadšením vaří ostatním.

Chutě:

Upřednostňuje zejména českou a slovenskou klasiku. Jejím nejoblíbenějším jídlem je guláš s knedlíkem, má ráda i ostřejší, pálivá jídla.

Nesnáší:

Zejména ryby a mořské „potvory“.

 

Očekávání:

Chtěla by pobavit sebe i ostatní a možná i vyhrát.

Vaše názory

rorejs
Souhlas, souhlas 0 30.03.2010 18:01

jěště jeden souhlas za komentář Provinční buranství od Stanislava Kroupy (26.3.2010, 21:33) a také od Habibti(30.3.2010, 11:37).

Habibti
Stanislav Kroupa 0 30.03.2010 11:37

Souhlsím s Vámi pane Kroupo ve všem.

A pro paní Máriu:
"Dobře" se najíst znamená pro každého něco jiného. Pro mě to například neznamená nacpat se až do bezvědomí masem. Pro Vás ano.Ale pak musíte počítat s tím, že jste takhle tlustá a jednou budete z toho nemocná. Nechápu, jak někdo takový může dělat ve zdravotnictví? Ani jako uklízečku bych Vás tam nevzala.
A nechápu, proč jste se hlásila do pořadu o vaření, když nejste schopná ochutnat něco nového?

Kája
Velice nesympatická... 0 29.03.2010 16:11

Velice nesympatická...

a vooo tom too jeee
jedno přísloví říká 0 29.03.2010 02:53

Doma jez co máš a u sousedů co ti dají.

Anonymus
Pro Máriu. Tak musím říci, že 2 27.03.2010 21:14

Pro Máriu. Tak musím říci, že jste se teda vyznamenala. Jen jsem zděšená, že jste jen o 5 let starší než já, ale mentálně min. o 20 let. Nezlobte se, ale zamrzla jste v době ledové. To, co jste se kdysi naučila, myslíte, že je nejlepší a dál se nechcete učit. A to v ničem. Vaše čeština je toho důkazem. Po 30 letech pobytu je to zoufalství. Vy przníte i tu slovenštinu. Jenom škoda, že u nás neplatí zákon o vlastenectví. A jestli pracujete ve zdrav., měla byste něco vědět i o zdravé výživě. Pak byste nevypadala tak, jak vypadáte. Prostě Zdence nesaháte ani ke kotníkům. Jste jako ta Lída z předcház. dílů - nezkusí, neví, ale nemá ráda. Čekala jsem, kdy si vytáhnete "baketu". Myslím si , že opravdu máte ještě čas něco se sebou udělat.

Jaruska
Anonymus 29.03.2010 14:01

Husty komentar a pravdivy

Jolanda
Mária 04.04.2010 18:57

Souhlasím s komentářem Anonymus 27.03.
Paní Mária ani neuměla pořádně mluvit a nepochopila jsem proč se hlásí do pořadu o vaření, když neuchutná nic jiného, než ty svoje blafy. Až bude mít vážné zdravotní problémy z toho tučného jídla, co konzumuje, bude se divit. A to pracuje ve zdravotnictví.

pama
Hodnocení soutěžících 1 26.03.2010 22:30

Po pravdě přiznávám,že tenhle pořad sleduji jen namátkově a taky občas se zpětně podívám do předkládaného menu jednotlivých soutěžícíh. Na této "soutěži" mi především vadí, že po písemném obdržení jídelníčku už předem někteří z "hostů" se vyjadřují negativně aniž by jediné sousto ochutnali a taky hlavně nespravedlivé vynucené hodnocení každého "soutěžícího" ihned tentýž den po večeři. Dle mého názoru by bylo mnohem objektivnější a napínavější, kdyby zůstal prostor k bezprostřednímu okamžitému komentáři snědého u toho kterého soutěžícího, ale bodování by se mělo uskutečnit až v pátek s vyloučením "hostitele" pro den, kdy se snaží být "in" a zpětně obodovat 4x nejen předloženou večeři, ale i program. Nedělám si iluze, že by někdo z Primy se probíral mraky komentářů k tomuto programu.
Ale abych byla konkrétní. Tahle Slovena, žijící v Praze určitě mnoho let v podstatě nepatří nikam. Češtinu przní, originalitou jídelníčku mě neoslnila.

Amon
Nuda a tak není 27.03.2010 13:13

soupeř v kuchyni a kliďas,ovšem vítězem by měla být Zdena.Má přehled a mlsný jazyk a hlavně ví jak má jídlo chutnat.

Šimek P
pro Máriu 27.03.2010 13:53

No nevím,ale jsem zastáncem tradiční kuchyně.A z reakce hostů z výtvorů p.Zdenky bych nebyl nadšen ani já,protože by se z toho nenajedl nikdo.
Až p.Zdenka skončí na dlažbě díky svému mentorování,tak velmi bude zvažovat co uvařit.V kuchyni se vyznám a rozhodně bych se nenechal sekýrovat takovou babou. Projel jsem kousek světa a mám s čím porovnávat.A fandím inovátorů a zastáncům České kuchyně i třeba v
pojetí Zdeňka z Ano,Pane šéfe.

reklama