PO - PÁ v 17:50 na Primě

Marie Pearcey

Jako poslední prostře sympatická a svérázná Marie. Chiropraktička Marie pochází z Klenčí pod Čerchovem. Vystudovala hotelovou školu v Mariánských Lázních a odmaturovala v roce 1968. Odjela na studijní kurz angličtiny čtrnáct dní před okupací.

Původně neměla v úmyslu utíkat z vlasti, ale nakonec v Británii zůstala a našla tady nový domov. Marie je úspěšná, má vlastní kliniku, kde stále pracuje. Je vdaná, má dvě dospělé děti a jedno vnouče. Hosty pozve do svého rodinného domu. „Já se docela těším, že potkám nové mladé Čechy a Slováky,“ říká nejstarší účastnice vánočního speciálu. Pokud by Marie vyhrála, jela by se podívat do Brazílie.

Tento týden nám uvaří naši krajané v Anglii! A že to nebude nuda, se dozvíte již nyní zde.

Charakter:

Energická, pracovitá, schopná žena, která nezkazí žádnou legraci.

Zájmy:

Práce především. Ráda vaří, peče a věnuje se domu a zahrádce. S oblibou cestuje a poznává nové země.

Vztah k vaření:

Baví ji to, s chutí zkouší nové recepty.

Chutě:

Má ráda maso, saláty, zeleninu a dorty. Miluje mořské plody a ryby, nejvíce si pochutná na ústřicích.

Nesnáší:

Jí všechno, nepozřela by jen housenky nebo žížaly. U stolu jí vadí nevhodná konverzace a olizování nožů a talířů.

Motto:

Žij naplno, tento život není zkouška, máš jen jednu šanci!

Očekávání:

Nová, zajímavá zkušenost. Těší se na zábavu a příjemně strávené chvíle.

Historka z vaření:

Na Vánoce se sejde široká rodina – u stolu je až třicet lidí. Rodiny, které vánoční oběd na 25. prosince připravují, se každoročně střídají. Letos to vyšlo na Marii, bude péct krocana.

Vaše názory

mmilena
Akorát nechápu, proč paní 0 28.12.2013 20:30

Akorát nechápu, proč paní dala Barče jen 4 body? Myslím , že její jídlo bylo navíc bodů ?

Amina H.
Paní Marie mě velmi mile 4 25.12.2013 20:46

Paní Marie mě velmi mile překvapila,jak naložila s výhrou.Celou dobu jsem o ní neměla dobré mínění, ale nikdo nevidíme do toho, co se natáčí a tak nevím, proč zbytečně mluvit o někom, koho neznáme. V tom jsou ale češi unikátní, hlavně mluvit o druhých a předhánět se, kdo bude v kritizování čehokoliv a kohokoliv víc krutý.
Přeji všem pěti, aby si užili společnou dovolenou, protože jen oni vědí, jak spolu trávili všechen čas u stolu i mimo něj a my víme tak jako tak kulový:)

Daniela111
Kuba torta 27.12.2013 01:02

piekla som ju na Vianoce, mala veľký úspech, len by som chcela opraviť plnku, stačia 2 šľahačky, 1 várová čokoláda, 1 PL kakaa a 2 PL cukru. Prevaríme a na druhý deň dáme 2 stužovače šľahačky. Tortu pečieme na 150 - cca 45 minút, aby sa prepiekla. Dúfam, že si to prečíta pani, ktorá ju chcela piecť.

Farhad Rezai
Kuba znám 28.12.2013 02:46

Pokaždé na jiný zpúsob. Bohužel musim zklamat né na sladko.

paní, která chtěla recept
Děkuji, přečetla. Šlehačky 28.12.2013 13:46

Děkuji, přečetla. Šlehačky jsem dala 3, ztužovač nedávám. Mi šlo vlastně o korpus. Dělala jsem dort na své narozeniny, těsně před svátky a povedl se, ten korpus je tu někde také uvedený. Znovu vám všem děkuji.

anonym
Farhade, tady je řeč o koze, 29.12.2013 17:10

Farhade, tady je řeč o koze, vy mluvíte o voze.

Eduška
Vánoce 2 25.12.2013 13:30

Myslím, že se zbytečně všichni dohadujete jestli jsou hezčí Vánoce u nás v Česku nebo v Aspen? To přece není podstatné kde Vánoce slavíte, ale s kým je slavíte, jestli s rodinou, s dětmi, vnoučaty, přáteli, jestli jste v pohodě, zdrávi a že Vám nikdo u Vašeho stolu nechybí. To jsou ty správné Váínoce, ať už je slavíte kdekoliv na světě.

evelyna
Konečně rozumné slovo. 26.12.2013 18:29

Konečně rozumné slovo.

Daniela111
Vianoce 28.12.2013 11:58

Na Vianoce sa dodržujú rodinné zvyky. Pre každého sú možno iné, ale určite krásne. Ale najpodstatnejšie je, aby sme sa na tie Vianoce všetci stretli a tešili sa spolu - a to sú pravé Vianoce, keď sa zíde celá rodina a majú sa radi. Rozdajú si darčeky a deti alebo vnúčatá sa z nich tešia - vtedy je radosť najväčšia.

advent
Janiusa Anonymous 100 jedna 9 22.12.2013 08:25

Janiusa Anonymous 100 jedna osoba. Je mi jí líto, snad se uzdraví. Přeji jí hezké vánoce, i když nesnáší sníh a rozinky, tak snad bude mít aspoň malý stromeček a někoho blízkého vedle sebe, s kým si bude moci popovídat.

reklama